rahatına düşkün tembel eşim beni sinir ediyor?yardım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve feryalcan tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : feryalcan
  1. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkdaşlar eşim beni sinir ediyo bi haftadır ,ben çalışamıyorum başka şehre geldim evlilikten dolayı ve iş bulamadım neyse biz ildeyiz yani eşimde görevde yükselme sınavına girdi ve puanı ancak ilçelere yetiyo yani ilçelere görev çıktığında hem görevde yükselecek hem maaşı yükselecek bende gidelim bi 5 yıl falan kalalım birikim yaparız burda maaşım yetmiyo ayı zor kapatıyorum diyo hem şikayet bi şey istiyemiyorum bi şey alamıyorum 5 ytl verir param yok der tekrar ister, ee gidelim diyorum yok beyfendi ilçede rahat edemezmiş sıkılrmış sabah 8 den 5 e kadar çalışmamzmış şimdi hafta içi 3-4 saat çalışyo hafta sonu yok ben bi şey istediğimde param yok alamayız bende 3 yıldır çalıştığım için bu yılda boşta olduğum çok zor geliyo yani maddi anlamda sıkıntı çekmek isteimyorum ve gelecek için biraz yatırım yapmak istiyorum....bu kadar rahat olması beni çok sinir ediyo kendi keyfine tam düşkün bi aylık maaşın 350lisin kiraya 200 aylık mutfak mastafına verir gerisini bilmem hesapta soramam elektrik suyu bile zamanında ödemez tembeliğinden 3 -4 ay sonra üzerine bi sürü faiz gelerek öder....ve bunu istedğim için beni aptalıkla suçluyo arkdaşlarına hepsine sorsa kendini haklı bulurlarmış ben mantıksızmışım bende seninle bu hayatı yaşıcam dimi ?eğer benim de hatam varsa lütfen söyleyin......

2. 2 Mart 2010
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.639
    Ödül Puanları:
    463
    hafta içi 3-4 saat çalışıyo demişsin ne iş yapıyo ki o kadar kısa:hulya:
    ayrıca neden faturalar için otomatik ödeme talimatı vermiyorsunuz, bu devirde faturayı elle yatıran kalmadı valla:hulya:
    tabii sen haklısın, sonuçta para biriktirecek kadar rahatlıcaksanız, ilçeye gitmek daha mantıklı
    :hulya:

4. 2 Mart 2010
  5. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

eşim öğretmen cnm ve günde 3-4saat derse giriyo,ki yaşadığımız il o kadar büyük değil ki çok da büyük bi yerden gitmicek,ben büyük şehirden geldim benim gitmeyelim demem gerekirken kendisi diyo...

6. 2 Mart 2010
  7. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    haklısın canım eşin gerçekten çok rahatına düşkünmüş
    fatura yatırmaya bile üşenecek kadarakannehirgünde 8 saat işi bile çok görüyo
    işin zor canım ama umarım eşin bu huyundan vazgeçer

8. 2 Mart 2010
  9. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım eşin gerçekten çok rahatına düşkünmüş
    fatura yatırmaya bile üşenecek kadargünde 8 saat işi bile çok görüyo
    işin zor canım ama umarım eşin bu huyundan vazgeçer

hiç zannetmiyorum kendisi maddi sıkıntıyı kendine yansıtmıyo ki keyfine devam ama eve bana gelince yok yok yok....çıldırcam sabahta tartıştık bu kadar olması beni delirtiyo insan yarınını düşünmez mi keşke bende onun gibi rahat olabilsem...çok imreniyorum bazen...

10. 2 Mart 2010
  11. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    rahata alismis,bu yuzden fazla gamsiz..

12. 2 Mart 2010
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    eşinizin yaptığı tembellik falan değil basbayağı sorumsuzluk bana göre.
    eğer bir erkek daha fazla çalışıp faturalarını ödeyecek imkanı olduğu halde ödemiyorsa o adam sorumsuzdur.
    bir de kaçtığı iş sabah 8 akşam 5. atla deve sanki.
    millet gündüz çalışıp gece taksiye çıkıyor da gık demiyor..

hee birde yukarda alıntıladığım yerlerden dolayı bana göre biraz terbiye sınırını da aşmış.
    sizin davranışlarınıza kocanızın icazet vermesine gerek yok..

14. 2 Mart 2010
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Anlamıyorum..
    Gerçekten anlamıyorum ben..
    Bir insan neden evlenir,erkeğin,kadının sorumlulukları nelerdir? Cidden bunları bilmeden mi evleniyoruz yoksa cidden de insanlar evlendikten sonra 180 derece mi değişiyor?
    Yeni evliydiniz yanlış hatırlamıyorsam,belli ki genceciksiniz,tam koşacak,üretecek adam hem de ne güzel mesleği var,imkanları var.. Ama yan gelip yatmak daha tatlı geliyor nedense..
    Biz mi çok yüz veriyoruz erkeklere yoksa mayaları mı böyle bilemedim..
    Hele size söylenen acı sözler,bilmiyorum ya ben okurken bile dellendim sizi düşünemiyorum bile.. Ancak,siz tüm bunlara dur demezseniz daha çok hakaret işitip parasız kalırsınız.. O keyfini sürmeye de devam eder...
    Maalesef!

16. 2 Mart 2010
  17. kedijik

kedijik CüMLe_-_MüHeNDiSi Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Kimi ınsan ıkılı ılışkılerdekı sorumlulugu fark bıle etmıyor.Sanırım esınız de oyle.

Kendı ıhtıyacları yerınde ıse demek ekstra hıc bır seye gerek yok mantıgıyla yasıyor.

Hayat tasası olmayan ınsanla yasamak zordur.Allah kolaylık versın sıze.

Ama bunu bır sekılde farkettırmelısınız ona...

18. 2 Mart 2010
  19. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Anlamıyorum..
    Gerçekten anlamıyorum ben..
    Bir insan neden evlenir,erkeğin,kadının sorumlulukları nelerdir? Cidden bunları bilmeden mi evleniyoruz yoksa cidden de insanlar evlendikten sonra 180 derece mi değişiyor?
    Yeni evliydiniz yanlış hatırlamıyorsam,belli ki genceciksiniz,tam koşacak,üretecek adam hem de ne güzel mesleği var,imkanları var.. Ama yan gelip yatmak daha tatlı geliyor nedense..
    Biz mi çok yüz veriyoruz erkeklere yoksa mayaları mı böyle bilemedim..
    Hele size söylenen acı sözler,bilmiyorum ya ben okurken bile dellendim sizi düşünemiyorum bile.. Ancak,siz tüm bunlara dur demezseniz daha çok hakaret işitip parasız kalırsınız.. O keyfini sürmeye de devam eder...
    Maalesef!

sessiz mi kalıyorum sanıyosun en zoru da bu zaten konuşup konuşup konuşmamın hiç bi anlamı olmaması ve eşimin ailesi de sürekil oğlumuz yorulmasın dersinde şöyle bi iş düşnününki öğlen 12 bçukta gidiyosnuz 3 bçukta çıkıyosunuz eşim bu işten bile şikayet ediyor....çok yorulyorum diye...32 yaşındaki adamı nasıldeğiştireyim şimdi...