Ramazan Bayram - Likya Turu

Konusu 'Tatil Öneri ve Paylaşım Alanı' forumundadır ve MasterTur tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  2 Eylül 2009
  Konu Sahibi : MasterTur
 1. MasterTur

  MasterTur Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.662
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]

  Şeker Bayramı - Likya Turu ( 5 Gün, 3 Gece Konaklamalı )

  Gezilecek Yerler: Saklıkent - Yakapark - Tloss - Telmessos - 12 Adalar - Dalyan - Köyceğiz - Demre - Kaş - Kalkan - Kaputaş - Patara - Kekova - Kayaköy - Ölüdeniz - Kelebekler Vadisi - Gökova - Şirince

  Tur Programı

  YAŞADIĞIN TOPRAKLAR DAHı OLSA, GıDEMEDıĞıN HıÇBıR YER SENıN DEĞıLDıR
  - Işık ülkesi olarak adlandırılan bir diyarda, içinde kendinizi bulacağınız bir masalı yaşayacaksınız. Belki kral ıobates ile bir zafere doğru koşacak. Belkide bir kral mezarının inşaasında ter akıtacaksınız. Bu masal içindeki rolünüz ne olursa olsun, kesin olan bir tek şey var sonunu asla getirmek istemeyeceksiniz.

  1.Gün CUMA: ıSTANBUL - FETHıYE
  - Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00 Bakırköy Regata Otoparkı - 22:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü - 23:00 Eski Salı Pazarı- 00:00 ızmit Halk Evi Petrol Ofisinden alarak lüks otobüsümüzle sınırsız Turon9 ikramlarıyla Bursa - Susurluk - ızmir güzergâhını takiben Fethiye’ye hareket ediyoruz.

  2.Gün CUMARTESı: SAKLIKENT - YAKAPARK - TLOSS
  - Yolda alınan serbest sabah kahvaltısının ardından Eşen Çayının şekillendirdiği 18 km. uzunluğundaki Saklıkent Kanyonu’na hareket ediyoruz. Saklıkent’te vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından öğle yememeğimizi (ekstra) almak üzere Alabalık çiftliklerinin bulunduğu serinliği ve havası ile yaylayı anımsatan Yakapark’a gidiyoruz. Yemek sonrasında tarihle doğanın iç içe bulunduğu Antik Tlos Kenti gezisini tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3.Gün PAZAR: TELMESSOS ANTıK KENTı - 12 ADALAR TEKNE TURU
  - Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Telmessos Antik Kenti ve Amitas Kral Kaya Mezarı gezisinden sonra,12 Adalar Tekne Turuna çıkıyoruz(ekstra). Kızılada, Kleopatra Hamamı, Göbün Koyu, Yüzme ve dinlenme molasında teknede öğle yemeğimizi alıyoruz, yemekden sonra tekne gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz sırası ile; Tavşan Adası, Katrancı Adası, Yassıcılar Adası, Domuz Adası Samanlık Koyu, Şövalye Adasına uğradıkdan sonra teknemizden ayrılarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

  4.Gün PAZARTESı: DEMRE - KAŞ - KALKAN - PATARA - KEKOVA
  - Otelde alacağımız Açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Demre’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan ve denizin mavisinin her tonunu görebileceğimiz Kaputaj Plajında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Demre’de bulunan St. Nicholas (Noel Baba) Kilisesini gezerek, öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemek sonrasında Çayağzı’ndan Tekneye biniyoruz(ekstra). M.Ö 2. yy.’da sular altında kaldığı bilinen Batık Şehir, Kekova’da suyun altında kalan Eski Cadde ve bina kalıntılarını görerek Tersane Koyunda yüzme molası veriyoruz Dileyen misafirlerimiz deniz gözlükleri ile dalarak batık şehir Kekova’nın güzelliklerini daha net görebilirler. Simena Kalesi ve Kaleköy’ü gördükten sonra akşamüstü teknemizde içilen çaylarımız sonrasında dönüş yolculuğumuzda Kaş ve Kalkan’da verilecek fotoğraf molaları ve panoramik gezilerimiz sonrasında Antik şehri ve kilometrelerce plajı ile ünlü Patara’yı ziyaret ediyoruz. Dileyen konuklarımız burada denize giriyor ve sonra otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  5.Gün SALI: KÖYCEĞıZ - DALYAN - KAYA MEZARLARI - ıZTUZU PLAJI - CARETTA CARETTA YUVALARI
  - Otelde alacağımız Açık büfe sabah kahvaltısının ardından Dalyan’a hareket ediyoruz. Eşine az rastlanan canlıların yaşadığı, tarih ve doğa zenginliği ile Köyceğiz Gölünü denize bağlayan antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal kanalın kıyısı olan Dalyan’a varıyoruz.Sonrasında öğle yemeğimizi (ekstra) almak için nehir kenrında ki restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası Dalyan Kanalı’ndan bineceğimiz tekne ile Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil (Trionyx Tringulus) kaplumbağalarının yumurta bırakma bölgesi olan ıztuzu Plajına doğru keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Sazlıklar ve dünyada çok az yerde görülen Sığla Ağaçları (Liquidamber Oriantalist) arasından görünen Kaunos Kral Mezarları gezimize ayrı bir keyif katmaktadır. ıztuzu Plajında verilen serbest zamanın ardından otobüsümüze dönerek. ızmir güzergahı üzerinden ıstanbul' a jareket ediyoruz. Sabaha karşı ıstanbul' a vardığımızda siz değerli misafirlerimizi iniş noktalarımızda bırakarak bir başka gezimizde tekrar buluşmak ümidi ile vedalaşıyoruz.

  TUR ÜCRETıNE DAHıL OLAN HıZMETLER
  *Fethiyede 3 yıldızlı otellerde 3 gece Y.P konaklama
  *Lüks otobüslerle ulaşım
  *Lunch-Box
  *Sınırsız Turon9 ikramları
  *Programda yer alan tüm çevre gezileri
  *Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde gezi
  *1 adet öğle yemeği (12 Adalar tekne turunda)
  *Türsab seyahat sigortası

  TUR ÜCRETıNE DAHıL OLMAYAN HıZMETLER
  *Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm geziler ve eğlenceler
  *Tur programı boyunca yapılacak özel harcamalar
  *Tüm öğle yemekleri
  *Tüm öğle yemeklerinde alınacak içecekler
  *Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretler
  *Tur programında belirtilen tekne turları

  GENEL ŞARTLAR
  *Hizmet bedeli, Rehberlik ücretleri + otopark + tekne turları + müze ve ören yerleri giriş ücretlerini kapsar.
  *Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 3 adet Tekne Turu + Rehberlik hizmeti + Otoparklar Toplam: 110TL olup misafirlerimize aittir. Müze kartı olanlar Toplam: 90 TL öder.
  *17 Yaş altı, 65 Yaş üstü, Sarı Basın Kartı ve Gazi kimlik kartı yanında olanlar Toplam: 90 TL öder.
  *Hizmet bedelleri ücretleri ofislerimizde belgekarşılığında toplanır.
  *Tura iştirak eden her misafir bu ücreti ödemekle yükümlüdür Turumuz 1 gecesi yolda geçmek kaydı ile 4 gece 5gündür. Otel konaklaması 3 gecedir.
  *Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
  *0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
  *Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.
  *Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  *Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimiz tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turon9 sorumlu değildir.
  *Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Turon9’un sorumluluğu yoktur.
  *Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
  *Tur programına rezervasyon yaptıran misafirlerimizin sayısı, otobüs kaldırabilecek sayıya ulaşmadığı takdirde, tur programı, midibuslar ile yapılır. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur.
  *Böyle bir durumda Turon9 misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
  *En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

  *BÜTÜN FıYATLARIMIZA KDV DÂHıLDıR.


  KONAKLAMA
  Bigehan Hill Otel veya Sevi Butik Otel

  Şeker Bayramı Likya Turu Bigehan Hill Otel Konaklamalı Fiyatı: 299,00 TL

  Şeker Bayramı Likya Turu Sevi Butik Hotel Konaklamalı Fiyatı: 319,00 TL

  Detaylı Bilgi ve Rezervasyon Tatil Hattı: 0216 550 19 19
  Turon9.com

  Saygılarımızla
  Tur on9 Ailesi
   
  Son düzenleme: 2 Eylül 2009