rahım kanserı

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve mercan_dilara tarafından 24 Haziran 2008 başlatılmıştır.

24 Haziran 2008
    Konu Sahibi : mercan_dilara
  1. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar moralım cok bozuk.Buraya gelemden once dr kontrolum vardı,Nasıl olsa turkıye'ye gelecegım ıcın kendı drumda kontrol olmayı tercıh ettım ve gelır gelmezde gıttı.Cok uuzn suredır hastası oldugum ıcın duzenlı olarak yılda bır kez kontrole gıderım hazır gelmısken smear testını de yapalım dedı 1 yıl olmus dedı.Yaptırdım ve sonucu her zamn oldugu gıbı 1-2 gun ııcnde arayarak bıldırecegını soyledı.Aradan 1 hafta gectı ve buugn aradı .Sonuclar ıyı cıkmadı hucresel degısıklıkler goruldu ama teshıs ııcn erken dedı.Sonrasında ssoyledıklerını ıse hıc duymadım cunu o ana beynımden kaynar suar dokuldu.Su anda da muthıs bır bas agrııs ve sersemlıklle ne yapacagımı bılemeden sıze yazıyorum.Bugun cesaret edıp dr un yanına gısemedım hastane cok yakın olmasına ragmen.Yarın gıdıp konusaagım.Annem tahlılın karıstıgını dusunuyor.Yenı dogum yapmıs bır kadında boyle bır seyın olması ımkansız dıyor.Umarım dedıgı gıbıdır.Cok uzgunum.Insan boyle bır durumda ılk ne dusunuyır bılıyor muusnuz.....hemen cocucklarım geldı aklıma.Insanın aklına en kotusu gelıyor hemen....

2. 24 Haziran 2008
  3. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm arkadaşım. inşallah annenin düşündüğü gibidir elifcim. Allah korusun aklına kötü şeyler getirme..cesaretli ol ve doktorunla görüştükten sonra bizleri de haberdar et. Güzel haberlerle gelmeni diliyorum. Dualarımdasın..

4. 24 Haziran 2008
  5. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya Allah korusun inş yoktur öyle bişey yanlışlıktır ya üzülme. nedesek boş belki yaşayan anlar ama kötü şeyler düşünme rabbim seni ve bütün anneleri yavrularımıza bağışlasın :KK43:((((

6. 24 Haziran 2008
  7. Elis

Elis Guest

cok uzuldum arkadasim ama telaslanma hersey yolundadir ,,,iyi haberler alacaksin emin ol....:1hug:

8. 25 Haziran 2008
  9. fiona

fiona Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Canım aynı şey benim arkadaşımında başına geldi.Bebek planladıkları için kontrole gitmişti.Smear testi problemli çıktı.Sonra parça aldılar ve küçük bir operasyon geçirdi.Zor günler geçirdi ama şimdi iyi.Smear testini yeniden yaptırdı ve temiz çıktı.Hiç korkma arkadaşım erken dönemde belirlenmesi iyi olmuş.Çünkü doktorun söylediğine göre erken tespitinde korkulacak birşey değilmiş.Zaten bu dönemde belirtide vermiyormuş.Geçmiş olsun.

10. 25 Haziran 2008
  11. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Canim Bencede Bi Karişilik Vardir Hemn üzülme Inşallah Temiz çikicak

12. 25 Haziran 2008
  13. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Mercancığım hemen kötüşeyler düşünme..inş herşey iyidir ,birkere canım Allah caresiz hastalık vermesin..iyice bir öğrendikten sonra ,birşey varsa bile ne yapılıyorsa yapılır,artık herşey cok gelişti,öyle hemen en kötüsünü aklına getiriyorsun..güzel şeyler düşün..

14. 27 Haziran 2008
  15. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar tahlili annemin israri uzzerine ttekrar yaptiriyorum .Sonucu bildiririm ,hepinize tesekkurler ilginiz icin

16. 27 Haziran 2008
  17. ZEYNEPKERIM

ZEYNEPKERIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    Allah yardımcın olsun canım, inşallah guzel sonuclarla bızı sevındırırsın...

18. 27 Haziran 2008
  19. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım smear testinin amacı , erken teşhis .Yani kötü birşey oluşmadan önlem almak .Yani korkma öyle rahim falan alınmaz.Hücresel değişiklik varsa önceden önlem alınıyor .yani henüz hastalık başlamıyor .Hatta bir haber spikerinde de çıkmıştı .Erken önlem alındığı için herşey düzeldi .Canım benim korkma hem bakalım test doğru mu ? Bir kere bu testin reglin hemen bitiminde yapılması gerekiyor .Hatta okuduklarımdan şu kadarını söyleyebilirim ,Türk kadını tek eşli olduğu için görülme sıklığı çok az .Eğer hpv virüsü taşınıyorsa bu ancak bir risk olabiliyor .Bu nedenle bazı uzmanlar tek eşli kişilerde aşıyı bile gereksiz göebiliyor .Bence hemen bir test daha yaptır , güzel sağlık haberlerini bekliyoruz :teselli: