Ramazanda sigara bırakmayı düşünen var mı?

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve Schirin tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Schirin
  1. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ramazanda sigarayı bırakmayı düşünen varmı benim gibi? sizce iftardan sonra nikotin sakızı yararlı olabili mi?

2. 17 Ağustos 2009
  3. be_reN

be_reN I'm takin back my love Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yenı ıcıcı olmadıgım ıcın bırakmayı dusunmuyorum.. :umursamaz: her yıl bısekılde gecıyor cok sukur.. :Saruboceq: gercı zor gecıyor ama.. :nazar: valla daha once hıc kullanmadım cevremde kullananda olmadı nıkotın sakızını nasıl olur etkılı olur mu hıc bılemıyorum.. :sm_confused: hayırlısı olsun bakalım.. :Saruboceq: umarım bırakabılırsın.. :teselli: keske hepımız bıraksak ama.. :gitme:

4. 17 Ağustos 2009
  5. Slit

Slit back to vegan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Nikotin sakızının tadı berbat ve bir işe yaramıyor bana sorarsan, aldığına değmez.

İftardan sonra 1 sigara hak tanırsın kendine ilk etapta. Asla paket bulundurma, ipin ucu kaçıyor paket alınca, birilerinden otlan. :]

1.5 paket içiyordum, günde 5-6 taneye düşürdüm, ramazanda bırakacağım tamamen umarım.

Bol şans!

6. 17 Ağustos 2009
  7. EU1

EU1 Guest

merhaba ben daha önce nikotin bandı kullanarak bıraktım gerçekten etkili oluyor ama 3 ay sonra tekrara başladım tabi o ayrı bi mesele bende bu ramazan sigarayı komple bırakmayı düşünüyorum perşembe son günüm birdaha içmek istemi,yorum ama bantla falan bırakmıycam tamamen kendi irademle bırakıcam bu sefer şuna inannınki gerçekten isterseniz başarılı olabilirsiniz olay beyinde bitiyor daha önce bıraktığımda o kadar mutsuz hissediyordumki kendimi size anlatamam sanki onu içmeyince gün geçmiycek vakit saat ilerlemeyecek gibi geliyordu bende enteresan biriyim yani 3 aydan sonra tekrar nasıl başladım bilemiyorum o kadar zahmet çektim bırakırken ama birden yenik düştüm yine o pisliğe artık kararlıyım eşimle beraber bırakma kararı aldık o dünden bıraktı ancak ramazana kadar kendimi toparlarım dedi o bendende iradeli imreniyorum ya genelede erkekler bu konuda biz bayanlardan daha iradeli oluyorlar. neyse son paketim perşembe son artık sigaraya son ...

8. 17 Ağustos 2009
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benim eşimde cok iradeli.. rüyalarıma giriryor bu iş hergece rüyamda deliriyorum sigarayı bırakmışım off inş başarırım kurtulmak istiyorum

10. 18 Ağustos 2009
  11. dilbestem

dilbestem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım kullandım nikotin sakızını hiç bir fayda göremedim nedense neyse bende ramazanda bırakmayı düşünüyorum kendimi şartlandırdım günde bir paket içiyorum we gerçektende tiksinmiş bu illetten artık çarşambadan başlıyorum herşey irade we kişinin elinde yengem günde 2 paket içen insandı birden bire baktım ki bıraktı hiç bir destek yardım almadan tek başına istedi bıraktı aynı şekilde amcam da yılların içicisiydi günde 3-4 paket içerdi bi seferden bıraktı darısı tüm isteyenlerin başına bu ramazan fırsat benim için

12. 18 Ağustos 2009
  13. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aynen diyorumki günler zaten uzun 8de iftar acılcak 4saat falan dayancam sadece.. hic bu kadar kararlı olmamıştım cok hevesliyim bu sefer inş başarabilirim

14. 19 Ağustos 2009
  15. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benimde aklımdan geçmiyor değil bırakmak..
    eşim çok iradeli..
    sigara içerken hadi bırakalım desem elindeki sigarayı bi nefes çekmeden bırakır..
    bense bugün bırakırız yarın bırakırız derken günde 1 buçuk pakete çıkardım..
    sanırım sigara bizi bırakıcak oda mezarda..

16. 19 Ağustos 2009
  17. EU1

EU1 Guest

bende bırakmak isteyenlerden ama başaramaynalardanım.
    gerçi günde en fazla 9-10 tane içiyorum o da nadir ama olsun o da zarar.
    eşim bana destek olmuyor olsa beraber bırakrız.oda benim kadar içiyor.
    ramazanda inşallah daha az içeriz.

18. 21 Ağustos 2009
  19. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben 22 yaşındayım ve yaklaşık 7 yıldır gunde bı bırbucuk paket rahat içiyordum ama akşam bıraktım ve hala içmedim belki zorlanıcam ama içmicem ha bırde su var nıkotun aldıktan sonra neden sıgarayı bırakıyorsunuz kı sonucta sıgarada da nıkotın var e siz nıkotık sakızı çiğneyıp yada bant kullanıp yıne vucudunuza nıkotın vereceksınız öyle değil mi bence böyle düşünün sigara araç amacım nikotinden uzak durmak ben sigarayı değil nikotini bıraktım.....inşallah kalıcı olur benım ve tum bırakanlar için .....