rahimde kasılma

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melissatm tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : melissatm
  1. melissatm

melissatm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ve yeni hamişiiiim.
    gebeliği henüz yeni haftalarındayım.sanırım 5 hafta dün akşam işten geldikten sonra rahmimin sol tarafında inanılmaz kasılmalar yaşadım.sanki birileri iğne batırıyor gibi.1 saat falan sürdü.daha sonra geçti.sizde böyle bir sorunla karşılaştınızmı acaba.?

2. 3 Mart 2010
  3. fairtopia

fairtopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilk aylarda oluyor hatta bazen daha çok oluyor bol su iç Dr una sor genede.Rahim büyümesi kaslarda sancıya sebep olabiliyor.Kolay gelsin:KK66:

4. 3 Mart 2010
  5. fairtopia

fairtopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Kasılma hissedince sola doğru yan uzanıp yat geçmesinde etkili oluyor bir de kabız olmamaya çalış.zeytinyağı bol su vs...

6. 16 Mart 2010
  7. melissatm

melissatm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ediyorum.

8. 16 Mart 2010
  9. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bence sen yine de doktoruna agrin oldugunu soyle,bende de ilk aylar surekli agri oldu ve kasilmalari engelleyici ilac verdi doktorum.Ne olursa olsun agrin olmayacak,gerekirse dozu 2 ye cikaracaksin demisti.Bir de bol su iceceksin,mutlu gebelikler.

10. 16 Mart 2010
  11. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evet arkadaşlara katılıyorum bu kramplar karnında bacaklarında ara ara kendini gösterecek.. doktorun magnezyum yazmalı. granül halinde suya karıştırıp hemen içiliyor.. epey faydasını görürsün.. doktoruna bahsetmelisin arkadaşım..

12. 16 Mart 2010
  13. SINEMSE

SINEMSE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Melissa
    Tebrik ederim.Umarım sağlıkla bebeğine kavuşursun.
    Ben de yeni öğrendim.Sanırım 4 haftalık.Sn Adet Tarihim 9 Şubattı.BHcg değerim Geçen perçembe 1198,Cumartesi de 2698 çıktı.Yarın bir defa daha kan vereceğim.Bu sonuçlarla doktora gitmeyi planladım.
    Bu cumartesi için doktordan randevu aldım.Ama 3 gündür benim de kasıklarımda ağrılar ve kasılmalar oluyor.Korkutmuyor değil.Korkuyorum ters birşey varmı diye.Cumartesiyede çok var.Düzenli gittiğim tanıdığım bir doktorum da yok açıp sorayım.
    Bugün çok şükür iyiyim.Aradabir masamdan kalkınca kasığımda ağrı hissediyorum .Bunlar doğalmıdır bilmiyorum.Birde bu sabaha kadar sabah idrarım çok koyuydu.Bugün normaldi.Sende de öylemi.
    Öyle göğüslerimde hassasiyet falan da yok.buradan arkadaşları takip ediyorum.Hassasiyet yaşayan çok.ınce ince aradabir mide bulantısı yaşıyorum ama öyle abartılacak birşey değil.
    Sende durum ne?

14. 17 Mart 2010
  15. nerminden

nerminden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar benimde sat.9 şubat benimde il defa bu gece karnımda kasılmayla uyandım gece 3 çok korktum düşük yapıcam sandım sabah iyiydim ama şimdi de sarı renkte bi akıntım var normal mi

16. 17 Mart 2010
  17. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aramıza hoşğeldin meliscim bebeğinde hayırlı olsun ALLAH tamamına erdirsin

evet ilk aylarda rahimse kasılmalar oluyor .fakat bir saat sürdü demişssin orası beni biraz düşündürdü bu tür ağrılar anlık olur ve geçer.Seninki uzun sürdüğüne göre vucutta magnezyum gibi veya demir eksikliği gibi dediğin gibi bazı vitaminlerin eksik olmasınında rolu olduğunu sanıyorum .Fakat doktoruna danışmadan hiçbirşey kullanma.

18. 17 Mart 2010
  19. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nermincim bence bi doktorunu ara sor önemli bi durum olabilir.Yanlız bu akıntılar yani koyu renkteki akıntılar ağrı ile birlikte oluyorsa ozman tehlikeli demektir şu anda ağrın yok fakat akıntım var diyosan normal bi durum olabilir fakat gece karnımda çok şiddetli bi ağrı oldu diyosun anlıkmı oldu yoksa uzun sürdümü ne kadar sürdü??