Rahimde Yara

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Sugar tarafından 11 Eylül 2010 başlatılmıştır.

11 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Sugar
  1. Sugar

Sugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar (smear testi sonucu Class II ) jinekologum rahmimde yara tespit etti :gitme: ve yakma tedavisi onerdi akannehir celiskilerim var cunku dezavantajlari cok! Diger yontemleri de internetten arastirdim ama kafam iyice karisti nuksetme olasiligi vs derken hepsinin turlu zorluklari var en onemlisi yarayi yok etsen dert etmesen dert!en acisi kanseri risk olarak yaninda tasima durumu stres verici varsa bir bilginiz benimle paylasir misiniz ?3 farkli doktora gittim her biri ayri telden caliyor ne yapcagimi sasirdim ?:çok üzgünüm:

2. 13 Eylül 2010
  3. melda_84

melda_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    bende aynı dertten muzdaribim. yarın ki kontrolden sonra operasyon olup olmayacağı belli olacak büyük bi ihtmallede olacak çünkü yara büyükmüş smear testim temiz çıktı yara enfeksiyondan ve bunun gibi birçok sebebpten olabiliyormuş pamuklu omayan iç çamaşırı deolu pedler vajinal yıkama vs vs ben araştırdım en mantıklısı dondurma işlemi geldi bana yarayı dondurup tamamen döküp temizliyor tekrarlayıp tekrarlamamı sana bağlı birazda bakımına yani doğum yapmamaış bayanlarda da dondurma işlemi tavsiye ediliyor rahmi kapatmaması için geçmiş olsun psikoloji çok önemli...

4. 13 Eylül 2010
  5. sera87

sera87 bebişdeeee gelsin görekkk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ................

6. 14 Eylül 2010
  7. melda_84

melda_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    ............ derken?

8. 14 Eylül 2010
  9. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    gecmis olsun arkadaslar

10. 14 Eylül 2010
  11. melda_84

melda_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    teşekkürler şeker allah kimsenin başına vermesin psikolojini bozuyo resmen.:sm_confused:

12. 14 Eylül 2010
  13. aysegulyildiz

aysegulyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Moralinizi bozmayın arkadaşlar, benim çevreme vardı öyle tandıklarım, dondurma işlemiyle kurtuldular, durumları da gayet iyi, hatta bebek bile bekleyenler var şu anda aralarında:) dondurma işlemi en temizi gibi duruyo...herkese geçmiş olsun...

14. 14 Eylül 2010
  15. melda_84

melda_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    evet ebnde araştırdım en mantıklısı dondurma geldi. bu akşam gidiyorum kontrole büyük bi ihtimalle ya operasyon olacam yada düğünden sonraya bırakacaz bakalım.eyvahedigeldismile

16. 14 Eylül 2010
  17. _Zumrut_

_Zumrut_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    yakma en son tercih ediliyor, ilk olarak dondurma işlemini öneriyorlar. çünkü dondurmada darlık olmuyor fakat yakma da darlık meydana geliyor ki bu da bebek sahibi olmakta sıkıntı çıkarıyor.

bu arada sizin ne gibi şikayetleriniz vardı. bende uzun zamandır enfeksiyon var, ilişki sırasında da canım yanıyor, tam olarak muayene olup baktıramadım daha. endişeleniyorum da biraz. bilgi verebilir misiniz?

18. 14 Eylül 2010
  19. melda_84

melda_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    hiç vakit kaybetme derim benim yaram büyümüş ne kadar erken gidersen o kadar iyi ben mantar enfeksiyonu şuphesi ile gittim kontrolde yara ortaya çıktı ama muhakkak smear testi yaptır o gerekli yoksa direk dondurursan orada hiç bi kalıntı kalmayacağı için kanserli hücre olup olmadığı bilinemiyor