regal beyaz eşya hakkında???

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve mehlike82 tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mehlike82
  1. mehlike82

mehlike82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar. ben beyaz eşyaları araştırıyorum. uygun birşey istiyorum tabiki onca masraf olacak ya.
    regali merak ediyorum kullanan varsa yardımcı olabilirmi?gerçekten dedikleri gibi ötekinlerle aynı kalitede fiyatı uygunmu?
    tavsiyelerinizi bekliyorum..

2. 27 Ağustos 2010
  3. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Regal Vestelin alt markasıdır. Ürünlerinde vestel'in motoru elektronik kartı,kompresörü kullanılır. Diğer metal ve plastik aksam ucuza üretilir. Vestel piyasada en çok şikayet alan marka regalle vestelin arızalarıda aynı oranda olmaktadır.

İyi yanı sitesinden baktığınızda fiyatlarının çok uygun olması ve yedek parçalarının ucuza bulunmasıdır. Ama genel kullanım itibariyle ürünlerinden çok fazla kullanım ömrü beklemeyin.

Regal marka
    çamaşır makinesi 5-6 yıl
    bul. mak 6-7 yıl
    buzdolabı 8-9 yıl ortalama ömüre sahip olacaktır.. ve bu süreler içinde oluşabilecek arızalarda servisle akraba olmanız olası ama düzgün ve titiz kullanmanıza bağlı olarak bu olasılığı azaltmak bir miktar da olsa elinizde.

4. 27 Ağustos 2010
  5. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Altus regale oranla daha iyi bir tercih olur.

Benzer fiyatlarda satılan ariston/indesit italyan malları biraz daha kaliteli olsalarda dezavantajları yedek parçalarının pahalı olması.

Gidiyorsunuz 599 tl ye 6-7 kg ariston aldım diye seviniyorsunuz. aradan 3-4 sene sonra kartı arıza yapınca 300 tl makineyi aldığınızın yarı fiyatına tamir masrafı yapıyorsunuz ya da daha kötüsü parça bulamayıp yurtdışından parça gelene kadar bir ay bozuk makineyle bekliyorsunuz.

Vestel arçelik altus regal bu yönden iyiler 50-70 tl ödeyerek ucuza kurtuluyorsunuz.
    ama gelin görün ki, insanımız genelde yerli malına pek tenezzül etmez.

ltb jeans değilde levis diesele bir ton para öderiz aynı şey istisnalar dışında beyaz eşyada da geçerli olabiliyor.