rahimiçi gelişim geriliği yaşayan oldumu?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve klmasm tarafından 22 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : klmasm
  1. klmasm

klmasm sağlıkla gel canım kızım. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok mutsuzum.bebeğim 2 hafta geriden geliyor 1 aydır.5.5 aylık ama çok küçük.dr.um amniyosentez yapalım dedi.bu gerçekten gereklimi neyi değiştirecek bu durumu yaşayan varmı normale dönmezmi bebeğim lütfen yardım edin.

2. 22 Mayıs 2010
  3. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    Telasini anliyorum,yurekten diliyorum ki bebeginde hic bir sorun yoktur ve en kisa zamanda normal gelismeye baslar.Benim de bebegim 1 hafta-10 gun geriden geliyor 4.ayimdan beri ama gittigim her doktor normal dedi,bastan yanlis hafta hesabi yapilmistir deyip sakinlestirdiler beni.Su anda 8.ayima girdim ve bebegim hala olmasi gerektiginden kucuk ama saglikli oldugu surece sorun yok diyor doktorum.Onemli olan gelismesindeki gerilemenin devam etmemesi,yani eger bastan beri hep belli bir gun geriligi var ama gelisimi de normal devam ediyorsa bence telas edecek bir durum yok.Guzel haberlerini bekliyoruz,Allah yardimcimiz olsun cumlemizin de.

4. 22 Mayıs 2010
  5. klmasm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gelişiminde birşey yok.her hafta biraz büyüyor.ama geriden geliyor.senin dediğin gibi dr.um hafta hesabı yalnış olabilir dedi.pazartesi bütün ultrason görüntülerine bakacak.elimde 10 tane falan var.inş.senin dediğin gibidir.amniyosentez yapmak istiyor.gelişim geriliğine sebep ne anlamak içinçsana yapıldımı.ben karnımdan sıvı alınmasına izın vermek istemiyorum.ama bu çok gerekli ise ve çocuğuma faydası olacaksa mecburum.allah yardımcımız olsun arkadaşım.teşk ettim.

6. 22 Mayıs 2010
  7. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 17. haftadan sonra aynı sorunu yaşadım 2 hafta geriden gelmeye başladı bebeğim doktorum 30. haftadan sonra tansiyon sorunu olabilir dedi nitekimde haklı çıktı gebelik tansiyonu oldu bu yüzden bebeğim az beslene bildi ve son haftalarda aradaki fark 3 haftaya çıktı bebeğim 18 mayısda dünyaya geldi 2320 gram çok sağlıklı çok şükür.benim sana tavsiyem amniyosentez öncesi bir profesöre görünmen. 2li ve 3lü testlerindede sorun yoksa hiç kafana takma bence ailende tansiyon sorunu yaşayan varsa dikkat et
    ,

8. 23 Mayıs 2010
  9. klmasm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya çok teşkr ederim.Allah bağışlasın bebeğini.analı-babalı büyütsün.inş. benim bebeğim de seninki gibi sağlıklı doğar.bir profesöre görüneceğim.

10. 25 Mayıs 2010
  11. XtUrkiyem

XtUrkiyem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende aynı sorunu yasamıstım benımde bebegım 7.ayımda 3 gun gerı kalmıstı son aylarımdada 2 hafta gerı kaldı benım sorunum plesantamdaymıs plesantamdakı damarlarda çentik olusmus cok ıyı beslendıgım halde bebege yedıklerım tam gecmıyormus gecmedıgı ıcın de suyum azalabılırmıs bebek az çişini yaptıgı ıcın 2.300 anca dogar dedı doktorum öyle uzulmustumkı ama saglıklıydı cok sukur önemlı olanda buydu 37 hafta 4gunlukken aldılar suyum azalmıstı ama hıcte dedıklerı gıbı dogmadı bebegım cok sukur 2.800gr 51cm dogdu gayette saglıklı daha yenı 40 cıktı sımdı 4.500 kılo bos yere uzmusum kendımı okadarda ayrıntılı ultrasona gırmıstım ultrsaonda fazla gıvenme canım sen yemene bol su ıcmene dıkkat et gerısını allah bırak Allah sagsalım yavruna kavustursun senı

12. 26 Mayıs 2010
  13. klmasm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah razı olsun.moralimi düzelttiniz.pazartesi dr a gittim.ilk ultrason fotoğraflarıma baktı.son adet tarihininde ya da döllenme tarihinde yanılıyor olabiliriz dedi.amniyosentezden vazgeçti.zaten bende yaptırmak istemiyordum.1 hafta kadar ileri aldı tarihi.şimdi bebeğim 1 hafta geride görünüyor.3 gün üzüntümden hiç kıpırdamadı yavrum.şimdi daha iyiyim ve bebeğim kıpırkıpır maşallah.umarım en kısa zamanda haftasını yakalar.dediğiniz gibi ben beslenmeme daha da özen göstermeye başladım.ve soluma yatıyorum.bu bebek için iyiymiş.dua edin bizim için.tekrar teşekkürler.