rahminde endometrial polip olan var mı?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve kayitliyim tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : kayitliyim
  1. kayitliyim

kayitliyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım çok güzel paylaşımlar olduğunu görüyorum.Eminim aynı sıkıntıyı yaşayan başka arkadaşlar vardır.(aslında olmamasını temenni ederim tabi)2 aylık evliyim bugün genel bir muayene için jinekoloğa gittim.yumurtalıklar gayet sağlıklı,iltihap yok , kist yok, ancak rahim içi ultrasonda 1 cm büyüklüğünde endometrial polip diye bir şey gördü doktor.bir sonraki adette vücuttan atılmazsa kürtajla alınması gerektiğini söyledi.Hamile kalmana engel olur alınmazsa eğer kalsan bile problem olur dedi.Lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın..hemende bıçak altına yatmak işime gelmiyor.belkide adetimle birlikte atılacak vücuttan ama bilmiyorum....herkese sevgiler..sağlıklı günler diliyorum...

2. 9 Ekim 2009
  3. elay13

elay13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun bende de oldu doktor bana da aynı şeyleri söyledi (ancak kuzenimde de oldu ve ona hiç bir müdahele yapmadı sadece bir an önce hamile kalmaya bakmasını söyledi) ben ameliyat oldum genel anestezi ile sonrasında da hiçbir zorluk acı ağrı vs. hissetmedim ... çok geçmiş olsun acil şifalar

4. 9 Ekim 2009
  5. kayitliyim

kayitliyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım cevabın için çok sağol..peki sen hamile kalamıyormuydun polip varken müdahaleden sonra ne oldu?Birde kuzenin aldırmamış o gebe kalabildimi?şimdiden çok saol sizlerede geçmiş olsun..

6. 10 Ekim 2009
  7. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bendede var ama doktorum sorun yok dedi.

8. 13 Ekim 2009
  9. kayitliyim

kayitliyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kimsede polip yok muuuu?? olanlar varsa tecrübelerini paylaşsın lütfen.

10. 14 Aralık 2010
  11. nida_nur

nida_nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba,
    bugün aynı durumun bendede olduğunu yapılan usg sonucunda ögrendim ilaç lı sıvı ile bakıldıktan sonra netleşti.doktorum hamile kalmayı engelleme ihtmalı var ama eger hamile kalsan bile sonrasında herhangi bir problem oluşturmayacağını anlattı .hemen çoçuk düşünen ler için hemen alınması zaman kaybetmemk adına öneriliyor.
    sen polip operasyonu geçirdin mi , gerçi yazının üzerinden uzun zaman geçmiş ama olduysan , sonrasında bir sıkıntın oldu mu tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.

başka arkadaşlarım aranızda polip operasyonu geçireniniz var mı paylaşmanız ve tecrübeleriniz benim için çok önem-li , çünkü oldukça tedirginim :KK43:

12. 31 Ocak 2011
  13. SekersizYesilCay

SekersizYesilCay "Defne Karen" Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim de bugün rahmimde 9 mm büyüklüğünde polip olduğu kesinleşti. bebek sahibi olmak istiyoruz. doktorum alınmasını önerdi. poliple hamile kalmanın sıkıntı olmayacağını da ekledi. ama alınırsa gebe kalmamın daha kolay olacağını söyledi. çünkü bu polip rami tıkayarak sperm girişini engelliyormuş. 2 yumurtam var ve çatlamışlar. ama gebe olup olmadığım belli değil. eğer bu ay adet olmazsam sorun yok. ama olursam :KK43: yaklaşık 1 ay sonra polip alınacak. çok gerildim. aslında bir yandan iyi oldu diye telkin ediyorum kendimi. en azından gebe kalamayışımın sebebi polipmiş diyorum. ama ya o alındıktan sonra gene gebe kalamazsam :KK43:

14. 31 Ocak 2011
  15. SekersizYesilCay

SekersizYesilCay "Defne Karen" Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım sen aldırdın mı polipi? alındıysa nasıl oldu? şimdi iyi misin?

16. 18 Şubat 2011
  17. nida_nur

nida_nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    henüz operasyon olmadım canım .. kimsede yok surada tecbülerini paylaşşın :)
    sen olacakmısın adet biter bitmez yapıyorlar rahim duvarının daha ince ve olması sebebiyle önümüzdeki ay dusunuyorum ama çok tedirginim olmakda istemiyorum inş olmaya kalmadan hamile kalırım .inş sende.
    acaba polibi olupta hamile kalabilen ve bir skıntı yaşamayan arkadaşlarımız var mı burada paylaşırlarsa seviniriz .

18. 22 Şubat 2011
  19. sembas

sembas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    selam kızlar bende dün hsg cekildim ve 6 mmlik polip tespit edildi bende 6 senedir hamile kalmaya calısıyorum daha sonucu doktoruma göstermedim yarın gdicem ama sanırım bnmde amilyat olucak netten araştırıyodum gebe kalmaya engel yazıyo kalınsa bile polip adet kanamasıyla atılmasını sağlıyomus gebeliğin bende 2 kere kimyasal gebelik yaşamıştım zaten :KK59: