Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve hidennisko tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

11 Şubat 2008
    Konu Sahibi : hidennisko
  1. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar bende rahim agzı yetmezliği vardı
    13. haftamda dikiş uygulandı
    benimle aynı seyleri yaşayıp erken dogum yasayan var mı
    ben simdi rahim kasılmalarını engelleyici ilac kullanıyorum
    ve ayda bir penisilin vuruluyorumsenağlama

Son düzenleme: 28 Mart 2008
  2. 15 Şubat 2008
  3. edamecrin

edamecrin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim sen çok şanslısın rahim ağzı yetmezliği eken teşhis konmuş.ben 20. haftada bebğimi kaybttim.18.haftada rahim ağzı açılmış ve su kesesi dışarı çıkmıştı. serklj (dikiş)yapıldı ama kasılmalar başlamıştı durduulamadı.bana denilen 12 haftada dikiş atılmalıydı.yüzde 90 bebek kurtulurdu dendi.çünkü rahim agzı bebek büyümeden ağırlık almadan sertlşirmiş.b çok kişi var böyle doğum yapan.hatta arkadaşım dikiş alınığı halde rahim agzı açılmadı.doğu sezeryanla oldu. senin tanın ne zaman kondu.nasıl kondu.ilk gebeliğin mi.doktorun kim.sende bana biraz bilgi verirsen çok sevinirim.bebeğimi yeni kaybettim.hala atlatamıyoum.ve bunu tekrar yaşamak istemem.sen çok şanslısın.canını sıkma ve bol bol dinlen bence.

4. 21 Şubat 2008
  5. hidennisko

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    cok gecmis olsun sana..
    benim daha bebek düsünmeden belliydi doktorum cok temkinli davrandi o yuzden..rahim ameliyati oldum septum vardi bende rahimde perde
    12. haftada rahim agzina bakilacak dedi ve bakildi dikis gerekli dedi
    hemen dikis atildi,simdi rahim kasilmalarini engelleyen ilac kullaniyorum ve her ay penisilin vuruluyorum.19. haftaya girdim,insallah saglikla alirim bebegimi
    bu arada düsünürsen doktorumun isminide veririm cok iyi bir doktor

6. 21 Şubat 2008
  7. EU1

EU1 Guest

benim kuzenimin eşi de kadın doğum uzmanı. serklajın başarılı bir uygulama olduğunu, bu sayede bir çok anne adayının böyle anne olduğunu söyledi.. ben de anlattığım gibi erken doğum yapmıştım iki kez.
    sadece serklajın erkenden yapılması önemli olan galiba. seninki erkenden yapılmış. artık kafana takma bence, bebeğini büyütmeye bak.. İnşallah sağlıklıca alırsın bebeğinizi kucağınıza..

8. 22 Şubat 2008
  9. frekans21

frekans21 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bendede septum vardı histereskopi ameliyatı oldum. ama doktorum hamileliklerimde dikiş atılacak diye bişey dememişti. şuan 6.ya hamileyim 5 tane düşüğüm var, son bebeğimi 5.5 aylıkken kaybettim rahimde açılma olduğundan dolayı. ameliyat yapan doktoruda bıraktım zaten. şimdiki doktorum 3. ayım dolunca dikiş atılacağını söyledi. 9 haftalık hamileyim. dikiş atıldıktan sonra yatak istirahati ne kadar yaptın doğuma kadar yatıldığını söyleyenler var. maşallah 19. haftaya girmişsin Allah kucağınada almayı nasip etsin.:nazar:

10. 22 Şubat 2008
  11. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bu rahim ağzı yetmezliği ultrasonda görülüyormu? yoksa doktor alttan bakıp mı anlıyor bana söyleyebilirmisiniz?sizlerinkii doktorlar nasıl anladı?Benim rahmim kalp şeklinde ama doktorum hiç dikişten bahstmiyor ben dayanamadım sordum hayır falan dedi.Ama nedense güvenemiyorum?

12. 23 Şubat 2008
  13. edamecrin

edamecrin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    doktorun adını almak isterim.bende tekrar bi dokora gittim.oda aynı şeyi söykedi doğuştan kollum (sanırım rahim ağzı)kısaymış.tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum.birde acı bademde prof.rıza madazlı varmış onada gidicem.senin doktoruna nasıl ulaşırım.birde en son gittiğim doktor dikişle gebeliğini yüzde doksan tamamlarsın dedi.sen sürekli yatıyormusun.beni arada haberdar edersen çok memnun olurm.aynı sorunu yaşayan biriyle konuşmak iyi geliyor.ne olu çabuk cevap yaz bu sefer.a.s.

14. 23 Şubat 2008
  15. edamecrin

edamecrin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşim Ultrasonla Görülmüyor.alttan Bakiliyor.çok Basit Bi şey. Ama Her Doktor Göremiyor.ben Beş Tanesine Gittm 1 Tanesi Farketti.hamile Kalmadan ölçtür.çok Iyi Birine Git.birde Bu Sorunu Yaşadiğim Halde Bazi Dktorlar Dikiş Atmam Iyice Emin Olalim Diyor.böyle Bi Riski Göze Almamak Lazim

16. 23 Şubat 2008
  17. hidennisko

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    doktor cok önemli bence ne yazıkki cok buyuk 5 uzuntu yasamıssın
    allah bu bebegini saglıkla almayı nasip etsin kucagina
    ben dikişten sonra 3 gun dinlendim doktorum yatmaya gerek olmadıgını soyledi
    ben calisiyorum vede doktorumdan rapor istedim gerek yok dedi..anlamadım aslında erken dogum tehdidin var diyor bir yandan ama doktoruma cok guveniyorum..

18. 23 Şubat 2008
  19. hidennisko

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    benim doktorum ultrasonda bile gordu
    gelismis cihazlar kullaniyor.
    serklaj riskli bir operasyon degilki bebegi riske atmak tercih edilsin
    bence doktor cok onemli