rahimde gerilme yaşayan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tgbc tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : tgbc
  1. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    16 haftalık hamileyim rahmimde gerilme var
    her hareket edişimle agrımı dahada fazla hissediyorum
    yatakta rahat dönemiyorum, ayağımı rahat kaldıramıorum, rahat yürüyemiyorum...dr. um bu haftalarda rahim ağzına bakıcaktık zaten randevunu beklemeden gel dedi rahim ağzından kontrol edelim dedi. internette okuduğum seylerden biraz tedirgin oldum erken doğum riski olanlarda gerilme gibi yan etkiler olabiliyormuş gerekirse ilaç yada istirahat verilebiliormuş.hatta dikiş atılan bile var
    yada rahimdeki gerilme buyuyen rahim dolayısıyla gerilen kaslarmıdır sebep başka ne olabilir bilmiyorumkismile boşunamı endişeleniyorum acaba :gitme:

hayırlı sonuclar cıkar rabbim inşallah

2. 13 Mayıs 2010
  3. white_dreams87

white_dreams87 en güzel RÜYA'm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende de oluyor arada gerilme gibi birşeyler hissediyorum tam net anlayamıyorum ama yürürken falan oluyor daha çok.doktoruma sordum rahim büyüyor ve kasların gerilmesi normal dedi magnezyum takviyesi verdi.umarım sende de bir sorun yoktur.

4. 13 Mayıs 2010
  5. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağolasın cevap için cnm. a.s. inşallah öyledir. benimde yürüken falan baya artıyor.cumartesi gidicem dr. a netleşir ozaman hayırlısıyla. sen kaç haftalıksın :ecrin_bebek:

6. 13 Mayıs 2010
  7. white_dreams87

white_dreams87 en güzel RÜYA'm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim.canım 16+3 üm.umarım bir sorun yoktur sende de.benimde özellikle yürürken oluyor.bu arada cinsiyeti belli oldu mu senin bebişin?:KK46:

8. 13 Mayıs 2010
  9. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    canım öncelikle inşallah sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın... ama iyi tarafından bak bi risk varsa bile erken teşhis edilmiş olur.. çünkü rahim ağzı yetmezliği gibi bişey varsa bunu erkenden farkedip serkaj (rahim ağzı dikişi) yapılması bebeğini kurtarır... hiç korkma serkaj bile o kadar korkulacak bişey değil çok kısa bir operasyon.. sakin ol, doktoruna güven, sözünden çıkma yeter... a.s.

10. 13 Mayıs 2010
  11. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim de bir sorum olacak arkadaşlar
    ben de 22 haftalık hamileyim yaklaşık 1 aydır günde 1 - 2 kere kasılma olduğunu zannettiğim bişey hissediyorum.. belki de gaz sıkışması yada bebeğin dönmesiyle alakalı olabilir ama 10 sn kadar sürüp sonra geçiyor.. öyle anlatıldığı gibi elimin altında toplanma gibi birşey olmuyor ama az da olsa sertleşme hissediyorum.. emin olamadığım için doktora söyleyemedim bile sizce bu kasılma mı? :sm_confused:

12. 14 Mayıs 2010
  13. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol cnm tüm güzel dilekler hepimiz için olsun inşallah. opuyorumnanaktan

14. 14 Mayıs 2010
  15. ingilizceci

ingilizceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende bu tip kasılmalar hissedıyordum dr a sordum muayene ettı rahmi falan olctu 25mm altında olursa genıslık sarkaj yapılıomus cok sukur benımkı 38 mm cıktı dr daha cok su ıcmemı ve dınlenmemı soyledı bır de bebek hareketlerını takıp et dedı hala arada hıssedıyorum bu tıp agrılar bu ay yıne kontrol ettırcem dr a bakalım ıns bısey cıkmaz bu arada 22 haftalık hamıleyım Allah bebıslerımızı korusun

16. 14 Mayıs 2010
  17. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    henüz tam netleşmedi cnm 13. haftada yapı olarak kıza benziyor demişti dr.um ama kesin değil dıye eklemişti. 15. haftamda ilk girdiğimizde ultrasona bişey göremedik bizim bebek birez nazlı sanırım göstermemek için çabalıyor. dr baktı ki biz çok meraktayız yarım saat sonra tekrar gelin dedi pozisyonu değişmiştir belki diye buseferde erkek gibi dedi dr. um ama bazen o haftalarda kızdaki kritoris çıkıntılı olabiliyormuş onla pipimiz karışmadıysa tabiii :)) yarın tekrar gidiyoruz busefer netleşir umarım. merakımızı gidermiş olalım hayırlısıylada alışverişimize başlayalım istiyorum cinsiyete göre.
    senin nedir durum cnm. opuyorumnanaktan

18. 14 Mayıs 2010
  19. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm gelmiş geçmiş olsun. sevindim sorunsuz olmasına tamamıda oyle geçer biter inşallah. bizlerinde hayırlı haberleri olur inşallah. opuyorumnanaktan