rahimde yapışıklık

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve iwy7 tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Haziran 2010
    Konu Sahibi : iwy7
  1. iwy7

iwy7 hayat seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba hocam, nedensiz infertilite nedeniyle 3 defa aşılama, 3 defa tüp bebek denemem oldu. İkincisinde gebelik oluştu fakat beta hcg 665 lerden birden düşmeye başladı sonra geri yükseldi nitekim devam etmedi. Üçüncüsünde hiç gebelik oluşmamıştı. Son tedavimin üzerinden 1 yıl geçti ve ben devlet hastanesine muayene ve tetkiklerimi yenilemek amaçlı gittim. Rahim filmimde rahimde yapışıklık olduğu söylendi emin olmak içinde sulu ultrasonla bir daha bakalım dediler. Bir daha ki adet bitiminde çektireceğim.
    Sorum şu hocam...
    Rahim filmi bana hiç çekilmemişti, fakat ofis histereskopi yapılmıştı ilk tüp bebekten sonra. O zaman bir sorun yoktu. Bu yapışıklık sonradan mı oluşmuştur. Kimyasal gebeliklten sonra oluşmuş olabilir mi ? yoksa bu hep vardı ama farkedilmemiş olabilir mi? Bunu çok merak ediyorum. Daha doğrusu gebe kalamama nedenim hep bu muydu acaba benim sorum bu hocam.

2. 30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : iwy7
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Ofis histereskopide rahim içinde gerçekten yapışıklık var ise görmemek mümkün değildir.eğer yapışıklık var ise bu daha sonra olmuş olabilir. Eğer filminizde yapışıklık çıkmaz ise bir sonraki denemenizde embriyoların genetik olarak incelenmesini (PGT ) ve tedavi öncesi kanınızda pıhtılaşma ile ilgili testlerin yapılmasını (gerekirse kan sulandırıcı iğnelerin kullannılmasını) öneririm.

İyi günler dilerim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.