Rahimde perde ameliyatı olanlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve _zeynep tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : _zeynep
  1. _zeynep

_zeynep Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar aranızda rahimde perdeden dolayı histroskopi ameliyat olan var mı ?:1rolleyes:

2. 27 Temmuz 2010
  3. gulserennn

gulserennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    ben geçen hafta oldum ama net değildi rahim içi polip te gözlendi o nedenle laparaskopiye ihtiyaç duyuldu. yakın zamnda onu yaptıracağız. sen nasılsın?

4. 27 Temmuz 2010
  5. _zeynep

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    3 ay oldu ben ameliyat olalı şuan allaha şükür iyiyim. ameliyattan önce bir düşüğüm oldu bebek düşünüyürz inş bi sorun çıkmaz

6. 27 Temmuz 2010
  7. gulserennn

gulserennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    çok geçmiş olsun. anlatabilirmisin nasıl geçti? yani ne amaliyatı oldun

8. 27 Temmuz 2010
  9. _zeynep

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim.
    düşük olduğu zaman doktr rahimde perde olduğunu ve rahim filmi çektirmemi söyledi. film de ileri derecede perde tespit edildi.
    adet bitiminden hemen sonra (histeroskopi) ameliyat oldum yaklaşık 45 dk kadar sürdü. ameliyat sonrası dikiş olmadığından çok fazla sancı olmadı bir hafta kadar kanama devam etti.bu arada çok fazla baş dönmesi oldu (fazla kan kaybetmemden olsa gerek) 10 güne kadar toparlandım şuanda çok şükür bi şikayetim yok.senin nasıl geçti ameliyatın?

10. 28 Temmuz 2010
  11. gulserennn

gulserennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Ben saat 13.00 da ameliyata alındım genel anesteziyle.Tabi ameliyat bitmiş ve ben ağlayarak felaket kasık ağrısıyla uyandım ki kıyameti koparıyorum.Eşim başımda kulağıma dualar okuyor ve bana geçti bitti gibi kelimeler fısıldıyor ama ben inlettim ortalığı hemşireler bi panik nabzım ölçülüyor sonunda, hatırladığım tek şey koluma iğne yapıldı ben yine uyutuldum kısa bi ara sonra tekrar ağladığımı hatırladım yine yan çevirdiler beni iğne için ve ben yine uyutuldum. Bir ara hemşire nefes alışımı kontrol ediyormuş düşününuzun bi uyku sonrası Dr. ısteğiyle eşim beni uyandırdı ve o zaman vucudumun uyuştuğunu hissettim ve sızılarımın hemen hemen yok olduğunu hissettim ve saat 16.00 ydı.şuan evimdeyim 3 bitti 4 gün oldu kanamalar kesildi sayılır o konuda pek sorun yaşamadım ama kolum felaket mosmor ve öyle böyle değil ama çok da önemli değil allaha şükürler olsun
    Şunu da söylemek isterim ki, kimin sizi ameliyat ettiği çok önemli ben Ankara' da özel bi klinikte ameliyat oldum belki bilmekte istersiniz doktorumun adı OPR DR Timur Gürgan. Bana histereskopiyi uygulayan
    DOÇ.DR. AYGÜL DEMİROL.

12. 28 Temmuz 2010
  13. gulserennn

gulserennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Ben saat 13.00 da ameliyata alındım genel anesteziyle.Tabi ameliyat bitmiş ve ben ağlayarak felaket kasık ağrısıyla uyandım ki kıyameti koparıyorum.Eşim başımda kulağıma dualar okuyor ve bana geçti bitti gibi kelimeler fısıldıyor ama ben inlettim ortalığı hemşireler bi panik nabzım ölçülüyor sonunda, hatırladığım tek şey koluma iğne yapıldı ben yine uyutuldum kısa bi ara sonra tekrar ağladığımı hatırladım yine yan çevirdiler beni iğne için ve ben yine uyutuldum. Bir ara hemşire nefes alışımı kontrol ediyormuş düşününuzun bi uyku sonrası Dr. ısteğiyle eşim beni uyandırdı ve o zaman vucudumun uyuştuğunu hissettim ve sızılarımın hemen hemen yok olduğunu hissettim ve saat 16.00 ydı.şuan evimdeyim 3 bitti 4 gün oldu kanamalar kesildi sayılır o konuda pek sorun yaşamadım ama kolum felaket mosmor ve öyle böyle değil ama çok da önemli değil allaha şükürler olsun
    Şunu da söylemek isterim ki, kimin sizi ameliyat ettiği çok önemli ben Ankara' da özel bi klinikte ameliyat oldum belki bilmekte istersiniz doktorumun adı OPR DR Timur Gürgan. Bana histereskopiyi uygulayan
    DOÇ.DR. AYGÜL DEMİROL.

14. 28 Temmuz 2010
  15. gulserennn

gulserennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    tam temizlenmedi polipler şimdi laparaskopi olmalıyım o daha da korkutuyor beni

16. 28 Temmuz 2010
  17. _zeynep

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ameliyat sonrası kasık ağrısı bende de çok oldu ama uzun sürmedi 1 saat kadar devam etti daha sonra ağrı kesicilerle azaldı. senin ameliyatın histeroskopi oldu deyil mi ?
    bir de laporoskpi de çok korkulacak bi ameliayt değil benim ablam oldu.göbekten ufak delikler açaraktan ameliyat yapıyorlarmış. çok korkma allah yardımcın olsun

18. 28 Temmuz 2010
  19. gulserennn

gulserennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Allah razı olsun. Canım ben etkilendim. Laparaskopi için zamana ihtiyacım var, kendim, hazır hissettiğimde yaptıracağım napalım. evet histereskopiydi ama perde alınamadı (rahim duvarı yeteri kadar incelmemiş olduğundan) ve çok sayıda polip gözlendi ( alabildiklerini aldılar, alamadıklarını ise laparaskopide alacaklar ) hatta cd si verildi ordan izledim çok etkileyici..
    Sana da çok geçmiş olsun çok teşekkür edrim. Rahatladım