rahim filmi için acil yardım lütfen...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve melisela tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : melisela
  1. melisela

melisela Hamd ve Şükür Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    merhabalar az önce doktordan geldim ve haftaya rahim filmi çekelim dedi..Ve bunun için bir ilaç yzıyorum dedi..İlaç da ultravist diye birşey ve o gün damardan verilecekmiş..Bir de rahim filmi için 150 tl istedi..Özel hastane, bende emekli sandığına bağlıyım..Sizce normal mi?? lütfen cevap yazın..Bir de rahim filmini çektirme zormu??

2. 20 Temmuz 2010
  3. ferhatt

ferhatt bebeğim melek oldu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    genelde hep ben sorularına cevap veriyorum ben geçen ay çekildim beni çok korktmuşlardı arkadşalrım çekilmişti 10 doğumdan daha zor dedi ama ben ağlaya ağlaya giitm doktorum korkma 10 dakikalık dedi hiç ilaç falanda vermedi gerçekten benim kolay oldu ama flimden sonra ağrın oluyor oda yarım gün oldu geçti tüpümde açıktı hiç bi sorun yok dedi sana tafsiyem kendini kasma rahat ol hemen bitecek bizde ssk lıyız ama 200 tl aldılar şimdiden geçmiş olsun

4. 20 Temmuz 2010
  5. melisela

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    Allah razı olsun canım cevapladğın için..soru soruyorum bazen kimsebakmıyor valla..Hayırlısı artık bakalım, tekrar teşekkürler :)))

6. 20 Temmuz 2010
  7. dream83

dream83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım ben de geçen sene çektirdim herşey içinde 200-230 civarı bişeydi.Tam hatırlayamadım şimdi rakamı.
    Ben anestezili çektirdim o yüzden hiçbişey hissetmedim.

8. 20 Temmuz 2010
  9. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım nerede yaşadığını bilemiyorum ben Ankaradayım ve nisan ayında gittiğim özel merkezde doktorum rahim filmi istedi.Bende gittim zübeyde hanım doğum evinde hiç para vermeden ücretsiz sgk kapsamında çektirdim.Eğer bulunduğun yerdeki devlet hastanesi yada doğum evinde rahim filmi çekiyorlarsa orayla bir konuş istersen... Zaten kullanılan ilaç standart... orada da bu ilacı isteyecekler...
    Film konusunda da sakın anlatılan hikayelere kulakasıp kendini korkutma... Hiç acı olmuyor diyemem ama adet sancısından birazcık fazla bir sancı oluyor ve oda zaten toplamda 15sn falan sürüyor. Ben işlemden 30dk önce 1 tane apranax fort içmiştim.Rahim filmi çekildikten sonra da gayet rahat yürüyerek çıktım işe geldim.
    Benim gözüm çok korkmuştu ama gördüm ki o kadar abartılacak bişey yokmuş.
    İnşallah seninde filmin temiz çıkar ve sonrasında müjdeli haberin gelir.

10. 20 Temmuz 2010
  11. Defhne

Defhne Doruk Paşam :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben SSK hastaesinde çektirdim. Hiç bir ücret ödemedim. Acı konusunda tabiki canın yanıyor ama dayanılmayacak kadar değil. Adet olmuşsunda şiddetli sancın varmış gibi düşün İlacı verdiklerinde o sancıyı hissediyorsun. Derin derin nefes alıp kendini rahat bırakmaya çalış. Benim iki kere ilaç verildi derin nefes alıp dua okudum. O gün hafif ağrın oluyor. Ertesi gün bişey kalmıyor. Sakın kendini şartlandırıp gitme. İnş sonuçların temiz çıkar canım :Saruboceq:

12. 20 Temmuz 2010
  13. hazel82

hazel82 Rabb'im mucizemi koru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    melisela sen nerdesın bılmıyorum ama ben ıstanbulda fındıkzade radyotomu sıddetle tavsıye debılırım.bende hazıranda cektrdım ve hıc acı falan yoktu.ılac verılınce sadece hafıf bır adet sancısı hıssettım o da 5 sanıye surdu bıttı.toplam ıslem 5 dakıka falan surdu.ben 320 tl ye cektrdım.150 cok ıyı fıyat ama nasıl cekıyorlar yenı makınelermı? senın kacıncı denemen neden dr rahım fılmı ıstedı pekı

14. 20 Temmuz 2010
  15. hazel82

hazel82 Rabb'im mucizemi koru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    melısela anlamadıgım bısı var neden dr. ılac yazdı.bana ılac falan yazmadı zaten ılacı cektrdıgın yerde kendılerı uyguluyorlar.ama senın gıttıgın hastanede ısleyıs nasıl bılemıyorum canım.

16. 20 Temmuz 2010
  17. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ağrı kesici bir ilaç mı o etkili olması için mi damardan verecekmiş?

150 çok uygun ben 3 hafta önce radyoloji merkezinde çekildim 175 verdim.
    Gitmeden 1.5 saat önce apranax içmiştim.

Hiç zor değil.Korkulacak bişey hiç değil.Lütfen hiç bir şey okuma ve etkisinde kalma gerçekten.5dakikalık bi işlem ve sadece vajınayı açan aleti yerleştirdiklerinde canın biraz yanıyor,o da aletin metal olmasından kaynaklanıyor.Onun dışında ilac ağrı falan yapmıyor.
    ilacı verirken hissttiğin tek şey idrara sıkışmışsın gibi olması.
    Hiç korkma,hoş bişi değil bunları yaşıyor olmamız ama evlat sahibi olmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.
    Anestezisiz olan biri olarak söylüyorum çünkü yapılan herşeyi gördüm,anestezi olanlar o sırada uyudukları için farkında değiller ama gerçekten anestezi gerektirecek bir işlem değil aklında olsun
    sonrasını da hiç düşünme enfeksiyon ve ağrıya karşı antibiyotik veriyorlar,onu 1haftaya yakın kullandığın için hiç ağrı hissetmiyorsun.
    Şimdiden geçmiş olsun, :Saruboceq: inşallah senin de açıktır tüpler,sorun yoktur
    opuyorumnanaktan

18. 21 Temmuz 2010
  19. melisela

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    cevaplarınız için herkese teşkkür ediyorum..Ya ilaç su gibi bir şey..Zaten ona para vermedim eczanade..Sadece 3 tl muayene parası verdim..Ben bingöldyim ama özel hastaneye gittim ama devlette de çekiyolarmış para almadan..Bir oraya sorayım diyorum, yoksa gittiğim yerde çektirrim..

bu arada beim 2 yldır olmuyor ancak tedaviye 5 aydır başladım..İlk gittiğim doktor ne eşime nede benim rahme baktı, direkt klomen tedavisi uyguladı, sonra haziranda ovitrelle vuruldu ama ondada tutmadı..bende sinir oldum doktora, ve bıraktım onu..Nedenine bakmadan tedavi yaptı..Bugünde başka bir doktora gittim..Oda bugün tahlil yaptı ve hormoonlarda bir sorun çıkmadı, cuma eşimin spermlerine bakılacak, gelcek haftada bana rahim filmi çekilecek..Yani ilk kez olacak..Doğru olan bu değilmi sizce?? ilaçlar yüzünden 5 aydır kilo aldım, boş yere kullandım belkide..Bakalım yenisi nasıl bir tedavi uygulayacak..Sizce doğru yoldamıyım??yoksa eskisine devammı etseydim..Rahat değil içim..Birde burası küçük, aslında ailem ankda ama ora için izin yok şimdiilik..bende burda başladım..