Regl dnemi Ba ars!

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve OVERnight tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : OVERnight
  1. OVERnight

OVERnight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar benim yaklaşık 6 aydır falan belli dönemlerde çko kötü başım ağrıyor..Kimi zaman gece baş ağrısıyla yatıyorum gece tuvalete kaktıgımda baş ağrısı devam ediyor hatta sabahta ağrıyla uyanıyorum,ağrının aralıksız 3 gün sürdüğü bile oluyor..Bu yüzden bi noroloji uzmanına gittim bana düşük dozda bi migren ilacı ve majezik verdi..Ama kimi zaman onlar bile çağre olmuyor..Sonra annemin dikatini birşey çekti (kendisi yüksek hemşiredir)bu ağrılarım hep regl dönemi periodlarına geliyor,ama tabiki regl dönemi öncesidir sonrasıdır derken 30 günün yarısı ağrılı geçiyor..Nedenini sordugumda ise beynindeki ödem yapıyor olabilir dedi..Çözümüde ödem sökücü yani idrardan attırıcı ilaçlarmış sanırım..Migren diye dşünüyorduk ama bu da mantıklı geldi bana..Hiç yaşayanınız var mı?:bbo:

2. 17 Ağustos 2009
  3. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba,
    ben de migrenle ilgili araştırma yaparken bir çok ağrı türü olduğunu ve "regl dönemi baş ağrısı" diye bir tür de olduğunu ancak migren ataklarının da regl döneminde (önce-sonra dahil) olduğunu okumuştum. Benim migrenim var ve hiç tutmasa o dönemde tutuyor:gitme:

4. 17 Ağustos 2009
  5. DagCicegi

DagCicegi Bir Kızım Olana Kadar... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Bu dönemlerde bendede oluyor.Hatta,olacağımı bile anlayabiliyorum baş ağrısı sayesinde.Yalnız ben genellikle iltihaplı durumlar söz konusu olduğunda..baş ağrısı olur diye biliyorum a.s.

6. 17 Ağustos 2009
  7. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    iltihaplı durum olduğunda olur mu bilemem ama bende migrenim azıyor, hatta migrenli tanıdıklarımda da durum aynı. iltihapsız da oluyor yani :gitme:

8. 17 Ağustos 2009
  9. buket_akay

buket_akay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Premenstrüel dönemde progesteron hormonuna bağlı migren atakları tanımlanmıştır.

10. 24 Ağustos 2009
  11. zubeyda

zubeyda ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede oluyor bu ağrılar hemde aşırı ve yanında sinir ne yapmamız lazım tedavisi varmı acaba bunun

12. 29 Ağustos 2009
  13. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    migreni regli tetikliyor canım malesef hormonlarımızın bize kötü bir oyunu bu bende çekiyorummmm yıllardır hemde allah yardımcımız olsun

14. 7 Eylül 2009
  15. erbek2004

erbek2004 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    Evet canım aynen, östrojen hormonu tetikliyormuş malesef. Ben de yıllardır çekenlerdenim. Doğum kontrol hapı kullananlarınızı da uyarırım!! Aman ben çok fena çektim arkadaşlar, acayıp tetikliyor, hormon ihtiviyatı nedeniyle direkt bağlantılı olarak, uyarmak isterim, aman dikkat!!

16. 7 Eylül 2009
  17. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    benim de yaklaşık sekiz senedir aynı dertten muzdaribim.ilk kafamın sol tarafında müthiş bir ağrı olurdu ve 2-3 gün sürerdi sonra bir gün bu ağrıların özellikle adet dönemine geldiğini farkettim gerçi arada da ağrı oluyordu ama adet döneminde daha fazla oluyordu. karnım ağrımazsa başım ağrır başım ağrırsa karnım ağrımaz öyle tuhaf bir ilişki var aralarında :) doktora sorduğumda beyindeki hipofiz bezi ile yumurtalıkların çalışmasının birbirine paralel olduğunu bu nedenle adet döneminde baş ağrısının normal olduğunu söylemişti . erbek2004 beni korkutma yaa 2 haftadır doğum kontrol hapı kullanıyorum ve 2 gündür çok şiddetli ağrılarım ve artı bulantılarım var :KK43:(az önce maje.. aldım
    peki bu ağrılardan tamamen kurtulmamız mümkün mü? bu arada benim annem ve onun tarafı hep migrenli :KK43:(

18. 8 Eylül 2009
  19. cileklipuding

cileklipuding Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde ilk regl olduğumdan beri ilk gün başım çok ağrır. Hatta uyurken başımın ağrısına uyandığımı bilirim. Ve kuvvetli bir ağrı kesici alıp, iyi havalandırılmış, karanlık, sessiz, kokusuz, bir odada uyuyunca veya dinlenince geçiyor ama çoğunlukla beni günlük hayatımdan alıkoyuyor bir süreliğine.
    Bunun bir tedavisi var mı yoksa bir ağrı kesici ile her seferinde maskeliyecek miyiz?