Reflü yardımı

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve uçan zuzu tarafından 5 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : uçan zuzu
  1. uçan zuzu

uçan zuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar annem reflü hastası ilaç kullandı ama geçmedi yineledi tavsiye edebileceginiz bişeyler var mı yada ankarada tanıdığınız iyi bi doktor

2. 5 Temmuz 2007
  3. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çikolata,asitli içecekler,aşırı yağlı ve salçalı yemekler reflüyü tetikler...biraz yediklerine dikkat etsin zuzucum annen...bendede vardı ama geçti...acil şifalar.

4. 5 Temmuz 2007
  5. yessillim

yessillim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    canım yasam sartlarında yapılacak bi kac düzenleme faydalı olabilir

YÜKSEK YASTIKTA YATIN

Yatarken vücudun üst kısmı ile başın yüksekte olmasını sağlayın. Bunun için yastık sayısını artırabilir veya yatağın baş kısmını yükseltebilirsiniz. 25-30 derece diklikte bir açıyla yatıldığında mide içeriğinin yemek borusu ve yutağa doğru yukarı kaçışı azalır.

YATMADAN ÖNCE BESİN ALMAYIN

Yatmadan 2 saat önce besin almamaya özen gösterin. Midenin içeriğini boşaltma süresi takribi olarak 2-3 saattir. Boş bir mideyle yatmak reflü olasılığını en aza indirir. Bu nedenle yemeklerden sonra bir süre yatmayın ve uzanmayın.

SİGARA ve ALKOL KULLANMAYIN

Sigara asit salgısını uyarıp mide kapakçık basıncını düşürerek reflünün artışına yol açar. Sigara ve alkol kullanmayın.

ASİTLİ İÇECEKLER İÇMEYİN

Kolalı içecekler, kahve, çikolata, yağlı, acılı, baharatlı yiyeceklerden kaçının. Asitli içecekler ve bu tür besinler, mide şikayetlerinin artmasında önemli rol oynarlar ve asit salgısını uyarıp mide kapakçık basıncını düşürerek reflünün artışına yol açarlar.

SAĞLIKLI BESLENİN

Sık ögünlerle az miktarda besin alın. Bir defada çok fazla yemek yerine, sık sık ve az miktarda yemeyi tercih edin. Fazla yemek, mide içi basıncı artırdığından geri kaçışı şiddetlendirir.

DAR KIYAFETLER GİYMEYİN

Karın bölgesini sıkan kıyafetlerden kaçınmalısınız. Kemerinizi çok sıkmamaya hatta mümkünse kemer kullanmamaya çalışın.

FAZLA KİLOLARINIZDAN KURTULUN

Düzenli spor yaparak ve dengeli beslenerek fazla kilolarınızı vermeye çalışın. Kilolu insanlarda karın iç basıncı daha yüksek olduğundan reflü

cok gemiş olsun inş gecer

6. 15 Temmuz 2007
  7. manolyam78

manolyam78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim arkadaşım reflü hastasıydı çok kötü günler yaşadı ankarada ibni sina hastanesinde tedavi gördü midesine bi alet takılı şimdi çok iyi hiç bir şikayeti yok annenie geçmiş olsun ]

8. 18 Temmuz 2007
  9. jonja

jonja Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende de Reflü var. Reflü, mide ağzındaki kasların gevşemesinden kaynaklanıyor. Yani sorun kaslar. Ben her gece yemek yemeden yatmazdım, sonra doktorun tavsiyesine uydum ve yatmadan en az 3 saat önce hiç bir şey yemiyorum, (ve tabiki asitli yağzlı yiyecekleri azaltmak lazım), biraz da yüksek yastıkta yatıyorum ki asitler mide burusunu yakmasun diye. Ben 3 senedir hiç midemden şikayetçi değilim bunları uyguladığım için. Önceden çok kötüydü.

10. 18 Temmuz 2007
  11. jonja

jonja Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ve bir de ilk zamanlar her sabah kahvaltıdan yarım saat önce lahana suyu ya da patates suyu içiyordum yarım çay bardağı, o da mide duvarını sararak asitin mideye zarar vermesini engelliyor. ama bunu 1 ay kadar yapmıştım faydalı da oluyor gerçekten.

12. 19 Temmuz 2007
  13. ozgeder

ozgeder Guest

Amoprozid esaslı, lansor,lansoprol,demaprazol,omeprazol vs türevi bir ilaç yazdırın doktorunuza.
    Geçmiş olsun.

14. 20 Temmuz 2007
  15. ec24ce

ec24ce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım benimde kardeşimde reflü var. Bu susen hakkında nette bilgi bulamadım.
    Ürünün web adresi feilan bilgi varmı acaba.

16. 17 Ağustos 2007
  17. kasem

kasem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benimdce eşim reflü hastası.gece çok ağrılar cekiyo çok üzülüyorum lütfen bilgilerinizi yazın ne gerekiyosa hemen alıp yapalım

18. 22 Ağustos 2007
  19. BULUTT

BULUTT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    çörek otu iyi geliyor diye bi duyum aldım ama sadece bi duyum kızlar bendede var ama yediklerine dikkat etmekten başka çare yok.ameliyat haricinde .salatalık portakal suyu domates kahve . aç karnına katı, mideye oturacak şeyler yenilmemesi gerek ben böyle yapıyorum. ve bu hastalığı taşıyan insanların sinire ve üzüntüye çok duyarlı olmaları akıldan çıkarılmamalı.:a015: