Raporsuz tp bebek ilaçları nekadar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve umudaMerhaba tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : umudaMerhaba
  1. umudaMerhaba

umudaMerhaba Rabbim meleğimi nasip et Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar biz tüp bebek yaptırıyoruz ankara genartla anlaştık illçalar dahil 4 500 bin raporda çıkartamıyoz 3 yıllık evli olma şaartı aranıyor bi1 500 milyara mal olur dediler acaba sizin ne kadara mal olduze ilaçlar

2. 12 Mayıs 2009
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    puregon kullandım 5 kutu kutusu 180 tl idi
    lucrin 110 tl
    geri kalan vitaminlerde falanda 100 tutsa progesteronla işte bütün bunlar tuttu ilaclar.. ilk tedavide
    2. tedavide 150 tl ye lucrin elevit rulid ve fulucan aldım .. geriye sadece iğneler kaldı ve toplamadan sonra alınacaklar

4. 12 Mayıs 2009
  5. umudaMerhaba

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağol gülenciğim yni eczaneden kendim alsam dahamı ekonomik olur peki canım sizdemi raporsuuz yaptırıyosunuz

6. 12 Mayıs 2009
  7. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım raporsuz yaptırıyoruz bizde.. yani araştırman lazım bence şimdiden başla eczanelerde fşyat al
    benim kliniğim daha pahalıya veriyor ben eczaneden kendim alıyorum acıkcası

8. 12 Mayıs 2009
  9. umudaMerhaba

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bizim merekz hepsi dahil paket fiyat verdi 4 500 sence nasıl tabi buna birde microtese eklencek canım bide şey senin eşine tese yapılmadan önce mesa ve tes avarmış ondan yapıldımı şırınga ile sperm aranıyomuş bu eklde size bilgi verildimi

10. 12 Mayıs 2009
  11. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yok canım ama ben artık kıllandım çünkü bizer bi kagıt verdiler o kagıtta tese , mesa , mikrotese secenekleri var bizde tese işaretli bugün fark ettik bilemiyoruz mikrotese demiştik ama belkide tese yapıldı bilmiyorum 1400 tl bizim hastsanede bu işlem.. sizdede 1000 lira olsa 5500 yani aşa yukarı merkezlerle aynı
    bakma benim klinik pahalı neredeyse en pahalısı ondan dolayı sana acaba ben ucuzamı yaptırıyorum diye kaptırma kendini bana fiyat diğerleri ile aynı geldi ama sen ankaradasın gerci oradada çok merkez var ameliyatı kaan bey yapıcak dimi bıcak parası falan alıcakmı

12. 12 Mayıs 2009
  13. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    benim 1500 ilaclaırm tutsa
    1900 euro ikinci deneme ücretim 4000 milyar yapsa
    1500 nöralterapi tutsa
    7 milyar tutucak bu tedavi

14. 13 Mayıs 2009
  15. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim ilaçlar 1.800 civarında tuttu.3.000 te işlem transfer parası
    ancak kalan embriyoları dondurma kararı aldık
    ikincisinde ilaç parası çok cüzi oldu.bunu da dikkate almanı rica ederim

16. 13 Mayıs 2009
  17. osnl

osnl Aday :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Tüp bebek ve kısırlık tedavisinde kullanılan ilaçlar aşağıdaki gibidir;
    Ayrica tüm ilaçlarin standart parekende fiyatlarina http://www.ilacabak.com/ sitesinden bakabilirsiniz... (Nakit ödersem peşin ne kadar olur diye mutlaka aldıgınız yere sorun bazi yerler indirim yapabiliyor)

Lucrin (GnRH analogları) Bu grup ilaçlar, normalde beyinde salgılanan ve yumurtalıkları uyaran LH ve FSH hormonlarını kontrol altına almak için kullanılır. Bu şekilde hem yumurtalık ların uyarılması bizim denetimimize girer, hemde gelişen follikül lerin vaktinden önce çatlamaları önlenmiş olur. Tüp bebek için en önemli ilaçtır

Cetrotide, Orgalutran (GnRH antagonistleri): Foliküllerin yumurta toplama zamanına kadar çatlamadan kalabilmesi için göbekaltı veya bacaktan ciltaltı enjeksiyonu şeklinde kullanılır. Tüp bebek te lucrin alternatifi ilaçlardır.

Puregon, Gonal-F, Menogon Tüp bebek te yumurta sayısını artırmak ve gelişimi desteklemek amacıyla kullanılırlar. İlaç toz ve sulandırıcı içeren ampullerden oluşur, etken madde toz kısmındadır. Adetle başlanıp yumurtalar istenilen olgunluğa ulaşana kadar yaklaşık 10-14 gün süreyle, enjeksiyon şeklinde uygulanır. Vücut için gerekli dozun ayarlanabilmesi için, ultrason ve hormon ölçümleri ile takip altında kullanılmalıdırlar.

Pregnyl, Profasi (HCG): Folliküller istenilen büyüklüğe ulaştığında, yumurtaların döllenebilir olgunluk safhasına geçmelerini sağlamak için kullanılır. Kullanımını takiben belli bir süre sonra folliküllerin çatlayıp yumurtlamanın gerçekleşmesine neden olur. Bu nedenle ilacın kullanımı ve yumurtaların toplanma saatlerine dikkatle uyulmalıdır. Tüp bebek tedavisinde yapılış saati özellikle dikkat edilmesi gereken ilaçtır.

Progesteron, Utrogestan, Crinone: Yumurtaların toplandığı gün başlanılan bu ilaç, rahimin gebeliğe hazırlanması için kullanılır, gebelik testinin pozitif çıkması halinde gebelik 12 haftalık olana kadar devam edilir. Tüp bebek ile oluşan gebeliği mutlaka desteklemek gerekmektedir.

18. 13 Mayıs 2009
  19. umudaMerhaba

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum gülenciğim ameliyatı genartın ürologu yapcak kaan hoca dışarıya giden hastasına tese yapmıyo o sadece ilaçlarla hazırlıyo eğer cebecide yaptırsaydım kaan hoca tese yapcaktı ama bana özelde yaptırmak daha mantıklı geldi