ran kedisi (persian)besleyenler

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve darned tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : darned
  1. darned

darned yanlışım varsa yanlışın vardır Pro Üye

Beğenildi:
    1.691
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba arkadaşlar uzun bir bekleyişten sonra sonunda benimde bir iran kedim oldu daha önce çok normal kedi besledim halada beslemekteyim ama iran kedileri hakında pek fazla bilgim yok sadece veterinerimizin söylediği kadar eğer aramızda bu kedileri besleyenler varsa lütfen bilgi paylaşımında bulunabilirlermi bu arada kedim henüz birbuçuk aylık ve kafesinde durmayı sevmiyor sureklı mıyavlıyor kanepenın uzerınde uyumak istiyoropuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

2. 19 Ağustos 2009
  3. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Pardon !

Kafes derken, kediyi kafeste mi tutuyorsunuz yani kilitli o kısmı anlamadım? Eğer öyle ise bu eziyettir, değilse de ben yanlış anlammışımdır umarımda öyledir.

ıranlar hassastır. Gözleri özellikle yavru iken mikroplara çok açık olup enfeksiyon riski fazladır.

Tüyleri her gün 15-20 dakika taranmalıdır, uzun tüylü oldukları için derilerinin hava alması sağlanmalıdır yoksa deri enfeksiyo mantar vs. hastalıklar çıkacaktır.

1.5 aylık yavru, annesinden erkenden sütten kesilmiş maalesef ayrılmış, vitaminsiz kalmıştır, beslenmesine dikkat etmeli market mamalarından uzak durmalısınız. ıranlar için özel mamalar da mevcuttur.

Ayrıca ıran kedisi için google de de bin çeşit kaynak bulabilirsiniz.

4. 20 Ağustos 2009
  5. Slit

Slit back to vegan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kafes mi?!!!! Kuş mu sandın sen bunu hayatım?

1.5 aylık , henüz anne sütü emmesi gerekiyordu. Markette satılan Whiskas türevi mamalardan uzak durmalı, veteriner hekiminizin önereceği profesyonel bir kitten mama kullanmalısınız. Aksi takdirde ileride bağışıklık sistemi çok zayıf kalacağından birçok hastalığa davetiye çıkarabilir. İranların diğer ırklara göre çok daha hassas olduklarını göz önüne alırsak.

6. 20 Ağustos 2009
  7. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    vereliniortak Artık insanlar en basitinden bir cihaz almak için bile aylarca araştırma yaparken, bir canlıyı eve aldıktan sonra bilgi toplamak garip geldi. :1shok: Tabii hediye olarak falan gelmediyse.

8. 20 Ağustos 2009
  9. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    böyle yazıları okuyunca yemin ederim kalbim acıyo uykularım kaçıyo beni o kedinin derdi sarıyo kendikendime senaryolar yazıyorum ne alemdedir nasıl koşullardadır ne yer ne içer daha bir sürüüü tilki dolanıyo aklımdaa.
    çok küçük anne sütünden ayrıldıgı için bagışıklık sistemide çok iyi olmayacakdır iyi bakım olmadıgı takdirde sürekli hastalanacakdır. iranlar çok hassas olurlar mesala benim kedim 1 gün evde tek kalsın kendini hasta eder tavır yapar.tüy bakımı iyi yapılmazsa egzama veya mantar olur egzamada sürekli tükseder.veteriner maması yemesi gerekir royal canin in persian kedi serisi vardır onu alabilirsiniz.diğer kedilere nazaran sakinlerdir bazen evde varlıgı ile yoklugu bir olur(1 yaşından sonra ve genelde kısırlaştırıldıgında).göz bakımı şuan çok önemli akar veterinerden alacagınız solüsyunla hergün silmeniz gerekir.

10. 20 Ağustos 2009
  11. darned

Beğenildi:
    1.691
    Ödül Puanları:
    238
    ya hayır yanlış anlaşıldım galiba dün ilk günüm olduğu için veteriner dediki koyacak yerin yoksa ordada yatabılır sadece uyurken yanı gece kafese koymak istedim of kafes demişim ya tasıma cantasına işte evde baska kedilerde var zarar vermesınler dıye yanı ama odama aldım benımle yatmak ıstıyo kı oylede oldu hıc sorun cıkarmadı sadece kapıyı pencereyı kapatmak zorunda kaldım o sıcakta dısardan baska hayvan gırmesın dıye

12. 20 Ağustos 2009
  13. darned

Beğenildi:
    1.691
    Ödül Puanları:
    238
    işte buda benım şilam evimin prensesi

14. 22 Ağustos 2009
  15. midia

midia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    169
    Ödül Puanları:
    113
    AYNEEEEEN kaydirigubbakcemile5 :roflol:

16. 22 Ağustos 2009
  17. Ebru_18

Ebru_18 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok tatlıymış kediler özgür hayvanlardır öyle kapalı yerde kalamazlar koşarlar zıplarlar oyun oynarlar sonra yorulup bi köşede yatarlar opuyorumnanaktan iranlar çok hassastır bakımını hergün yapmak zorundasın taramazsan tüyleri topaklaşır aman dikkat et gözlerini düzenli olarak sil pamukla ılık kaynamış suyla çok sev ilgili davran ıslak mama al şimdi bebek ihtiyaç duyar kaliteli mamalarla beslemelisin market mamalarından uzak dur kuru mamadada kaliteliyi seçin istediğiniz zaman bna msj atabilirsiniz bu konularda bilgiliyimdirr benim için öpersinizz fındığıı Şeniz

18. 9 Kasım 2009
  19. ecrin74

ecrin74 Guest

cok tatliymis kedin ...ne yapiyor iyimi???alisabildinizmi???benimde var iran kedim bi tane....nazli gelinim diyorum ben ona....