Rahim az yaras gebelie engelmi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve badegul tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

21 Kasım 2009
    Konu Sahibi : badegul
  1. badegul

badegul bebişim geliyooooo Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün doktora gitim rahim ağzı yaran var dedi birazda iltihabım varmış offff peki bunlar gebe kalmaya engelmi fitil verdi kullan tekrar bakıcaz bide rahminden sıvı alcaz dedi o neiçin ya salak gibi somamışım zaten elim ayam titredi kültür falanmı yapcak acaba:gitme::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 21 Kasım 2009
  3. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım rahim ağzı yarası hamileliğe engel değil, ama henüz hamile değilsen tedavini yaptır, yaran ne aşamada bilmiyorum ama yine de sağlıklı bir şekilde hamile kalman senin için daha iyi. Doktorun belki smear testi yapacaktır, yaranın durumunu belirlemek için, su almak derken onu kastetmiş olabilir. Çünkü rahim ağzı yarası olunca smear testi yapılıyor. Geçmiş olsun..

4. 21 Kasım 2009
  5. kapkara

kapkara Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    engel değil..benim arkadaşım rahim ağzında yara varken doğal yollarla ikizlerine hamile kaldı....:)

6. 21 Kasım 2009
  7. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    smear testi yapacaktır canım korkma hiç anlaşılmıyor bile ben istemiyorum derken doktorum almış megersen çok hasasım çünkü dayanma gücüm yok

8. 21 Kasım 2009
  9. asiyan_1010

asiyan_1010 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım engel değil.ama iltihap spermleri öldürebileceği düşüncesiyle doktorun böyle söylemiş olabilir.bende de yara vardı.birde üstüne 5 cmlik bir kistim vardı.ama adetle attım.kisten sonra klomenle o ay hamile kaldım.

10. 21 Kasım 2009
  11. badegul

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay ne güzel bende hem yara hem idrer yolu enfeksiyonu hemde iltihap varmış ama fazla değil iltihap bebeğe engel dedi çevrem yıkıldım ya adetim biteli 11 gün oldu hala yumurtlamamışım 10 gün sonra yumurtlıycakmışım şaşırdım göğüslerim çok ağrıyo peki neden okadar umutlandımki ultrasona girince doktor bebek var diycek diye ağzının içine baktım ama yara var iltihap var dedi allah her isteyene nasip eder inş şuan ruh halim hiç iyi değil çok kutsuzum çoooookkk:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

12. 22 Kasım 2009
  13. badegul

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya şimdi ben 2 tane antibiyotik içiyorum biri 500 lül biri 100lük tabi bide fitil var bunları kullanırken çocuğumuz olmaz demi ara vermelimiyim sizce ilişkiyedemi ara vercez dktora srmamışım bilgisi olan yazsın lütfen

14. 1 Aralık 2009
  15. River

River Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb canım
    Bizde 5 aydır korunmuyorduk bebeğimiz olmadı doktora gittim rahim ağzı yarası çıktı hemde doktorum oldukça geniş ve keskin bir yara olduğunu söyledi baya tedirgin olduğumu anlamış olacakki teselli etti baya bi bebeğinin olmayışı bu yaradan değil endişelenme daha çok kısa bir süreç 5 ay dedi 1 seneden sonra korkmaya başla stres yapma kendine dedi ama yarayıda tedavi etmeliyiz dedi sanırım aynı senin ilaçlarından ve fitil bana da verdi doktor zaten ilaçları kullandığın süre içinde ilişkiye girme dedi. ilaçlar bitince tekrar kontrole gittim geçmemiş zaten ilaçla geçmiyormuş pek bu yara sonra doktor bu yarayı donduralım dedi adet ol bitsin 1-2 gün sonra gel donduralım dedi.şimdi bekliyorum bugün yarın hastalanırım sonra gdip dondurucam korkuyorum şimdi acırmı acımazmı canım yanıcakmı mafoldumben

16. 4 Aralık 2010
  17. rishrose

rishrose Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    acaba rahim agzındaki yarayı dondurmak ya da yaktırmak gebelüğe engel olmaz mı bazı yerlede okudum dondurmak ya da yaktırmak rahim yapısını bozdugu için yapılmaması gerekıyormus.bilgizi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

18. 13 Kasım 2011
  19. nukrofile

nukrofile Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bugun doktora gittim gebe olabilme ihtimalim olabilir mi diye ama yokmuş malesef:KK43: Kan testi de yaptırdım negatif çıktı. Bu arada muayenede oldum bende de yaralar varmış smear testi yaptı sonucunu haftaya alıcam ama geçen sene de yaptırmıştım o zamanda çıkmıştı yaralar. Doktor haftaya gittiğimde donduracağını söyledi. Bana da fitil ve antibiyotik verdi 7 gün boyunca kulllanacağım. 7 Gün boyunca ilişki yok tam da yumurtlama dönemine denk geldi.Doktora da soylemeyi unuttum. Kısmet artık.Bu yaralar hamile kalmaya engel olabilir mi ? gerçi olmaz diye yazmış arkadaşlar ama "iltihap spermleri öldürebileceği düşüncesiyle doktorun böyle söylemiş olabilir." diye de bir arkadaş yazmış. O da mantıklı. Dondurduktan sonra rahim yapısını bozdugu için yapılmaması gerekıyormus diye de yazmış bir arkadaşımız . Bu da beni korkuttu böyle bir şey olabilir mi ?!!!