rahim filmi anesteziylemi anestesisizmi

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve xoxzlem147 tarafından 18 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Ocak 2008
    Konu Sahibi : xoxzlem147
  1. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar doktorum benden rahim filmi istedi bebiş tedavisine başlamadan önce kanalların tıkalı olup olmadığına bakıcakmış. ama ben çok korkuyorum ya sizce anesteziyle mi yoksa anestezisiz mi çektirsem? bir de nasıl çekiyolar bu filmi kullandıkları alet bildiğimiz ultrason aletleri gibimi aletmi ağrı yapıyo ilaçmı
    cevap yazarsanız çok sevinirim

2. 18 Ocak 2008
  3. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Madem arkadaşımız konuyu açmış benimde bu konuyla ilgili merak ettiklerim var çektirenler fikir verirse sevinirim.Bende kararsızım anezteziylemi aneztezisizmi ama benim korkum acısından değil duyduklarıma e okuduklarıma göre eğer aneztezsis yapıldığında kendini kasma ihtimalin daha fazla olduğundan bu kasılmadan dolayı ilaçın gidişi zor oluyormuş buda yanlış anlaşılmalara sebep verir tüpler tıkalı sanılabiliyormuş işde bu durum beni kararsız bırakdı.

4. 18 Ocak 2008
  5. arzuhalim

arzuhalim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    temiz çıkması dileğiyle arkadaşlar...
    ben çektirdim.anestezili istedim.ama benim acı eşiğim düşük biraz.korkudan böyle istedim.ancak simla senin de söylediğin gibi kendini kasma ve tıkalı görünme gibi istenmeyen sonuçlar yapabiliyormuş.
    size tavsiyem.kendinizi en iyi siz tanırsınız.acısına dayanırım diyosanız anesteziye gerek yok diyolar.
    bu işlem röntgen masasına jinekolojik muayene pozisyonunda yatıyosunuz.spekulumla vajina rahim ağzına kadar genişletiliyor.antiseplik solüsyonla temizleniyor.tenekulum denen bir aletle rahim ağzı tutulup aşağı çekiliyor.bu biraz acı verebilir.özel bir sıvı enjektörle 3 aşamada rahme gönderiliyor ve her aşamada röntgen çekilerek tüpler ve rahmin durumu inceleniyor.sıvı karın boşluğuna dağılırsa kanallar açık demek.tüpün ucunda birikiyorsa tıkalı demek.ayrıca rahminde polip,myom var mı o da belli oluyor.
    ben baya bir araştırmıştım.işlem bitincede bikaç gün hafif lekelenme ve şişkinlik hissi oluyo.2 gün banyo ve ilişki yasak...
    başta da dediğim gibi temiz çıkar umarım.çünkü çok faydalı ve gerekli bir test.mutlaka yaptırın.

6. 19 Ocak 2008
  7. ECETUNA

ECETUNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar,
    ben de rahim filmini 3 ay kadar önce çektridim. anestezi istemiştim ama gerek olmadığını söyleyerek doktor önce bir rahatlamamı sağladı. gerçekten korkulacak bişey değil. aşamaları arzuhalim arkadaşımız çok güzel anlatmış. sadece ilaç verilirken adet sancısı gibi sancı oluyor. ben devamlı dua ettim ve doktor konuşturdu. kasmadığım için sonuç iyiydi. ardından iki gün banyo yapmadım ilk akşam hafif lekem oldu , kanama yaşamadım. umurım temiz sonuç alırsınız.

8. 19 Ocak 2008
  9. hediyem

hediyem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende dün çektirdim.anestesiz çektirdim.siz kendinizi iyi bilirsiniz dayanıklıysanız çektirebilirsiniz. ben dayandım acı oluyor tabiki ama öyle abartılı değil ve ilacı verirkende adet sancısı gibi oluyor bittikten sonrada aynı adet ağrısı ama benim ağrım devam ediyor.kanamam oldu biraz.kendinizi kasmayın biliyorum söylemesi kolay ama bebek istiyorsak katlanacaz.bende temiz çıktı ama doktorum aşılama veya tüp:KK46: dedi daha karar veremedik herşeyin hayırlısı.:a015:

10. 20 Ocak 2008
  11. EU3

EU3 Guest

iki gün oldu çektireli ssk hastanesinde çektirdim.beni cok korkutmuşlardı aglaya aglaya girdim ve gülerek cıktım.sadece kendinizi rahat bırakın sakin olun.cok korkagımdır ve ben gülerek cıktıysam korkulacak bişey yok demektir.ilk ben alındım içeri aglayarak dışarıda bekleyen bayanlar cok korkuyordu ben gülerek cıkınca hepsi cesaretlendi.acı var ama insanın dayanamayacagı bişey degil emin olun.sonucum acık cıktı ve cekimden sonra ne agrım ne sızım olmadı.anesteziye hiç ama hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç gerek yok beş dakikalık bi acı için lütfen yapmayın vücudunuza biliyorsunuz narkoz cabuk atılmıyor vücuttan.bazı bayanlar cok çıt kırıldım inanmayın abartıyorlar ben 43 kiloyum ve dayandım.bende cok düşündüm anesteziyi cektirmeden önce özel doktorum var oda beni ssk ya gönderdi böyle basit bişey için birsürü para ödememem için yapacagımız işlem aynı ne gerek var diye rahat olmak coooook önemli anestezisizde rahatlayabilirsiniz.kendi kendime söz vermiştim cektirince sizlere yazacagıma rahatlatacagıma bana güvenin.:sm_cool:bunu beceremeyen cocuguda doguramaz arkadaşlar cesaret sadece :KK46:

12. 20 Ocak 2008
  13. EU3

EU3 Guest

bana özel mesaj atabilirsiniz yardımcı olurum :KK46::KK46::KK46:

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mayıs 2008
  14. 20 Ocak 2008
  15. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Bende böyle sizin gibi korkup çektiremedim bitürlü şimdi tüpbebe tedavisi görüyorum ama çok pişmanım hiç bir tedaviye başlamadan yapılması gereken ilk şey rahim filmi ve önceki gün arkadaşım çektirdi, boşu boşuna korkutmuşlar bizi hiçte acı falan hissetmedim dedi (üstelikte canı çok kıymetli bi insandır kendisi) filmden sonra arkadaşların dediği gibi şişkinlik ve hafif bir ağrı oluyomuş bir süre ama çok hafif, o yüzden milletin korkutmalarına laflarına kulak asmayın ve mutlaka yaptırın sonra geç kalmayın tavsiye ederim.

16. 20 Ocak 2008
  17. sherry456

sherry456 Guest

bende yaklaşık 4 ay önce çektirdim.gerçekten çok korkuyordum.anestezisiz çekildi çok abartılacak bişi deil.inanın çekimden önceki karın ağrım kadar acımadı.5 dk bitiyor. adet sancısının kuvvetli hali gibi ama uzun sürmüyor.bebiş için değer diyorum.ben rahim filminden 1 ay sonra hamile kaldım şimdi o filmi çektirdiğime şükürler ediyorum.

18. 20 Ocak 2008
  19. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. ben de heralde 1 ay sonra falan çektiricem ve sanırım anestezi almadan yaptırıcam.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.