Rahim ağzı kanserine karşı aşılananlar, rahim ağzı kanseri aşısı, HPV'den korunma!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve 06ankara tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

22 Ocak 2010
    Konu Sahibi : 06ankara
  1. 06ankara

06ankara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese Selam,
    Forumdan gördüğüm kadarıyla başta siğiller olmak üzere HPV virüsünün kötü etkilrinden muzdarip birçok kadın var.
    Bu başlığı açmamın nedeni konuyla ilgili deneyim sahibi olanların, deneyimlerini paylaşmaları.
    Tamamen bilimsel gerçeklik yönüyle başımızdan geçenleri anlatmamız.
    Ben rahim ağzı kanseriyle çok tatsız bir şekilde tanıştım. Ailemdeki en önemli insanı bu kanser nedeniyle kaybettim.
    O günden sonra da hemen aşılandım, HPV'den korunmak için elimden geleni yaptım.
    Şu an amacım mümkün olduğu kadar çok insanı HPV'den korumak.
    Umarım bu başlık hepimiz için hayırlı olur...

2. 8 Şubat 2010
  3. aceliker

aceliker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok yerinde bir başlık açmızsınız, tebrik ederim.
    Umarım bu forumdaki arkadaşlar da yeterli bilinç seviyesine ulaşacaklar ve yakında rahim ağzı kanseri aşısı olmayan Kadınlar Klubü üyesi kalmayacak:)

4. 22 Mart 2011
  5. ercelf

ercelf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    103
    çok önemli bir konuya vurgu yapmışsınız.her kadının bu aşıyı olması gerekiyor bence de ben de dahil...
    3 senelik evliyim 25 yaşındayım son 1 senedir bebek sahibi olmaya uğraşıyoruz.doğuştan bir rahim anomalim mevcut tek tüplüyüm.yumurta arttırıcı ilaçlarla ve takip ile gebe kalmaya uğraşıyorum. bu aşının vurulması için belirli bir zaman var mı yani ben çocuk sahibi olmaya çalışıyorum şuan ama doktoruma mutlaka sorucam.belki de bebeğimi kucağıma aldıktan sonra ilk işim bu olur...

6. 23 Mart 2011
  7. _artemisia_

_artemisia_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bu aşıyı yaptırdım iyikide yaptırmışım diyorum =) herkesin dikkat etmesi gereken bi konu...

8. 25 Mart 2011
  9. minimouse

minimouse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaş sınırı var mı bu aşıda?