rahim filmi ilacı hakkında

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve jxuxpiter tarafından 10 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : jxuxpiter
  1. jxuxpiter

jxuxpiter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar! hsg filmini çektirenler hangi ilaçla çektirdiniz? filmden sonra korundunuz mu lütfen bilgisi olanlar ilginizi bekliyorum

2. 11 Mayıs 2008
  3. honeybaby

honeybaby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba canım hsg filmi için ultravist ve eşdeğeri ilaçlar kullanılıyor
    bu sadece rahim filmi korunmayla alakası yok :)

4. 11 Mayıs 2008
  5. jxuxpiter

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bana doktor t harfi ile başlayan bir ilaç al demişti eczaneden aldım onunla çektiler. ilaçtan dolayı korunmanız gerekir dediler. bir dahaki adete kadar. ilacın adını tam hatırlamıyorum ama trebnix miydi neydi

6. 11 Mayıs 2008
  7. honeybaby

honeybaby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    o ilacın adı telebrix canım o ilacı artık kullanmıyorlar diye biliyordum çünkü çok fazla yan etkisi oluyor(allerji anlamında) benim dediğim ilaç daha güvenli ama sana onu kullanmışlar neyse
    ben ilk defa hsg sonrası bir ay korunmanız lazım gibi garip bir şey duyuyorum
    verilen ilacın yarısı sen ayağa kalkınca zaten dışarı akıp gidiyor geri kalan da en geç 2 gün içinde rahminden tamamen atılır normalde
    yani bu filmden sonra korunman gerekir diye doktorun söylediyse eğer bence doktorunu tekrar ara sor belki bir yanlış anlaşılma olmuştur?:uhm:

8. 11 Mayıs 2008
  9. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Lipiodol diye bir ilacti. Cok zor buldum, 15 gun aradim. Korunmak gerekmiyor, eminim cunku 3 farkli doktora sordum. Radyasyon aldigimiz icin korunmamiz gerekir diye dusundugumden emin olamaistim, fakat 3 dr da aynisini soyleuince rahatladim. Adetin 8-9. gunlerinde cekildigi icin, o gunlerde de hamilelik ihtimali olmadigi icin , o gunden sonra hamilelik olussa bile bebege etkisi olmaz dediler.

10. 11 Mayıs 2008
  11. EU3

EU3 Guest

ben daha 2 gun once cektrdım ama benden ılac falan ıstemedıler nasıl ıs anlamadım.yanı hastane kendı karsıladı heralde.bı bana 5 gun ılıskıye gırme dedı dr.daha once de baska bı dr o ay boyunca korunacaksnz demıstı cunkı ılac olur da hamıle kalırsan cocuga cok zaralı demıstı.yanı ben ılk kez duymuorum
    herkes farklı sey soluo ne yapsak:)

12. 13 Mayıs 2008
  13. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende dün çektirdim.doktorum korun filan demedi.zaten bu ay olma ihtimali düşükmüş.çünkü rahim deforme olmuş.

14. 13 Mayıs 2008
  15. jxuxpiter

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ilaçların farklı olmasından mı kaynaklanıyor acaba korunma meselesi