rahmimi aldirdim

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve olivia tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : olivia
  1. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaslar nerdeyse bir senedir süren kanamalarim yüzünden, gecen hafta acik ameliyatla rahmimi aldirmak mecburiyettinde kaldim.
    Myomlarim öyle azmislardiki, kanamalarimi durdurmakta zorluk cekiyordum, birde bu halde calismak iskence gibiydi resmen.
    Baktik caresi yok gittikce kötüye gidiyorum, hatta bundan 3 ay öncede yine narkoz yiyip, kürtaj yapildi rahmime ( yani gercek kürtaj degilde öyle diyorlar, icten rahmi temizlemeye ) ama onunda faydasi olmadi kanamalar devam etti, ama ne kanamalar külce külce pihtilasmis kan ile birlikte akiyordu.
    Bugün persembe ve bir haftadir ameliyatimi oldum, tabiki kolay degil ilk günler ama inanirmisiniz artik kanama yasamayacigim diye seviniyorum.
    Kan degerlerim cok düsmüstü yüksek dozda demir haplari aliyorum ve uzun bir sürede kullanmam lazim zira vücudumda felaket demir eksikligi var, tüm bu hastaligi yasayanlara sifa ve sihhat diliyorum.
    Sayet bu konuda sorusu olan varsa seve seve cevaplarim, gercekten ölmüyorsun ama nerdeyse ölüme götürecekmis gibide cekiyor insan.
    Herkese saglik diliyorum. Sevgiler.

2. 11 Şubat 2010
  3. lilyumane

lilyumane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba benim de rahmin dışından kaynaklı bir miyomum var.seninki tam olarak neredeydi?ve kaç cm çapında.bana da ameliyat dediler de daha çocuk sahibi olmadığım için riske atmak istemedim.

4. 11 Şubat 2010
  5. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun
    aynı dertten yeni eltim ameliyat oldu
    10 cm biri 1,5 cm biri miyom alındı
    ama doktorumuz çok iyiydi rahme dokunmadılar şükür

6. 11 Şubat 2010
  7. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar bu miyomların belirtisi aşırı kanamamı dr elle muayene ettiği zaman anlarmı yoksa sedece usg demi belli olur.

8. 11 Şubat 2010
  9. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Benimki isin ilginc tarafi rahmin disinda olan myomlarda varmis ve rahim kaslarinin icindede ne yazikki onun icin temizleme fayda etmedi :KK43:
    Bende hep rahmin icinde olur zannetmistim.
    Lilyumane o zaman bir an önce hamile kalmaya calis bence, sayet daha senin fazla büyümeden ve bendeki gibi sorun cikarmadan. gecmis olsun.
    leylek82 demekki eltinin benim gibi asiri kanamasi yokmus, ve belkide ulasilir bir yerdelermis tahminim.
    Iyikide almamislar, Allah o doktorlardan razi olsun ve gecmis olsun eltine. Alttanmi temizlediler canim yoksa karin bölgesindemi dikisi var?
    pptya87 benim myomlarimin bazilarini ultrasonda gördük ama elle anlasilmiyor galiba cünkü öyle birsey yapmadilar.
    Tam neticeyi daha almadim kac miyom vardi ve ne kadardilar, fakat ölümden döndüm inanin. Hep uzattim hani belki durur kanamalar diye ama son 3 ay daha bir artmisti kanamalarim, normal hayatimi cok etkiledigi icin son caremdi.

10. 15 Kasım 2010
  11. DerindirSiyahlar

DerindirSiyahlar Almina ve Çınar ilkokula başladı! :) Pro Üye

Beğenildi:
    539
    Ödül Puanları:
    153
    zaten çocuk istemiyordun,hayırlı olmuş senin açından...

12. 15 Kasım 2010
  13. BULUTOLSAM

BULUTOLSAM ben ona resmen aşığım.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun. annemde aynı ameliyatı geçen sene ldu.
    myomları nedeniyle çok kanamsı vardı ve yaşam standardı iyice düşmüştü.
    myomlarının bir kısmı usg de görünmüştü ama biri oldukça büyüktü
    doktoru ameliattan sonra 3 aylık gebelik kadar myom çıkardıklarını söyledi
    tabii annemin yaşıda ileri olduğu için yumurtaıklarınıda aldılar. şu anda çok rahat
    sizede geçmiş olsun.

olivia bunu beğendi.
  14. 15 Kasım 2010
  15. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun ........:KK43:

olivia bunu beğendi.
  16. 15 Kasım 2010
  17. aminem

aminem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    benim annemde sizin gibiydi bizim buradaki doktorlar anlamislardi ve baska sehre gitmisti aninda mudale ve babamdan imza almislar 70% masadan kalkamiyacak demisler bizim haberimiz yokmu biz kucuktuk mudalede etmesekte 3 gun icinde olecek cunku vucutunda hic kan kalmamis sonra allah sukurler olsun annem 1 ay hastande kaldi sonra kan degerleri normal dondugu zamanda ameliyat oldu 2001'de simdi gayet saglik ve allah onu bize bagasladi ama cok kotu zamanardi babam onlari tek basina yasamis annem ilaclarina cola ve gazoz diyodu cola kani icindi gazozsa demiri icindi ama simdi cok saglik sizede gecmis olsun allah sizi ailenize bagaslamis en onemlside bu degilmi

olivia bunu beğendi.
  18. 15 Kasım 2010
  19. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Canım çok çok geçmiş olsun...

olivia bunu beğendi.