Rahim acilmasi SERKLAJ yaptiran varmi arkadaslar?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nil1971 tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

24 Mart 2010
    Konu Sahibi : nil1971
  1. nil1971

nil1971 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Selam arkadaslar
    Uzun zamabdir giremedim rahatzizligim nedeniyle,Rabbim bebek hasretiyle yanan kardeslerimize bu yolda maddi ve manevi caba harcayan herkese tez gunde
    meleklerine kavusturup hamile olan kardeslerimizede hayirli sorunsuz hamilelikler nasip etsin inseallah.
    Arkadaslar benim ogrenmek istedigim rahim acilmasi olupta serlaj yaptirip bebegini dunyaya getiren varmi?
    Cok kotu bir dönem altlattik sükur simdi iyiyim en son dr kontrolume gittigimde doktoruma sürekli agrimin oldugunu hamileligimin basindan beri gecmek bilmeyen kasik agrilarimi dile getirdim.
    Vajinal yoldan muayene edince rahimin acilmis oldugunu acilen hemen hastaneye gonderdi.
    Hastanede bir hafta sirt ustu yattim.Rahim agzindan alinan dokularin bir hafta surecegini belkide iltehap bakteri mantar vs gibi durumlarda rahim acilmasina sebeb olacagini soylediler.
    Ve sonuclar temiz cikti.Acilma oyle kötu yerdeydiki cok endise edildi dikmek icin(w) ve gibi acilmisti.
    Doktorlar kiymetli bir gebelik oldugunu bebegi riske atamayiz dediler.Rabbim kimseyi caresiz birakmasin coooook zormus ve nihayetinde dikilmeye karar verildi.
    Yavrumu 20 sene sonunda bulmustum umudumu kaybetmek istemiyordum.7. migro tedavimde tek embriyoyla kalmistim.
    Cok korktum ALLAHIM ne olur emanetini sana emanet ettim deyip teslimiyet ve duayla imza atip ameliyata girdim.
    Yaradanima binlerce sukurler olsunki cok guzel gecti rahimin boyun kismini ve rahim agzini diktiler.
    Bir haftada oyle yatip ciktim.Sukurler olsun.ArkAdaslar dikiltikten sonra ne zaman yurumeye basladiniz?
    Bana yurumek egilmek kalmak yasak
    Surekli yattinizmi?
    Dikisleri kacinci hafdada aldirdiniz?
    Cok korkuyorum her an bi sey olacak diye biliyorum bunlarin hepsi sinav imtehan rabbim kazanmayi nasip etsin inseallah
    Hamile arkadaslarimada rabbim kolay hamilelik yasatsin sorunsuz bir sekilde kucaklarimiza almayi nasip etsin inseallahhhh AMINNopuyorumnanaktan

2. 24 Mart 2010
  3. nil1971

nil1971 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Kimse yokmu yaptiran serklaj arkadaslar?kafamçokkarıştı

4. 24 Mart 2010
  5. lotus33

lotus33 ALLAHIM SANA EMANETIZ.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canimmmmmmm
    aklim sendeydi...cok cok gecmis olsun...hic dert etme..sana 7.denemende veren Rabbim kucaina almanida nasip edecek insallah...biliyorsun nazli kiymetli bu bebekler..cok ugrastiriyor..
    serkaj yaptiran arkadaslar vardi..okumustum..ne zaman dikisleri alindi bilmiyorum ama faydasini goren cok oldu..mesela bi arkadas 2 bebeini dusukle kaybetmisti...3.gebeliginde serkajla 6.ayina geldi...mutlaka faydasi olur tatlim..4 ay daha sabir arkadasim..zor bulduk..varsin 4 ay daha yat zor biliyorum ama kucagina alinca degcek unutcaksin bugunleri insallah...kendine bebise cok iyi bak...sakin uzulup bebisi de uzme..iyi olcaksinizzz...

6. 24 Mart 2010
  7. nil1971

nil1971 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Canim benim ALLAHIM binlerce kez razi olsun evet cok zormus.
    Neyseki altlattim canim.Sukur inseallah kucagimizada aliriz inan artik iyicene psikolojim bozuldu.
    Artik dr bile gitmeye korkuyorum yarin randevumuz var bakalim.Ne durumdayiz canim ya sorma
    Birde alerji oldumki sorma yufga gibi kabariyorum.Mutlaka yedigim bi sey dokundu.Zor bir sinavdan geciyorum hayirlisi bu kadar zorlugun arkasindan rabbim inseallah bir kolaylik verir.
    Yeterki umudum saglikli olsunda yatarim coook duygusalim ya aaa
    Öptüm canim seni senin bebis nasil iyimi cici annesi uslumu yegenime iyi bak ALLAHA EMANET OLUN CANIMa.s.

8. 25 Mart 2010
  9. nil1971

nil1971 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Kizlar kk bu islemi yapan kimse yokmu.
    Cevap yazarsaniz sevinirim sevgiler.

10. 25 Mart 2010
  11. lotus33

lotus33 ALLAHIM SANA EMANETIZ.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim sen yuregini ferah tut lutfen...
    bizde iyiyiz..uslu teyzesi...bi ara korkuttu bizi ama masallah...amniyosentezimizi de temiz sonucla atlattik...bizim gibi bebislerimizde guclu...son kontrolde erkek oldugunu soyledi doktorumuz..saglikla gelsin sipalar..hareketleri hissetmeye basladim artik biraz daha rahatim...buara misafirler var yogunum...dualarim seninle bebisinle...bizde opuyoruz..iyi bak kendine bebise..olumunekankayizsmile

12. 25 Mart 2010
  13. fatos hanim

fatos hanim aynı saLkımda ayrı 2 üzüm Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    153
    bende yaptırdım

13. haftada önlem amaçlı serklajdı benimkisi..

ben serklajı yaptırdığım gün yürümeye başladım

şuan çalışmamda 2 saate kadar yolculuk yapmamda yasak değil..

inşallah bebeğinizi sağlıkla alırsınız kucağınızda.. kendinizi biraz rahat bırakın düşünmemeye çalışın..

14. 27 Mart 2010
  15. nil1971

nil1971 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Gecmis olsun canim
    Inseaallah bebeklerimizi saglicakla kucagimiza aliriz.Benim durumum baya bi rizikoydu.Sukur atlattik ama genede endiselenmemek elde degil yuremem is yapmam fazla ayakta kalmam yasaklandi.
    Ileriye dogru inseallah duzelirim allah kerim.Sizin bebeginiz tedaviylemi yoksa dogalmi?
    Rabbim yardimcimiz olsun aminnnnn

16. 27 Mart 2010
  17. nil1971

nil1971 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Bebek_istiyoruz canim ya :KK46:Oyle cok sevindimki testinin temiz cikmasina sukur Allahim inanki her sey hamile kalmakla bitmiyormus bu kadar zorluklari astik inseallah bundan sonrasinida asariz.
    Imtehanlar bitmiyor.Simdide bende seker ciktiakannehir sag böbregimde su topluyormus ne yapayim sabir diyorum artik yeterki bebeklerimiz saglikli olsunda ben her seyi cekmeye raziyim.
    Bizim kuzular coook nazli cokkk bende daha yeni hissetmeye basladim hareketlerini
    önumuzdeki su 4 ayida bi altlatabilsek öptum canim ALLAHA EMANET OLUNopuyorumnanaktan

18. 27 Mart 2010
  19. ozge0666

ozge0666 bal kızlarım büyüyor. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ewet bende yaptırdım serklaj 25 haftamda yapıldı benimkide.....cok dıkkat et enfeksıyon yasama ...bende enfeksıyon olustu...30 haftamda dogum yaptım..yüregini ferah tut...saglıkla melegını kucagına alaman dilegiyle....