Rahim filmini anestezi alarak çektiren var mı?Acil karar vermem lazım

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve womeneng tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : womeneng
  1. womeneng

womeneng Guest

Arkadaşlar merhaba,
    Rahim filmi çektirmem gerekiyor. Buyuk ihtimal pazartesi.
    Çok ağrılı bir süreç olduğunu biliyorum. Doktorum "istersen damardan ilaç verip seni uyuturuz, hiç birşey hissetmessiz" dedi.
    Bu şekilde çektirenlerden acil yardım bekliyorum.
    Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
    Mesela uyutma derken bilinç tamamen kapalı mı oluyor, eski halimize donmemiz ne kadar sure alıyor ?
    Ya da işten yarım gun izin yeter mi?

Yardımcı olursanız çok sevinirim

2. 25 Aralık 2009
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Çok ağrılı olduğunu kim söylediyse yalan söylemiş. İğne batar gibi bir ağrı o kadar. 2 kere çektirdim bu filmi. Abartmaya bayılıyor bizim insanımız. Sen kimseye bakma şekerim.:hulya:

4. 25 Aralık 2009
  5. womeneng

womeneng Guest

Kuzum teşekkür ederim paylaştığın için,
    Çektirme sürecini anlatır mısın?
    Kaç dakika sürdü, hiç ama hiç ağrı olmadı mı?
    ve diyelim senn gibi çektirdim, o gün işe gidebilir miyim?
    Tek çekincem şu,sanırım bu ağrı işi kişiden kişiye değişiyor. Benim de ağrı eşiğim çok düşüktür.
    Doktorum tanıdığı için öyle söyledi, anestezi alarak çektirenler ah bir fikirlerini paylaşsalar, daha doğru karar verebileceğim ama...

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
    buyrunnnnnnnnn

6. 25 Aralık 2009
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    İlk başta kendini kasmayacaksın, rahat olacaksın. Normal çatalda muayene nasılda bundada öyle. Sadece uzanır vaziyette bacakların bükük durumda oluyorsun.Neydi o aletin adı, doktor onunla rahmi açıyor ve uzun bir şırıngayla ilacı rahme veriyor. Acı oluyor elbette ama abartılacak gibi değil. Bilmiyorum herkesin acıyı hissetme eşiği farklıdır ama bende pek acı olmamıştı ikisindede.

Sen rahat ediyim diyorsan anestezili çektir. Çektirdiğin gün normal hayatına devam ediyorsun.

8. 25 Aralık 2009
  9. LoveSA

LoveSA Guest

canım hiç panik yapma öyle anestezide abartıldığı gibi bir olay değilki..
    bende çok korkuyodum o anda ya kendimi kasarsam ya uzatırsam filim çekiminii dönüşü olmaz diyee bende anestezili olarak çektirdim..
    inan bana kolundan iğne yapıyolar tek acısı o hemen uyuyosun zaten:)) 10 dk sonra uyanıyosun hiç ne ağrı e sızı ne panik ne stresin kalmıyo vall bak daha rahat daha kolay geçiyo hem.bazı kişiler kasılmaktan dolayı tüpleri basınç nedeniyle tıkalı çıkabiliyoo..
    benkafanı karıştırmak istemem amaa benceee anestezi ile yaptır madem ağrı eşini düşük...
    bana kalsa dişimi bile anestezi ile çektiricem okadar hoşuma gidiyoki..yılda 3 kez anestezi aldım çok şükür çok rahat geçtii.BANA TEŞEKÜR EDıCEKSıN..geçmiş olsun

10. 25 Aralık 2009
  11. xxxnezo

xxxnezo Guest

canım slm öncelikle umarım sonu iyi olur hiç abartıldıgı gıbı degıl emin ol gerekte yok anasteziye ben 2 kez çekildim kısa süren azıcık bir agrı biz kadınlar ne acılara katlanıyoruzki iyikide çekilmişim ben şimdi laparaskopi olacagım sol tüp tıkalı çıktı bakalım artık ama erteleme çekil derim hemen sevgiyle kal...

12. 25 Aralık 2009
  13. womeneng

womeneng Guest

Sanırım anstezili olucam Kuzum, tavsiyelerin için teşekkürler. ben bir de sadece vajinal ultrason yaptırdım bugune kadar yani o makas gibi rahmi açan alet de beni çok korkutuyor zaten. Sen şanslılardansın:KK66:

14. 25 Aralık 2009
  15. womeneng

womeneng Guest

LoveSa, merak ettiğim soruların cevabı sendeymiş demek ki. kaydirigubbakcemile2Ben ne kadar uyuyoruz ve ne kdar sürede kendimize geliyoruz diye çok merak ediyordum. 10 dakika ise süper. Gerçi hakkımızda hayırlısı olsun.
    Biz 7 aydır korunmuyoruz, ama bebiş gelmeyince dr artık bir tüplere bakalım o zaman dedi.
    Ben aslında anesteziden çok çekinen birisiyim, ama şu sıralar gönlüm o kadar yorgun ki, sanki dayanamazmışım gibi geliyor.

16. 25 Aralık 2009
  17. womeneng

womeneng Guest

XXXNezo, iyi dileklerle başladığın içn teşekkürler. Acılar konusunda ben de senn gibi dşünüyorum ama işte düşün düşün insanın içi kararıyor.
    Sonuçlarda tıkalılık çıkarsa laparoskopi mi olmak gerekiyor?
    Araştırmamıştım bu konuyu ama doğal yöntemler var mı alternatif olarak?

İnşallah herkesin hakkında hayırlısı olsun, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alalım nasip olursa

18. 26 Aralık 2009
  19. LoveSA

LoveSA Guest

:1hug: ..
    ben sana bir olayımı anlatayım evet aslında bende çok dayanıklıyım acıya bütün dişlerimi düşün iğnesiz çektiririiim elimi bilerek kes umursama ama işte orası farklı bir nokta dayanamıyorum..normal bir muayenede bile kasılıyorum..ki bırak demir gibi alet içine giriyo ve sıvı veriliyoo.yooo teşekürler almiyim ben ne gerek var o strese mide kramplarınaaa..
    BENİM BÜNYEM BÖYLE İSTER ACISIN İSTER ACIMASIN CANIM TATLI BENİM 50 tl fazla verdim anestezili yaptırdım..sana yemin ederim çok komik bir olay daha iğneyi verirken merak başlıyo şimdi nolucak diyee veeee istem dışı uykun geliyo engel olamıyosun gözlerin kapanıyo tabi heycanlısın sonrasını bilmiyosun diyee..sonra bir uyanıyosuun giydirmişler eline rapor hadi güle güleeee bukadar yaa.busefer gıcık oluyosun naptılar bana nasıl uyudum ben harika bir duyguymuş vesayreee...
    gerçeten ben seviniyorum anestezi deyincee zararlı olsa bana bir yılda 3 kez yapmazlardı heraldee..
    hepm tüp bebekte hem rahim filmnde hemde histeroskopi oldum..gerçekten yaşaman geerek bu tecrübeyii aklına hemen ben gelicem gör bak sakııııııın korkayım demee.

şimdi herkez bu kız kafayı yemiş diyicek ama çok güzel anılarımdan biri benceeee..:icecream: