Rahim Anomalisinden Muzdarip Olup Doğum Yapan Hastalar

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve lilufer tarafından 26 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : lilufer
  1. lilufer

lilufer Amiral Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar,
    Rahim anomalisine sahip olup, tedavisinde yol katettiğini anlatacak, ve hangi doktorla devam etmeliyiz? sorumuza ışık tutacak tavsiye bekliyorum...Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. 20 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : lilufer
  3. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba.ben rahimde septum (perde) dan dolayı iki kez histereskopi ile birlikte laparoskopi ameliyatları oldum.bunlardan önce yani hiç bişeyden haberim yokken hamile kaldım fakat 10 haftalık iken bebeğin kalbi durdu ve kürtaj oldum.zaten bunlar sonrasında çekilen rahim filminde septum olduğu anlaşıldı ve 3 ay ara ile iki kere ameliyat oldum..ben etlik z.hn.hastanesinde oldum ameliyatlarımı.doktorum berna dilbaz.2.ameliyattan sonra dr.bana adetin ilk 3 günü içerisinde gel iğne, aşı yapıcaz filan dedi.yani aşılama yöntemini yapacaklarını söyledi.bende daha önce hamile kaldığımı yani aşılama yönteminin bizimle ne alakası olduğunu anlayamadığımı ifade ettim.fakat benim daha çabuk,daha kolay bi şekilde hamile kalmama yardımcı olacağını söyledi..tabii eşimle bu konuda kafamız karıştığı için başka dr.lara da gitmeye karar verdik.bu siteden tavsiye edilen akropol hastanesinden bülent alp aydın ve bilgi hastanesinden selçuk arslana gittik.iki doktorda aşılamanın bizim için gerekli olmadığını,hatta perdenin iki operasyonla alınmasını bile tuhaf karşıladılar.yani bizim artık denemelere başlamamızı,kendiliğinden hamile kalmamı söylediler.bir tek selçuk bey 2.ameliyat sonrasını görebilmek için adetimin 3.günü beni çağırarak histerskopi ile rahime bakacak.sadece emin olmak adına..çarşamba günü kendisine gidicem bakalım neler diyecek..benim durumum kısaca böyle..bu konuda tecrübeleri olan arkadaşları buraya bekliyoruz lütfen...vereliniortak:enbuyukkk: