rahim filmi çektirenler var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kotyora tarafından 17 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : kotyora
  1. kotyora

kotyora Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    3aşılamadan sonra şimdi tüp bebek tedavisine başladık. rahim filmi ya da hss mi ne öyle bişey istediler.. bu rahim filmi çok ağrılı mı oluyo? tedavim özel hastanede oluyo ordan kendi yapacakları bir görüntüleme yöntemini önerdiler. (rahim filmini dışarıda çektirecektim) emin olamıyorum. içime şüphe düşmüyor değil, acaba hastanede daha yüksek ücretli olan yöntemi uygulayalım diye mi rahim filmi çok ağrılı oluyo dediler? biri bişeyler yazsın lütfen. bu konuları ailem dahil kimseyle paylaşmadım:uhm
  2. 17 Ağustos 2007
  3. çaxgxla01

çaxgxla01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sevgili kotyora,
    öncelikle sana kötü bir haberim var.hsg filmi çok ağrılı ve felaket acılı bir işlem.
    bir daha yapmamı önerseler kesinlikle ve kesinlikle anestezi altında isterim.bana anlattıklarından bildiğim için, daha masaya yatırıp bacaklarımı kaldırırken ben başlamıştım ağlamaya.dayanılır gibi bi acı değildi.çığlık atıyordum resmen 1 ay etkisinden kurtulamadım.raporumun temiz çıkacağını ben kesinlikle biliyordum ve hastaneden almaya bile gitmedim,filmi bırak almayı elime bakamadım bile.
    ben o zaman 250 ytl yaptırmıştım,ama bana doktor 100 daha verirsen anesteziyle yapalım dedi.ben paraya acıdım.salak kafam şimdi hayatta acımam valla.
    özür dilerim biraz korkuttum seni ama,benim gibi olmanı istemedim.
    kesinlikle anestezi ile olanını tavsiye ederim.
    sevgilerle.......
  4. 17 Ağustos 2007
  5. Morgxuxl

Morgxuxl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kotyora benimde rahim filmi maceram pek iç açıcı değil..... o an çektiğim acıyı bir ben bilirim bir de allah film çekildikten sonra iki kişinin kolunda çıkabildim ve bütün vücudum titriyordu bana hiç anesteziden falan bahsetmemişlerdi ancak imkanın varsa anesteziyle yaptır inan ki yaşanmaya değecek bir acı değil
  6. 17 Ağustos 2007
  7. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben anesteziyle yaptırdım ayıldıktan sonrada hiç acı olmuyor zaten iğne vuruyorlar 15 dakika filan sürüyor ayılman bence anezteziyle daha iyi
  8. 17 Ağustos 2007
  9. ESXIXNGXUXL

ESXIXNGXUXL Her nefes ebediyyen sükür Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende çektirdim ama daha önce ağrılı olduğunu duymuştum onun için anestezili çektrdim 375 YTL daha sonra ağrı olmadı ama kanama olmuştu
  10. 17 Ağustos 2007
  11. aymutu

aymutu meleğim iyi ki varsın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    rahim filmi bir kabus gibiydi hatırlamak dahi istemiyorum. Filmi çektirdikten sonra bayılmışım tansiyonum düşmüş herhalde.Anesteziyi bana söylemediler senin imkanın varsa mutlaka anestezi iste. şimdiden geçmiş olsun canım.
  12. 17 Ağustos 2007
  13. sabixsx

sabixsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    anesteziyle cektırdım ben.hiiiiiiiiiiiiiç bir acı hıssetmedım.sonrasındada hamıle kaldım iyiki cektırmişim.anestezıyle yaptır bence
  14. 17 Ağustos 2007
  15. sabixsx

sabixsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    birde asılamada kesin gereklı hsg 3 üncü den sonra sen tüp bebege gectık dıyosun tup bebekte gereklı olmadıgını bılıyorum
  16. 17 Ağustos 2007
  17. emcan01

emcan01 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    eğer daha önce çektirilmediyse bence lazım. rahim filmi bende çektirdim ve o kadar da çok acı çekmedim.acı herkese göre değişir.bende çok mızmızım ama ne için çektirdiğini düşünürsen bence acılar hafifliyor.
  18. 17 Ağustos 2007
  19. Ben de eylül ayında hsg çektireceğim,
    bir kaç gündür konuyu araştırıyorum,ağrı durumu bünyeye göre değişiyormuş,anestezi ile tavsiye eden çoğunlukta,
    ama bir kısımı ise şiddetli adet sancısına benzetiyor,ben zaten her ay en az iki gün onu çekiyorum.
    hsg gitmeden önce kahvaltı edilmeli ve bir ağrı kesici içilmeli deniyor,işlem sırasında da ağrı kesici fitil isteyin deniyor bir de kendinizi kasmayın deniyor.
    Tabi anestezi imkanın varsa değerlendir.
    Benim galiba olmayacak,üniversite hastanesinde yaptıracağım.
    İkimize ve tüm bebek için uğraşanlara Allah kolaylık versin.

Sabiş hamilleğin hayırlı uğurlu olsun.