rahim filmi çok korkuyorum

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve basilicum tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

28 Şubat 2009
    Konu Sahibi : basilicum
  1. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :1no2:ne olur bana yardım edin 29 yaşındayım 10 yıllık evliyim daha önce laproskopıyle bakıldım tüplerim kapalı ve endometriosiztim olduğu solendi özele gücüm yetmedi devlet şimdide rahim filmi dedi bende çok korkuyorum adet sancım çok fazla ve normalde hastalığımdan dolayı çok ağrım var ve ben çok acı çekiyorum ve yoruluyorum :KK43:

2. 1 Mart 2009
  3. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    ben de korkuyorum ama yaptırmak lazım ne yapalım

4. 1 Mart 2009
  5. had

had Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doktorum benden de aynısını isteyeceğini söyledi.Bende korkuyorum ama her şey bebiş için.Benimde adet dönemim çok ağrılı geçiyor ama ne yapalım kısmet böyleymiş.Rahat ol arkadaşım umarım rahat atlatırız.

6. 1 Mart 2009
  7. SadeceMeyra

SadeceMeyra heyecanlı ve acemi :) Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    153
    anestezi isteyebilirsiniz arkadaslar

8. 1 Mart 2009
  9. tuliny

tuliny hér$éy s@n@ d@iR .. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben çektirmedim henüz ama marttın ikinci haftası çekilicem.. hem de devlet hastanesinde.. anestezili yapmıyorlar malesef.. ama ben korkmuyorum.. etrafta duyduklarınıza da inanmayın.. herkesin bünyesine göre dayanma süresi farklıdır.. adet ağrıların çok ağrılıysa eminim filmde pek zorlanmazsın.. yapılacak işlemler spekulumun takılması.. rahmi tutması için başka bir aletinde takılması.. sonrası da ince bir çubukla ilacın rahme verilmesi.. zaten ağrıyı yapan ilacın kendisi.. ilacın gelmesiyle rahmin kasılması olduğundan ağrı oluyor.. zaten işlem 10-15 dk bir şey.. bence korkma çok canın yanmaz.. eğer canım çok tatlı değil dersen ..

10. 1 Mart 2009
  11. lxuxcian

lxuxcian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım önceleri daha kötüsünü olmusun.bu fılmın hıc bsy yı yok dert etme kendıne

12. 1 Mart 2009
  13. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    kimisinde hiç ağrı olmadığını duydum
    fakat benim öyle olmadı -tatlicadiarzu-
    cidden kabir azabı gibiydi:1shok:
    bir daha deseler asla ve asla anestezi olmadan çektirmem
    ki benim canım öyle çok tatlı değildir
    ama dediğim gibi kimisi hiç ağrı çekmediğini söylüyor
    bu ağrı eşiğine bağlı bir durumdelikafadulden

14. 1 Mart 2009
  15. Rinada

Rinada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senin nasıl oldu bilmiyorum ama benim canım çok tatl olmsına rağmen korkarak çektirdim doktorumda çok ilgiliydi ama korkmayın sanıldığı anlatıldığı kadar değil yani ben 2 tedaviyi film istedi diye bıraktım üçüncüsüde isteyince mecbur yaptırdım ama korkmayın bebiş için değer

16. 2 Mart 2009
  17. Eylulll

Eylulll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben bugün rahim filmi çektirdim. Gerçekten korkulacak birşey yok. Bence anestezi yaptırmak çok gereksiz. Ağrı kesici içip gidin. O yeterli oluyor. Ben bir de 1-2 saat sonra içtim her ihtimale karşı. Şu an hiç ağrım yok. Film çekilirken bir ilaç veriliyor, çok az sancı yapıyor o kadar. O da 1 dakika bile sürmüyor. Dayanılmayacak birşey değil. Yanınızda ped, havlu kağıt, ıslak mendil bulundurmanız iyi olur. Benim kanamam olmadı (1-2 damla sadece) ama tabi kişiden kişiye değişebilir. Bence kesinlikle film çekilirken "şimdi ağrıyacak" diye dikkatinizi oraya vermeyin. Mümükün olduğunca rahat olun, kendinizi kasmayın.
    Filmden sonra 2 gün ilişki ve banyo yok ona göre...
    Sevgiler

18. 2 Mart 2009
  19. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bende cektirdim ben ama spekulum olayinda biraz yipranmistim o da dikkatli yapilirsa canin yanmiyor ki embriyo transferi sirasinda da spekulum takildi hic hissetmedim inan
    arkadasim rahatlaman icin minik haplar veriyorlar iste onu aldigin zaman gevsiyorsun rahat olur