Rahim Yapışması Her Kürtajdan Sonra(Aşerman Sendromu)

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve DEBA tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : DEBA
  1. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    mirmirmirmirmerhabalar arkadaşlar,
    ilk hamileliğimi aşılama ile elde ettim sonraki 2 hamileliğim kendiliğinden oldu.ilk hamilleliğimde bebeğimin kalp atışları durduğu için kürtajla alındı Kürtajdan sonra hafif derecede rahim yapışması oluştu.operasyonla açıldı.
    Kısa bir süre önce 3.hamileliğimide hüsranla sonuçlandı ve bebeğimin 7 hft.kalbi atmadğı için kürtajla alındı.
    en son haziran ayında rahim yapışması için operasyona girdim ve bu arada dr.um rahiminin şeklinde hafif bir kavis olduğunu normalde müdehale edilmesinin şart olmadığını ama benim 3 düşüğüm olduğu için biraz düzeltme yaptığını bundan sonraki hamileliklerimi olumlu etkileyeceğini söyledi..2 kürtaj ve 2 rahim yapışıklık operasyonundan sonra sizce ben artık sağlıklı bir hamilelilk geçirip doğurabilirmiyim. böyle insanların örneklerine en azından psikolojik olarak ihtiyacım var .teşekkürler derya

2. 11 Ağustos 2009
  3. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşım..hikayelerimiz az çok benziyor..bende ilk denememizde hamile kalmıştım ve 10 haftalık iken kontrole gittiğimizde bebeğimin kalbi durmuştu ve kürtaj yapıldı..sonrasında rahimde septum yani perde olduğu saptandı..bunun için iki kez histeroskopi ile laparoskopi ameliyatları oldum..ameliyatlardan sonra vajinal ultrasonda dr biraz yapışıklıklar olduğunu söyledi ve bunun içinde ofis histeroskopisi yapılmasını önerdi.ve yapılan o.histeroskopisi ile yapışıklıkları açtı ayrıca ameliyatlardan sonra rahimi de kontrol etti böylece..antibiyotik ile folik asit yazdı ve adetimin ilk 2.veya 3.günü gelmemi istedi..perşembe randevum var bakalım neler söyleyecek bekliyorum..gittiğimde sonuçları iletirim..bende bunlardan sonra sağlıklı bi şekilde hamile kalıp doğum yapabilecekmiyim acaba diye sormuyor değilim..hakkımızda allah hayırlısını versin artık..benim gibi bunlara benzer sorunlar yaşayan kişilerde birde hamileliklerinde rahim ağzı yetmezliği de yaşıyolar genelde..sanırım hamile kasamde benim sorunlarım bitmeyecek gibi..yani yatarak hamileliklerini geçirenler var..neler olucak bakalım.ben daha önce hastaneye gitmiş bi insan değildim ama hamileliğimin sonlanmasından beri hastanelerdeyim.sürekli bişeyler oluyo o bitiyo öbürü başlıyo..allaha sığınmaktan başka yapacak bişeyimiz yok..allah bizler gibi olanlara yardım etsin..:Saruboceq: bu arada senin yapışıklık açılması nasıl oldu yani histeroskopi ilemi yapıldı..bi de dr um bana spiral takmadı.bu uygulamanın artık pek kullanılmadığını vs..anlattı.biraz ayrıntı verebilirmisin..

Son düzenleme: 11 Ağustos 2009
  4. 11 Ağustos 2009
  5. akgUvercin

akgUvercin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    278
    Ödül Puanları:
    123
    mhb arkadaşlar..malesef bendede rahim yapışması var. geçen yıl temmuzda bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. 1 yılı geçti ve hala bu hastalıkla uğaşıyorum. aralıkta amaliyat oldum histeroskopi ile yapışıklık açıldı ve spiral takıldı 4 ay spiral kaldı nisanda tekrar histeroskopi oldum dr çok ii durumun dedi spirali çıkarttı artık bebeğin olacak dedi ve dünyalar benim oldu. ama malesef adetlerim her geçen ay azaldı ve yapışıklık tekrar etti. şimdi tekrar amaliyat olacağım :KK43: artık çok yoruldum. ayrıca en son gittiğim dr ankarada çok ünlü bir dr bebeğinin olma ihtimali çok zor dedi hemn tüp bebek yapmamız lazım dedi dünya başıma yıkıldı.. ne kadar zor bir sınav bu yaşadıklarımız, ama hiç bir zaman umudumu kaybetmiyorum. şu anda estrofem isimli ilaç kullanıyorum bitince amaliyat olacağım birbirimize dua edelim arkadaşlar. ALLAH hepimizin yardımcısı olsun inş.. birde bir ricam olacak tedavi aşamalarımızı burda paylaşalım olurmu??

6. 12 Ağustos 2009
  7. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşım öncelikle geçmiş olsun..senin açtığın başlığada yazdım ama burda başka birşey dikkatimi çekti..tüp bebek yapma konusu yanii..acaba hangi dr a gittin..çünkü maalesef dr lar bu yöntemleri bazen sırf para için uygulamak istiyolar..yapışıklıklar açıldığında ilişki hemen önerildimi sana? bu konulara dikkat et..başka birkaç dr a daha gitmeni tavsiye ederim..:enbuyukkk:

8. 12 Ağustos 2009
  9. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    çok sevgili arkadaşım benimle bunları paylaştığın için çok teşekkür ederim ilk önce seni bir konuda diğer arkadaşım gibi seni acilen uyarmak isterim.eyer yaşadığın sıkıntı rahim yapışması ise ve bu lanet şey kendini yenilediğinden dolayı bunu bile bile ,(şu anda sende rahim yapışması varsa hala) hangi dr sana tüp bebek gibi bir şey önerebilirki .
    eyer senin problemlerin artık bittiyse rahim yapışması artık yoksa neden senin normal yoldan hamile kalamadığını lütfen bizimle paylaş ben çok merak ettim.benim ilk hamileliğim aşılama ile oldu.2,ve 3, kendiliğinden oldu.

10. 12 Ağustos 2009
  11. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım.
    cevabın ve paylaşımın için çok teşekkür ederim ben benim gibi bu sıkıntıları yaşıyan insanların kötüde olsa benimle paylaşmalarını isterim .
    benim normal histeroskopi ile açtı ilk kürtajımdan sonra oluşanıda bunuda ama ilkinde ilaç vermedi bu sefer hormon ilaçı verdi rahimin tekrar yapılanması için (spiral takmadı ) ama bu senin bence rahim yapışmasının derecesiyle ilgili 1.derece de olanlar için bence sipiral rakılmıyor ama 2,3. derecede olanlara takılıyor diye biliyorum.
    adetin 2. ve3. günü seni çağırım endemetrıum dedikleri rahim duvarı kalınlaşmasını konrtol edicek hatta belki sen adetin 7-8-9 . günlerinin birinde çağırıp tekrar kalınlaşmaya bakıcak. ama senin için rahat olsun çünki sana bu operasyondan sonra rahim filmi çekip tekrar yapışma olup olmadığını baktıysa eyer ve eyer yoksa bence iyi .ama ne kadar sonra yani rahim yapışmasını açtıktan 1-2 ay sonramı rahim filmi ile baktı bana onu yazarmısın .illaki dr kadar bu işi iyi bilemeyiz ama ben sürekli bunları yaşadığım için her safhasında olayları araştırmka zorunda kaldım .ve senin dediğin gibi bundan sonraki aşamada hamilelik olsada :çok üzgünüm:rahim ağzı problemleri olabileceğini bilidğim için buda demek oluyorki riskli gebelik ben bu konuda istanbulda dr arıyorum cerrahpaşa tıp fkl. hocalarından buldum ama nişantaşında özel muayenehande bakıyorlar ama artık yapıcak bir şeyim yok olayları artık akışına bırakamam :eek:lmaz:ne olur sende bildiklerini benimle paylaş ben çok korkuyorum

12. 12 Ağustos 2009
  13. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canım :)verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum öncelikle.inşallah yapışıklık 1.derecedir dediğin gibi.bu arada ben septum ameliyatlarımdan sonra rahim filmi çekilmedi.dr um vajinal ultrasonla baktı ve yapışıklıkları orda gördü.ofis histeroskopisi ile hem yapışıklıkları açalım hemde ameliyat sonrası rahimin durumuna bakalım dedi ve o şekilde yapışıklıkları açtı.dediğim gibi sadece antibiyotik verdi.adetin 2.veya 3.günü gel dedi.zaten üzerinden daha 1 ay geçmedi yani randevum yarın.yani bana rahim filmi filan henüz yapılmadı.dediğim gibi yapışıklık açılması daha 1 ay olmadı ilk adetim ve istediği gibi de yarın kendisine gideceğim.durumum bu yani canım.bu arada korkma sakın..iyi bir dr bulursan bu işin üstesinden gelebilirsin.allah yardımcımız olsun canım..:enbuyukkk:

14. 13 Ağustos 2009
  15. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Tekrar merhabalar..bu arada bugün dr uma gittim.önce kan vermemi istedi hormonlara vs bakacakmış.geçen ayda bakmıştı.kanı yarın alıcam.sonra vajinal usg ile baktı ve rahim çeperi gayet iyi,normal dedi.hatta banada gösterdi.rahimin üstü perdeden dolayı aşağı doğru inik vaziyetteydi.şimdi üstü dümdüz yani olması gerektiği gibi görünüyodu artık:)) yapışıklık konusunu sordum onda da bi sıkıntı olmadığını söyledi çok şükür...ve artık hamilelik çalışmalarına başlayın dediii..aylardan beri duyduğum en güzel şeydi tabii..:))yarın inşallah kanda da bi sıkıntı görmez de hayırlısıyla başlarız artık bizde.yani son durumum bu..inşallah yakında yüzümüz güler inşallaahhhhhhh..:lepi: :Saruboceq:

16. 13 Ağustos 2009
  17. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım sana diğer tarafta da yazdım gerçi ama işallha en kısa zamanda alırsın bebeğini kucağına kürleri bencede yap işe yarıyor ben eşim için keciboynuzu yapmıştım işe yaramıştı.keciboynuzu spermlerin sayısını arttırıyor ve yapısını düzenliyor.bu arada san ufak tefek başka tiyorlarda vermek istiyorum .beraberlik öncesi1 bardak nescafe eşine içir ,beraberlik öncesi ve sonrası kesinlikle banyo yapma.sonrasında enaz 10 en fazla 20 dak istiharet et .(belinin alt kısmına doğru yastık koy öyle yat) başka şeylerde biliyorum ama onlar hepten kocakarı şeyleri...
    sevgilerimle....

18. 13 Ağustos 2009
  19. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    ben kürtaj oldum 1 ay önce ilk adetimi kürtajdan sonraki 26.günde gördüm.2 gün sürdü nasıl anlaşıldı yapışıklık adetleriniz mi az geldi tek endişem oydu yapışıklık bakalım dr ne diyecek ikinci adetimde gideceğim klomenle hamile kalmıştım bilgilendirirseniz çok sevinirim
    hepinize geçmiş olsun inşallah hayırlı ve sağlıklı hamilelikler geçirirsiniz operasyonları arkadaşım yaşadı ama hamilelik oluşmadı bahsettiğiniz tüm operasyonları yaşadı sonra kendiliğinden hamile kaldı oğluu var şimdi 1 aylık umarım moral olur size