Rahim içi POLİP !!!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve kayitliyim tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : kayitliyim
  1. kayitliyim

kayitliyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar rahim içinde polip olan var mı?1 cmlik polip hamileliğe engel mi ve hamile kalınsa risk olur mu?Lütfen bilgisi olan paylaşsın...Bütün deva bekleyenlere acil şifalar.

2. 16 Aralık 2009
  3. lila5

lila5 minik aşkım benim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet malesef bende de aynı sorun var. Yaklaşık bir yıldır adetime 1 hafta kala hafif kasık ağrısıyla kahvaerengi kırmızımsı lekelenmlerim oluyor.Hatta bazen o kadar fazla geliyorki tıpkı adetin 3. günü gibi kanama oluyor.Ancak adet tarihlerimde bir düzensizlik yok.Tam vaktinde oluyorum ve 5 günde bitiyor.Bu şikayetler üzerinde en sonunda yapılan hormon tahlillleride normal çıkınca ultrasonda 8 mm lik polip var dendi.8 aydır korunmuyorum.Doktor gebeliğe engel değil dedi.Biraz daha beklememi söyledi.Ama artık ben iyice kafayı taktım buna.adetimin 20 gününde başlayan bu lekelenmelerden bıktım.Bebek de yok.Anlamadım ben bişy.sende ne gibi belirtiler veriyor.Ne yaptın bu arada aldırdın mı?

4. 16 Aralık 2009
  5. ekep78

ekep78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde rahim içi polipim vardı ve rahim ağzında yaramı yaktırırken drum onuda aldı hamile kalsaydın eğer düşerdi dedi bana.çünkü bebeğin gelişimini engelliyomuş sanırım.

6. 16 Aralık 2009
  7. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ekep 78,Peki polibin sende bir belirtisi var mıydı?Adet öncesi kanama gibi...Tesadüfen mi öğrendin...

saidenur bunu beğendi.
  8. 17 Aralık 2009
  9. ekep78

ekep78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır yoktu yaram için gittiğimde öğrendim

10. 18 Aralık 2009
  11. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Nasıl yanı ultrasonda mı gördü polibi ve histeroskobi ile mi aldı?Biraz anlatabilirmisin zor oldumu?

12. 18 Aralık 2009
  13. bella82

bella82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 3 tane polipim var ama doktor gebelikten şüphelendi.kan tahlili sonucunu bekliyorum.
    doktor poliplere biopsi yapılması gerekir dedi.gebelikten şüpelenince adet ol bitince hemen gel dedi.
    bende korkuyorum parça alınması değilde rahime tuzlu su falan verip ultrasona koyuyorlarmış aklım çıkıyor.ayrıca kürtaj olarak poliplerin temizlenmesi gerekirmiş internette okudum.kürtaj rahme zarar vermezmi acaba.
    ya bu doktorların ağzından cımbızla laf alınıyor canım çok sıkkın şuan hamileysem bu polipler yüzünden düşük yapacağım galiba.lütfen tecrübelerimizi paylaşalım.teşekkürler

14. 18 Aralık 2009
  15. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba geçmiş olsun öncelikle...
    Poliblerle ilgili bir şikayetin varmıydı önceden kanama gibi falan...Nasıl haberin oldu?Ayrıca hamile olabilme ihtimalini nerden çıkardı doktor?Ultrusonda kese falan mı gördü...Bu arada polibi aldıracaksan sakın kürtaj olma histeroskobi ile çok kolay bir şekilde alınıyormuş.Bebek varsada inşallah ona bişy olmaz...Bu arada benimde bugün adet olmam gerekiyordu.adetlerim düzenli dedim nazar ettim herhalde...Belki hamile olabilirm diye test aldım ama henüz yapmadım çok korkuyorum.1 - 2 gün daha bekleyecegim.Belkide stresten gecikti.Hamile isem bende de polip var.o zamanda ayrı endişeleneceğim.Bilmiyorum yaaa...Bende senin gibi her iki durumdan ve olacaklardan çok korkuyorum...

16. 18 Aralık 2009
  17. ekep78

ekep78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır canım normal çıplak gözle muayene ederken gördü çünkü rahim ağzından dışarı sarkmıştı benimki ve onu yaramı yakarken halletti.hiç bir şikayetim olmadı sadece bi kaç gün kanamam oldu o kadar ağrım sızım olmadı genel anestezi altında oldu tüm bunlar

18. 18 Aralık 2009
  19. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Anladım.Çok geçmiş olsun....