Rahim şekli anormal olanlara...

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve freeflame tarafından 15 Şubat 2008 başlatılmıştır.

15 Şubat 2008
    Konu Sahibi : freeflame
  1. ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ PARAGRAF YANLIŞ OLMUŞ BUNU OKUMAYIN . DEVAMINDA (İKİ KİŞİ YAZDIKTAN SONRAKİ PENCEREDE) DÜZELTİLMİŞ HALİ VAR..
    Hsg sonucum: Rahmim dikdörtgen şeklinde. Tüplerim tıkalı. :1no2: Yaş 30. 1 senedir boşu boşuna uğraşmışım yumurtlama tedavileriyle. Maddi sorunum yok, her türlü imkanım müsait.Şunu anladım demek ki Allah istemeyince para,imkanlar hiç bir işe yaramıyor ve bir bahane sizi alıkoyuyor.
    Şu anda bu şekilde normal yada diğer yollarla hamile kalıp kalamayacağımı,kalırsam gebeliğimin sağlıklı devam edip etmeyeceğini dahi bilemiyorum. Kısası histereskopi, belki de ameliyat vs... gibi bir sürü prosedür beni bekliyor.Artık ben de aktif üye oldum sanırım :)
    Ve o tipik kadınlar kulubü sorusu: Aranızda benim gibi yani rahmi dikdörtgen olan varmı?Haftaya istanbula gideceğiz ama sabırsızlıktan ölmek üzereyim. Bana verbilecek bilgileriniz varsa sevinirim.
  2. 15 Şubat 2008
  3. parxixl

parxixl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Allah yardımcınız olsun ve sabır versin .Bende önümüzdeki ay çektireceğim hsg ama çok korkuyorum:a015:.Benimde rahmim arkaya dönük ama doktorum bunun önemli olmadığını söyledi.2,5 senedir çocuk istiyoruz ama olmuyor inş benimde tüplerim tıkalı değildir.
  4. 15 Şubat 2008
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hiç bir şey imkansız değildir..
    tıp çok ilerlerdi..
    burda sizin ve benim gibi bir çok arkadaşımız var sizde aramıza hoşgeldiniz
    en kısa zamanda inşallah bebek sahibi oluruz hepimiz
  6. 15 Şubat 2008
  7. arkadaşlar ben ne kadar aptalım. hastaneden gelir gelmez o üzüntüyle filme iyice bakmadan yazmışım. meğer benim dikdörtgen dediğim görüntü, rahme yerleştirilen aletin görüntüsüymüş. ne bileyim ya doktor rahim şekli bozuk deyip ankaraya histereskopiye göndereceğini söyleyince iyi dinleyemedim demek.
    asıl görüntü şöyle:rahmin yarısı görünüyor. yani Y harfi gibi düşünürseniz,altaki çubuk rahme yerleştirilen alet,(iğne), üstteki sol çubuk yukarıya doğru azcık genişleyen bir eğimi var ama sağda görüntü yok.normalde üstteki çubukların iki ucunun da birleşip üçgen oluşturması lazımdı.ama bende böyle değil.
    acaba rahim şekli bozukolup sağlıklı doğum yapanlar var mı? bana özel msj atabilir mi?
  8. 15 Şubat 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bence mail adresinizi silin oradan özelden yazabilirim mail adresimi deyin ilgilenen kişiler sizinle irtibata geçsin.
    ceza alabilirsiniz mail adresi yazmak yasak
  10. 16 Şubat 2008
  11. parxixl

parxixl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim rahim şeklim bozuk yazmıştım
    doğumumda inanılmaz zor oldu ama bunun rahimle alakalı olabileceğini hiç düşünmemiştim.
  12. 16 Şubat 2008
  13. SEFXIXL

SEFXIXL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bendede var rahim de şekil bozukluğu var aynen şöyle yazıyo raporda uterus sağa deviye olup arkuat uterus görünümü izlenmektedir. her iki tupa açık . diye. doktorum bi sorun olmaz dedi
    sorun olduğunu anlamak için gebelik elde edip düşükle sonuçlanması gerekir dedi
    gerekirse histereskopi yaparız dedi. rahimde şekil bozukluğu önemli derecede değilse gebeliğe engel değil yani kızlar ancak düşük riski olabilirmiş.
  14. 16 Şubat 2008
  15. parılcım nasıl yani anlamadım. 2,5 senedir çocuk istiyoruz demişsin. doğumdan bahsetmişsiz. senin rahim nasıl bir şekilde görünüyodu? nasıl anladılar ters olduğunu?
  16. 16 Şubat 2008
  17. cnm bu raporda filmin görüntüsü de vardır heralde.lütfen bana yardımcı olur musun senin rahmin nasıl görünüyor?uterius bende sola doğru eğimli . hani akciğerlerin görüntüsünü bilirsin, onu ters düşün yani üstü alta altı üste. işte sanki ciğerin bir tarafı görünüyor diğeri görünmüyor gibi sanki.
    tüpler de görünmüyor.acaba çift rahim olabilir mi_?
  18. 16 Şubat 2008
  19. parxixl

parxixl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    freeflame ciğim benim 5 yaşında bir oğlum var. Onun doğumundan bahsettim.
    Ama yaklaşık 2,5 senedir tekrar anne olmak için uğraşıyorum olmuyor:1no2:
    Hormonlarımda bozukluk varmış.