Rahimde Isyan

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve SHADOWGIRL tarafından 13 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  13 Ekim 2007
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 1. SHADOWGIRL

  SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  957
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  108
  Kadın doğum servisinde inanılmaz bir panik yaşanıyordu.
  [​IMG]
  kiz bebek doğurmak üzere olan bir ananın rahminde isyan çıkmıştı. İkizlerden birisi diğerinin boynuna kordon bağını geçirmiş ultrason üzerinden doğmak için şartlarını açıklıyordu. Kendisine garanti verilmezse hem kendisi hem de kardeşi ölü olarak doğacaklardı; zaten sağ olarak doğup, ölü gibi yaşamak istemiyorlardı.  Hastanenin bahçesinde panzerler, koridorlarında çelik yelekli timler, aneztezi bölümünde keskin nişancılar yerlerini almış, tepede uçuşan helikopterler ve doğumhaneye morg üzerinden sızmış kameramanlar ile dekor tamamlanmıştı.  Ekip şefi, eylemi bırakıp adam gibi doğmaları halinde derhal sımsıkı kundaklanacaklarını, tepelerindeki bir tutam saça dahi dokunulmayacağı ve ilerideki iş başvurularında bu eylemin sicillerine işlenmeyeceği garantisini veriyordu.  İçeridekiler kararlıydı, kendilerine sorulmadan meydana gelmişlerdi ama artık yaşamaya değer bir dünya için bu ilk darboğazdan geçeceklerdi.  Ultrason ekranından açıkladıkları temel şartlar şunlardı:  1- Okumayıp adam olmak istiyorlardı. Yaşamlarının en körpe, en tatlı yıllarını hergün saatlerce bir tahta sıraya çakılıp çoğu lüzumsuz bilgileri öğrenmeye çalışarak, kalan vakitlerini dersanelerde floresan ışıklar altında harcamak istemiyorlardı. Onlar sadece temel hayat şifrelerini okuldan (ama böyle ruhsuz okullardan değil), kalanları da yaşamın ta kendisinden öğrenmek istiyorlardı.

  Arıları kırlardan, başakları yollardan, gerekli matematiği bakkaldan, bisikleti Ayhan’dan, tarihi Halim dededen, sevgiyi Ayşe Teyze’den, sokakları Hilmi’den, dövüşmeyi Remzi’den, sevişmeyi kendiliğinden, yüzmeyi nehirden.

  2- Kimsenin kendilerine; kimi seveceğine, ne zaman seveceğine, ne kadar seveceğine ve hangi limitler dahilinde seveceğine karışmayacağına dair garanti istiyorlardı.

  3- Herkes ile aynı şeyi düşünüyormuş gibi yapmama hakkı, farklı düşüncelere saygı garantisi

  4- Başkalarının savaşlarında dövüştürülmeme

  5- İnanmadıklarını özgürce yaşamama, inançlarını özgürce yaşayabilme

  6- Beş para etmez insanlara saygıya sevgiye zorlanmama

  7- Paha biçilmez insanlara yaşarken layık oldukları saygıyı gösterebilme özgürlüğü

  8- Prematüre küvezlerindeki şartların iyileştirilmesi  Bu 7 + 1 maddecikti temel istekleri. Ne kendilerine özel bir biberon, ne rahat bir beşik, ne de çok özel bir alt bezi.

  Derken sessizlik bozuldu, ani bir hamleyle sezaryen yapıldı. İsyan bitmişti,

  Bebekler kurtarılamamıştı.  Hastanede olağan bir gün başlamak üzereydi.
  YALÇIN ERGİR