Rahim ağzı yetmezliği

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Eylxuxl_ce tarafından 28 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Eylxuxl_ce
  1. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar merhaba ben 23 haftalık hamileyken erken dogum yaptım bebegım dogduktan sonra yasamadı öldü.Simdi tekrar hamilelik için doktora gidiyorum 4 ay oldu bebegımı kaybedeli.Doktor alttan muayene etmem gerekiyor dedi rahim agzında yetersizlik varmı yokmu ona bakıcakmış.Ama ben dogumda cok fazla problem yasadıgım için cok korkuyorum.Dogumdan sonrada panık atak hastası oldum ilaçlarım bitmek üzere bende bebek sahibi olmak istiyorum o boslugu tekrar doldurmak istiyorum ama alttan muayene olmaktanda cok korkuyorum.Aranızda rahım agzı yetersizliği için muayene olan varmı canım cok yanarmı ne olur bilgi verirseniz cok sevinirim.

2. 28 Temmuz 2008
  3. ahudan

ahudan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaşim bende ilk bebeğimi 32 haftalik kaybetmiştim banada rahim ağzi yetersizliği var denmişti fakat 2. Hamileliğimde 4 aylik hamileyken rahim ağzim dikiş atilacakti yani serklaj 3-4 dr gittim en sonun yapilmamasina karar verildi ve sonuçta ilk bebeğimi kaybetme sebebim idrar yollari iltihabi olduğu anlaşildi çünkü rahimi açmişti iltihap... O bakimdan iyi bir dr git hamileyken gerekirse dikiş atsinlar rahim ağzina 4 aylik hamile olunca arkadaşim .... Benimkine son anda vazgeçilmişti dikişten... çünkü dikiş atilma sirasinda bebeği kaybetme riskinde var %5 çok korkmuştum.. Allah nasip etti bu sefer aldim kucağima bebişimi
    darisi senin başina arkadaşim birde hamileyken her ay idrar testi yaptir ben öyle yaptirmiştim ilki öyle olunca

4. 28 Temmuz 2008
  5. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkür ederim bilgin için aslında benim arastırdıgım kadarıyla yetersizlik oldugu zaman kanama degıl sadece su gelir arkasından da bebek gelirmiş ama benim zaten hamileliğimi oğrendiğim gun kanamam olmusdu ve ilk 3 ay devam etmişti.sonrasında da ara ara geliyordu leke bebegımı kaybettıgım gunde kanamayla gıttım hastaneye cok korkuyorum artık umarım servikal yetmezlik yokdur muayeneden de cok korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum

6. 28 Temmuz 2008
  7. nazi3418

nazi3418 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben bu sorunu iki kez yaşadımşimdi ne yapcamıda bilmiyorum

8. 28 Temmuz 2008
  9. nazi3418

nazi3418 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşım o kadar korkma bu bebişi istiyossan her türlü zorluğa katlancaksın

10. 29 Temmuz 2008
  11. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Ayni endişeyi bende yaşiyorum çünkü bende ikizlerimi kaybettim 21 ve 23 haftada 2.5 ay oldu ne yapicam bilmiyorum çok güzel bi konuya değinmişsin

12. 29 Temmuz 2008
  13. nazi3418

nazi3418 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben aynı şeyi yaşadım su değil önce hafif kanama oldu sonra doğum yaptırdılar zaten bana doktor dedi ki bundan sonra 10 tanede doğursan bu dikiş gerekliymiş başka yolu yokmuş 1.de doktora gitmedim 24 haftalık doğurdum 2.de dikiş attılar ama geç atılmış oda tutmadı 3.ye allah kerim allah yardımcımız olsun

14. 29 Temmuz 2008
  15. nazi3418

nazi3418 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun üzülme herşeyin bi çaresi vardır

16. 13 Nisan 2011
  17. sade_2701

sade_2701 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşım benimde 22.haftada bebeğim gitti..rahim ağzı yetmezliği sınırda demişti doğumdan sonra..9 ay oldu yeri dolmadı:KK43:(((

18. 24 Nisan 2011
  19. AYNTOPRAKS

AYNTOPRAKS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    MERHABA, BENDE 24 HAFTALIK BEBEĞİMİ 40 GÜN EVVEL SERVİKAL YETMEZLİK tanısı ile ( rahim ağzı yetmezliği ) kaybettim. İlk hamileliğimdi. Bende şu an çok korkuyorum. Çok ağladım ve halen atlatamadım.

Ama yine de bebek sahibi olmak için yeniden çabalayacağım. Direneceğim.Ayakta olup çok güçlü
    olacağım. Lütfen sizde korkmayın. Allah hepimizin yardımcısı olacaktır.

Araştırmalarımda rahim ağzı yetmezliğide hamileliğin 12-14 haftasında dikiş atılıyor. 37. haftada da
    dikiş alınıyor. Dikiş anestezi ile atıldığı için acı hissedilmiyor. Her bebekte bu dikiş tekrarlanıyor.

Ben rabbimin bize nasip edeceği bebekler için her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Bu çektiğimiz acıların ise bebeklerimizi kucağımıza aldığımızda geçeceğini de biliyorum. Lütfen vazgeçmeyin güçlü olun. Bizde herşeyi sonuna kadar hakediyoruz elbette.