Rahim sertleşmesi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve bebecan tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : bebecan
  1. bebecan

bebecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hani biz bebek zannediyoruz ya karnımızda sertleşme olunca o aslında rahim sertleşmesiymiş.erken doğum olabilirmiş.doktorum iğne verdi başına böyle bişey gelen varmı?

2. 11 Haziran 2010
  3. nemoda

nemoda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    26 haftalığım benimde bazen sertleşiyo karnım doktor normal dedi hiç üstünde durmadı

4. 11 Haziran 2010
  5. bebecan

bebecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım teşekkür ederim ilgin için.çoğu kişide oluyomuş galiba benim 5 aylıkken bi kanamam olmuştu belki ondan doktorum önlem almak için iğne vermiştir.

6. 11 Haziran 2010
  7. nemoda

nemoda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    birşey değil canım aslında ben de korkuyorum hatta dr ihmal mi diyor diyorum ama ınşallah hepimizinki normaldir.

8. 12 Haziran 2010
  9. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    rahimde kasılmaların olması normal kızlar, bende de oluordu şimdi 32. haftamızdayız. kasılmaların ve kramğların rahatlaması için magnezyum takviyesi verdi doktorum. eğer erken doğumdan şüpheleniyorsa doktorunuz, mutlaka nstye bağlayıp kasılma ve bebek hareketlerine bakmış olarak bunu söylemesi gerekir.

10. 14 Haziran 2010
  11. supreme

supreme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende de 26.haftadan yana bu kasılmalar başladı benim doktorumda erken doğumdan şüpheleniyo, istirahat verdi bol bol, egzersiz ve yürüyüş yasak tabi ilişkide. bende hareket ettikçe ağrılar artıyo ve bazen saatte 2kez geldiği oluyor. 32haftada iğne yapıcak. sabredelim kızlar hepimize saglıklı hayırlı doğumlar olumunekankayizsmile

12. 14 Haziran 2010
  13. surayn

surayn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya bendede oluyor 8. ayıma girdim bu ara bahar temizliği yapayım dedim yoruldum sanırım sık sık karnım sertleşip sonra gevşiyordu yoksa erken doğumm başlangıcımı ay çok korkuyorum öyle bişey olursa kendimi hiç affetmem 4 yıldan sonra tüp bebek tedavisiyle bebeğime kavuşmuşken inşallh bişey olmaz allah hepimizin yardımcısı olsun

14. 14 Haziran 2010
  15. bebecan

bebecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım.allahın izniyle zamanında yapıcaz doğumlarımızı.ben doğumyapan arkadaşlarımla ve büyüklerimle konuştum onlarda da olmuş hatta doktorla bu ko nuyu konuşmamışlar bile ben de takmıyorum artık.

16. 23 Eylül 2016
  17. tugsem_10

tugsem_10 mevlana seni görse gelme derdi. Üye

Beğenildi:
    1.358
    Ödül Puanları:
    128
    böyle rahim yapısı olan var mı çok merak ediyorum.benim çok sert gibi tüp bebekte progestanla yumuşadı ama embriyoyu tutmaya yetmedi. adet öncesi yine kazık gibi oldu. bir fikri olan var mı?boşuna bdv ye konu açmak istemedim.