Rahimdeki Spermi öldüren Antikorlarin Varliği Hangi Testle Anlaşiliyor.

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve biscuitt tarafından 12 Ocak 2008 başlatılmıştır.

12 Ocak 2008
    Konu Sahibi : biscuitt
  1. biscuitt

biscuitt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaşlar benim çok merak ettiğim birşey var. Rahimde bazı insanlarda spermleri öldüren antikorlar varmış dr um bana bundan hiç bahsetmedi ve böyle bir test istemedi e şimdi benim ve eşimin bir problemi olmadığı halde cocuğumuz olmuyo belki problemimiz budur. Acaba aranızda bilen varmı bu antikorların var olup olmadıklaeını hangi testlerle anlayabiliyoruz :uhm:

2. 12 Ocak 2008
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Canım bu iş zahmetli benim bildiğim kadarıyla.
    Bunu ancak şöyle anlıyorlar.Sen ve eşin beraber oluyorsunuz ve belli bir süre içinde hastanede senden sanırım vajinadan örnek alınıyo.Hani beraber oldunuz,eşin boşaldı ya.İşte o spermler içerde ne kadar canlı ona bakıyorlar.Ölmüşlermi ölmemişler mi diye.Bunu da hiç birimiz istemeyiz heralde zaten rahatsız edici bi işlem seviştikten sonra dr. bakacak felan.
    Sanırım hem psikolojik olarak rahatsızlık veren bi konu, hem de belki bunun testi zordur.Gerek duymuyor hiç bir dr. bunu yapmaya.
    Zaten böyle bi sorun varsa bile aşılamaya yönlendiriyorlar.
    Kaldıki bu sorun yoksa ve çocuğunuz olmadıysa, çok da önemli bi sorununuz yoksa yine aşılamaya yönlendiriyorlar.Yani her durumda aşılamaya yönleneceksin zaten o yüzden gerek görmüyor da olabliriler.
    E sorun çok büyük çıkarsa da zaten tüp yapılıyo.
    Sanırım aydınlatabildim seni.Geçmiş olsun.

4. 12 Ocak 2008
  5. ayxsxe&serkan

ayxsxe&serkan BİRİCİKLERİMMMMM.. :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    CANIM BU KONUYU BENDE DUYDUM HASTA DR SORMUŞTU DR DEDİKİ 2 AY PREZERVATİF KULLANIN ONLAR ÖLÜYORMUŞ VE YUMURTLAMA GÜNÜNÜ HESAPLAYIP O TARİHTE GİRİN DEMİŞTİ DR

6. 12 Ocak 2008
  7. karamio

karamio Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    ben de bundan şüpheleniyordum ve doktora söyledim varsa testini yaptıralım diye..aynı darkinlife'ın anlattığı gibi anlattı...ilişkiden yarım saat sonra yıkanmadan doktora gideceksin..doktor zaten bu süre zarfında rahime giden gitmiş oluyo pek geçerliliği kalmadı aşılama çıktıktan sonra dedi...zaten aşılamada direk rahme verdikleri için spermleri rahim ağzı salgısıyla karşılaşmıyor spermler.......

8. 12 Ocak 2008
  9. karamio

karamio Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    ben de bundan şüpheleniyordum ve doktora söyledim varsa testini yaptıralım diye..aynı darkinlife'ın anlattığı gibi anlattı...ilişkiden yarım saat sonra yıkanmadan doktora gideceksin..doktor zaten bu süre zarfında rahime giden gitmiş oluyo pek geçerliliği kalmadı aşılama çıktıktan sonra dedi...zaten aşılamada direk rahme verdikleri için spermleri rahim ağzı salgısıyla karşılaşmıyor spermler.......

10. 12 Ocak 2008
  11. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde böyle sorunumuz vardı dr (asa) yani antisperm antikor testi yaptırdı benimki çok yüksek çıkmıştı ve prezervatif önerdi sonra tekrar test yaptırdık normale geldi yinede gebelik oluşmamıştı

12. 12 Ocak 2008
  13. biscuitt

biscuitt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım çok teşekkür ederim gercekten cok yardımcı oldum çünkü internetten biraz araştırmıştım ama cevabını bulamamıştım. Peki eğer böyle bir sorun varsa ozaman aşılama işe yarıyor değil mi?

14. 12 Ocak 2008
  15. biscuitt

biscuitt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bu test yaptırdık dediğin darkinlife' ın anlattığı olay mı yoksa başka bir yolu var mı?

16. 12 Ocak 2008
  17. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Allah razı olsun iyiki sordun benim kafamıda uzun zamandır kurcalıyordu.ben de şimdi senin sayende öğrendim:))Demekki 2 ay prezervatif kullanacağız.Denemeye değer:))Cevap veren arkadaşlar size de teşekkürler Şeniz

18. 12 Ocak 2008
  19. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır canım kan testiyle bakılabiliyor