Rahim iç zarında kalınlaşma yardımm...

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve dejavu_one tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : dejavu_one
  1. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar ben bugün doktora gittim genel muayene için. Randevu aldığımda henğz reglim gecikmemişti bugün gittiğimde birkaç gün gecikmem vardı. Gittim doktora gecikmemi söyledim hemde baharda bebek düşündüğümüzden rutin kontrol olmak istediğimi söyledim. Doktor muayene etti kist felan yok ama rahim iç zarında kalınlaşma var dedi. Kalınlaşma olan bölgeyi de artı şelinde çizip çıktı aldı ve bana verdi. Birşeyden sözetmedi ne hamilelik ne başka rahatsızlık hakkında. Akıntın varmı diye de sordu biraz olduğunu söyledim. Kan tahlili istedi daha önce başka doktora gittiğimd eprolaktinimin yüksek çıktığını ve tedavi ile düştüğünde anlattım hormonlarıma bakılcak ama beta hcg yi de eklemiş. Çok merak ediyorum bazı yerlerde rahimde kalınlaşma hamilelik belirtisi yazıyordu hatta çoğu hamileydi acaba hamile olabilirmiyim.. .. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim...

2. 12 Ocak 2010
  3. ozlemcano

ozlemcano guzel kizim almina hgeldi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    evet cnm hamile olabilirsin eger istiyorsan ins. hamilesindir

4. 12 Ocak 2010
  5. dejavu_one

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238

yaa inşallahh canım.. Biz baharda düşnüyorduk nisan ayında kalmayı planlıyordum o yüzden doktora randevu almıştım zaten.. Ama randevu aldığımda gecikme yoktu randevu günü gelene kadar gecikti. Sarı akıntım oldu, sağ kasığımda dünden beri ağrı var,sık tuvalete çıkıyorum ama göğüslerimde ağrı ve dolgunluk yok. Doktor birşey demedi. Ama akıntın varmı diye sordu. İstediği testlere baktım beta hcg de var içlerinde. Birkaç ay erken olması sorun olmaz bekletmeden olmuş olsunda.. Eşim geri çekme yöntemiyle korunuyor ve çok emin olmamıştır diyor olursa da olsun diyor.. Cuma günü alcam sonuçları...

6. 12 Ocak 2010
  7. ozlemcano

ozlemcano guzel kizim almina hgeldi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    hadi cnm hayirlisi hamile olma sansin cok yuksek bize haber verirsin artik
    bende merak ettim simdi ins. hamilesindir

8. 12 Ocak 2010
  9. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım her ay rahim içi zarımız (endometrium) kalınlaşıyor. regl olursak gelen döküntü ve kan da bu atılan endometrium. eğer hamile kaldıysan embiryo bu kalınlaşmış rahim iç duvarına (yastık deniyormuş) tutunuyor. kalınlaşmış olması ve o şekilde kalması umutlandırıcı bence. hayırlı haberlerini bekliyoruz.

10. 12 Ocak 2010
  11. dejavu_one

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238

inşallah canımm bakalım göreceğiz cuma günü belki o zamana kadar reglide olurum belli olmaz.. Ama inşallah vardır içimdedir...

12. 12 Ocak 2010
  13. dejavu_one

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238

canım bende biraz önce google dan araştırdım ama hamilelik belirtisidir demiyor tam tersine yumurtlama olmadığının göstergesidir diyor genelde yeni ergenliğe giren yada menopaza girenlerde görülüyormuş ve özellikle menapoza girenlerde rahim alınabiliyormuş bile.. İlaç tedacisi yapılıyormuş bu durumda.. hamile klmaya engel olabiliyormuş. Ama doktorum sadece kalınlaşma var dedi bir sorun olabileceğinden söz etmedi öyle olsa demezmiydi regli olmadığın için kalınlaşmış yumurtlaman olmamış diye derdi dimi. Hem beta hcg de istedi, akıntın var mı diye sordu gerçi hormo9nlarıma da bakılcak ama kist felan yok bilmiyorum artık nasıl cumayı edeceğim...

14. 12 Ocak 2010
  15. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

hayır hayır tamamen yanlış yöndesin canım :) hiç endişelenme. ben daha geçen ay dr a gittim ondan çok emin konuşuyorum. kalınlaşma olması yumurtlama olduğu anlamına geliyor. yumurta büyüdükçe rahim içi zarın kalınlaşması gerekir, ince kalması sorundur bebek tutunamaz demişti dr. ilk gittiğimde yumurtam 14 mm di, daha endometrium tam kalınlaşmamış yumurta da küçük zaten demişti o zaman anlatmıştı. senin durumun tamamen regl öncesi ya da hamilelik. sakın canını sıkma.

16. 12 Ocak 2010
  17. dejavu_one

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238

sağol canım bilgilendirdiğin için bende zaten bu deneyimi yaşayanların cevap vermesini istedim ki doğru bilgi alabileyim..Reglimde gecikti ondan da olaiblir her an olabilirim ama kalınlaşma sanki baya fazla ya.. verdiği çıktıda değerler diklemesine 4.18 cm, enlemesine 7.05 cm.. değerler öyle yazıyor. Doktorda şüphelenmiş olabilirki beta hcg istedi düşünüyorum bir de akıntım varmı diye sordu hamiilelikten şüphelendiği için sormuş olabilirmi...

18. 12 Ocak 2010
  19. mirage1983

mirage1983 Ikizanasi :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Hayırlsı canım ya sonucu ne zamn alırsan bızıde haberdar et