Rahatsızlığım var mı gerçekten bilmek istiyorum :((

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve saydin78 tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  11 Aralık 2009
  Konu Sahibi : saydin78
 1. saydin78

  saydin78 Guru Üye

  Katılım:
  10 Eylül 2009
  Mesajlar:
  6.181
  Beğenildi:
  12.177
  Ödül Puanları:
  288
  Sayın Dr. Meltem Kavcar Sırmalı,

  Özel bir şirkette çalışıyorum, işim gereği yalnız çalışan biriyim ve santral birimindeyim, santrali bırakıp yerimden ayrılamıyorum. Af edersiniz tuvalet ya da acil bir ihtiyacım olduğu zaman yerime birinin gelmesini beklemek zorundayım, kimse gelmeden telefonu bırakıp gidemiyorum mafoldumben Sanralde ve yanlız çalışan arkadaşlar beni daha iyi anlarlar. Yaklaşık 2-3 aydır bende psikolojik nerede olursam olayım, yolda, arabada, alışverişte, hiç fark etmiyor aniden kafamın içinde küçük tuvaletim olduğunu tekrarlıyorum. Paniye kapılıyorum telaşlanıyorum, altıma kaçıracağımı falan zannediyorum. Kafama çok takıyorum açıkcası. Elim ayağıma dolanıyor, kalbim sıkışıyor, titreme, baş dönmesi, bayılcam hissi oluyor. Yazarken bile aynı şeyleri hissediyorum şu anda :KK43:(

  Geçen günde şirkette birden tuvaletim var dedim kendi kendime kimseyi bekleyemedim. Çıktım yukarı fenalaştım. Başım döndü, flu gördüm ,herkes dönüyo gibiydi, yer altımdan kaydı sanki, titredim falan, terledim, ellerim kasıldı kaldı, Ellerim resmen kilitlendi,açamadı ellerimi ben ve kimse, acile gittik psikolojik dediler. Tüm vücudum ayrıca karıncalandı Tansiyonum da düşmüştü, serum taktılar. Serumda bile 3 kez tuvalete gittim düşünün artık :KK43:( 2 iğne yedim. Biri diazem miş. Sizce neyim olabilir? Panik atak mı var acaba bende?

  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Saygılarımla...
   
  Son düzenleme: 11 Aralık 2009
 2. 12 Aralık 2009
  Konu Sahibi : saydin78
 3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Merhaba Saydın78, vakit geçirmeden yakınınızda bulunan bir psikiyatra başvurmak sorunun acil çözümü için ilk adım olacaktır. Gerekli ilaç tedavinizin yanısıra alacağınız psikoterapi bu kuvvetli kaygı bozukluğunuzu aşmanızı sağlayacaktır.
  Sonrasında da konuya teknik olarak nasıl bir çözüm üretilebileceğini müdürünüzle görüşmeniz doğru olacaktır.
  Sağlıkla,