rahim filmim çekildi,,,yani çekilemedi diğer ay tekrar........

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve axsxina tarafından 22 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : axsxina
  1. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar dün rahim filmim çekilecekti, sabah gittim annemle birlikte, acılı olacağını biliyordum zaten herşeye hazırlamıştım kendimi, çok soğukkanlı bir şekilde girdim odaya.
    o kadar acı ve eziyet çektikten sonra filmin çıkmadığını, daha doğrusu rahim ağzının çok dar olduğu için içeriye doğru giremediklerini öğrendim. Rahime zarar vermemek için çok zorlamamışlar, Diğer ay tekrar çekilmem gerekiyor, birgün öncesinden kas gevşetici bir ilaç vereceklermiş, inşallah bu sefer olur,

arkadaşlar böyle birşey yaşayan var mı aranızda, şu an çektiğim acıların zerresi yok, hiçbirşey hissetmiyorum, bir yandan kendimi cesaretlendirmeye çalışıyorum, bir defa yaptın, bir defa da yapabilirsin diye, diğer yandan yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum, Rabbim hepimizin yardımcısı olsun, bu arada hsg çektiren arkadaşlar, antibiyotiğe biten kadar devam etmem gerekiyor değil mi? bir de hsg den kaç gün sonra eşinizle ilişkiye girdiniz?

2. 22 Temmuz 2008
  3. _ASLI_

_ASLI_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ayy canım benim yaa bende çektirdim çok zor oluyor gerçekten. benim rahim ağzıda biraz darmış ama bana film çekmeden 10 dk . önce kas gevşedici iğne vurdular.

4. 22 Temmuz 2008
  5. ayxsxegxuxl34

ayxsxegxuxl34 kuzucuklarım:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    cnm sen kendini çok kasıyosun bende rahim filmi çekildim hiç acı olmadı kendini kasma rahat ol hiç acısıda yok yerimseniben

6. 22 Temmuz 2008
  7. Tiny

Tiny Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun aşinacım. bende çektirdim yaşadığın stresi anlıyorum. antibiyotiği bitirene kadar kullandım ben .doktor ilişki süresini 1 hafta olarak vermişti bize. bence antibiyotiğini tam kullan. 5veya 7 gün sürüyor olması lazım zaten.

tekrar geçmiş olsun . 2. filmin içinde çok sterss yapma. gerekirse doktorunla görüş anestezili yaptır canım.

8. 22 Temmuz 2008
  9. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    CANIM sen kendını kastığın için muhtemelen içeriye spekulum tam girmemiştir yada yine kastığın için içeri kontrası verememışlerdir.antıbıyotiğini yine doktoruna danısarak kullan.
    kendını kasma.normalde biz çekilmeden yarım saat once buscopan gibi ilaçlar vuruyoruz.hastamızın sakinleşmesi için.tabi yerine göre değişir. geçmiş olsun bu arada nerde çekim yapıldı..

10. 22 Temmuz 2008
  11. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bana hiçbir iğne veya ağrı kesici verilmedi ve tam bir ızdıraptı benim için..ama bebeğim için herşeye değer diye katlandım..aynı gün oram feci şekilde yandı durdu..çekilirken yaşadıklarım da cabası ...bir daha yapılması gerekirse yine yaptırırım ..o acıya birkez daha katlanırım..yapacak bişey yok....
    sende çok kasma olacak bu kaçış yok ..

12. 22 Temmuz 2008
  13. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım çekim zübeyde hanım doğumevinde (eski etlik doğumevi)
    bana sadece yarım saat öncesinde bir ağrıkesici ve antibiyotik kullanmamı söyledi doktor canım, herhangi bir iğne filan yapılmadı, böyle olacağını bilseydim ben teklif ederdim yapın diye.........

14. 22 Temmuz 2008
  15. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ayşegülcüm ne diyorsun canım, tansiyonum 8e düşmüş, adam götürdü beni soyunma odasına sonra annemi çağırın dedim, ben kalkamıyorum, giyinemiyorum diye, annecim geldi ağlaya ağlaya o giydirdi beni, yeminler etmişim o an, bir daha çektirmem diye, 2 saat müşaedede kaldım, film çekilirken hüngür hüngür ağladım, benden sonra çekilen kadının çığlıkları dışarıya kadar geldi. duyanlar içeride ne oluyor diye soruyordu.

ama yine de kaçış yok, rabbim sabrını versin bize, çektirmesi gereken arkadaşlar da hiç geciktirmeden çektirsin bence. o kadar acı çektim ama bir an önce öbürü de çekilsin de kurtulayım hayırlısıyla diyorum şimdi.

16. 22 Temmuz 2008
  17. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    aslıcım rahim ağzının dar olduğunu çekim sırasında mı anladılar yoksa işlem öncesinde biliyorlar mıydı? bende de aynı sorun var, rahim ağzı darmış, benimkini işlem sırasında anladılar :çok üzgünüm:

18. 22 Temmuz 2008
  19. _Melin_

_Melin_ meleğim benimle:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm cidden çok hassas bir olay hsg seni çok ii anlıyorum..
    Ben film öncesinde kendimi hazırlamıştım,metanetliydim ama sıranın bana gelmesi beklerken içeriden bağırma sesleri duyunca stres yaptım biraz.Galiba sandığımdan ciddi diye düşündüm. saolsun eşim beni rahatlatmaya çalıştı..
    Sıra bana geldiğinde içeri bayağı korkarak girdim hazırlandım .İşleme başlayacağı sırada dr uma _Ben çok gerginim dedim o da _korkulacak hiç bir şey yok dışarıda anlatıldığı gibi acı verici bi durum değil dedi..
    Sonra kas gevşetici iğne vurdu .Ben hem bunun etkisiyle hem dr umun anlayışlı davranışları sayesinde rahat atlattım sayılır .Çok kibar davrandı nerede ne olacağını söyledi.Aynen dedikleri oldu.En fazla adet sancısı gibi bir acı duyuluyor o kadar arkadaşım.Yalnız benim başımdan kürtaj ameliyatı geçtiği için darlık gibi bi problemim yoktu.
    Yinede korkma arkadaşım anlayışlı bir dr un ellerine kendini bırak .Sonunda olacak bişey.Stres daha çok acı verebilir .Allah yardımcın olsun.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.