rahimde perde

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve delfiz tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : delfiz
  1. delfiz

delfiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    rahimde perde olupda ameliyat olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı bu konu hakkında paylaşımlara ihtiyacım var

2. 27 Mart 2009
  3. NADYA 81

NADYA 81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba canım
    benımde rahımde perde vardı.kasım 2007 de hıstereskopı oldum ben.
    Şuanda tÜpbebk tedavısı ıle hamıleyım Çok ŞÜkÜr.
    Senın soruların varsa sor ben de seve seve cevaplıyım cnm.

4. 27 Mart 2009
  5. benkibele

benkibele Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canim rahimde perde ile ilgili olarak sadece sunu biliyorum. arkadasimin ablasinin rahminde perde vardi ve bu hamile iken ortaya cikmisti. doktor da nasil farkedilmedi simdiye kadar, hamileyken bir daha hamile kalabilirdin demisti. cunku rahmin diger tarafi hamile degilmis gibi yumurta uretmeye vs devam ediyormus.

6. 27 Mart 2009
  7. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Obsesif Pro Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşım bu şekilde hamile kaldı ama bilmiyordu
    neyse çocuk 8 haftalık oldu sorun ok gibiydi ama doktoru sürekli uyardı
    dediki düşük tehliken var 3 ay
    3 aydan sonrada erken doğum riski çok fazla.
    neyse bir gün hafif bir kanama geçirdi apar topar hastanede aldığı soluğu 2 gün yatırdılar
    ne yaptılarsa olmadı düştü bebeği.
    doktoru dedi kesinlikle ameliyat olman lazım riske atmamalısın.
    inşallah o ameliyat olacak. aynı şeyi yaşamak istemiyor.
    kimiside perde olmasına rağmen sağlıklı hamilelik geçirip doğuruyor.
    bana kalırsa ameliyat olmak gerekli a.s.

8. 28 Mart 2009
  9. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım o sorununu çözerek hamile kal
    ilk dönemlerde düşük riski olmasa bile erken doğum riskin çok yüksek.
    tanıdığım birisi bu yüzden 4. ayında 2 defa düşük etti .
    onun bir ameliyatı var o perdeyi alıyorlar rahimden .

10. 3 Nisan 2009
  11. akimera

akimera Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    slm cnm.bende çift rahimliyim.yani bendede yarıya kadar bi perde var.bana ameliyat şart dediler.eşimdede varikosel vardı onunda ameliyat olması gerekiyodu.ikimizde ameliyet olmadık.3 sene çocuğumuz olmadı ama tedavi olmadan hamile kaldım.yalnız benim pkosumda vardı.yani asıl hamile kalmama engel olan buydu.neyse kendiliğimden hamile kaldım.doktor düşük olur dedi olmadı.hiç bişeyden kısıtlamadım kendimi.36 haftalık bi doğum yaptım yani bir ay erken dogdu 2300 gr.doğdu ama çok hızlı toparladı kilo aldı gelişimi çok iyi.şu an 17 aylık.yani biz ameliyat olmadık.bence allahın taktirine kalmış.benim çocuğum rahmin sol tarafında bir kistin üzerinde tutundu.diğer tarafındada pkosa bağlı kistler vardı ama hiç bi sorun yaşamadım bence bi süre daha dene.bol bol dua et.allah hayırlısıyla verir inşallah.bu kadar uzun yazmamın sebebi bende çok fazla sorun ve engel yaşadım ama inancımı hiç kaybetmedim.daha ne hastalıklarım var ve şu andada hastayım ama hiç moralimi bozmadım ve allaha sığındım.sende öle yap cnm.allah herşeyin hayırlısını ve en güzelini verir bence

12. 4 Nisan 2009
  13. PINARIMMMM

PINARIMMMM seninle yeniden hayata... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim ablamda bu sorun varmış ve gayet normal yolla çok uğraşmadan hamile kaldı :ecrin_bebek: taki doğum yapacağı anda anlaşıldı rahimde perde olduğu yalnız bazı arkadaşlar çift rahimden bahsetmiş onunkinde sadece perde olduğu söylenildi şimdi yiğenim 6 yaşında.... Yalnız geçen yıl 1 düşük yaşadı senağlama doktorlar perdeden kaynaklandığını bebeğin duvara yapışık döllendiğini söylemişler. şimdi ameliyat oldu hiç bir sorun yok hamile kalabilirsin dediler tekrar hamile kaldı ve tekrar düşük yaşadı senağlama yani allah verdimi duvara falan bakmıyor... Allah en kısa zamanda bebeğini kucağına almayı nasip etsin:Saruboceq:

14. 29 Nisan 2009
  15. sier

sier Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bir düşük yaşadım ve ardından rahim filmi çekildim ve ona göre rahimde perde yani septum tespit edildi.ve 3 ay önce perde için ameliyat oldum.bence perde çok büyük bir risk doktorlarda perdenin alınmasından yana çünkü basit bir operasyon.perdenin varlığı düşüklere ve özelliklede erken doğumlara neden oluyo.benim tavsiyem perdeyi aldırman.

16. 30 Mayıs 2009
  17. delfiz

delfiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepiniize teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için uzun zamandır girmiyordum kulübe paylaşımları gördüm sevindim.Ben şimdilik bekliyorum bakalım zaman neler getirir yada götürür...

18. 6 Ağustos 2009
  19. cidos

cidos Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MERABALAR .Ben bu klübe yeni üye oldumda biraz acemiyim.yazınızı gördüm.Ben geçen hafta 5.5 aylık düşük yaptımda .Rahimimde perde olduğu anlaşıldı.Eğer siz hamileyseniz mtlaka doktor kontrolün de devam edin . özellikle ünüverste hastanesinde kontrol altında olun.Bazı bölmesi olupta sonuna kadar problem çıkmadan doğum yapanlar var. benimde sadece 1.5 ay tutulabilseydi belki bebeğim yaşardı. Hiç panik yapmayın.