Regl günü gelmeden gebelik belirtileri????

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve canansa tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

10 Mart 2008
    Konu Sahibi : canansa
  1. canansa

canansa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar siteye yei üye oldum. öncelikle size kısaca başımdan geçen ve çok zor toparlandığım olayı anlatmak istiyorum. Ben 31.12.2007 günü maalesef 2 aylık bebeğimi düşük sonucu kaybettim. Toparlanmam çok zaman aldı hala o günü aklımdan çıkaramıyorum... Asıl kafamı kurcalayan galiba tekrar hamileyim emin olmamakla beraber regl gecikmesi dışında tüm belirtileri yaşıyorum.... Bebeğim olmasını çok fazla istiyorum ama henüz düşük sonrası erkenmi acaba diye de korkularım var... Şüphelenmeme sebep olan belirtiler; baş dönmesi ( şiddetli ve sık ), mide bulantısı ( ne yersem ne içersem hemen ), mide yanması, göğüslerim hassaslaştı elleyemiyorum, halsizlik ve uyumaya eyilim kolumu kaldırmaya halim olmuyor yataktan kalkamıyorum, kasıklarımda sancı sanki regl olacakmışım gibi ve son 3 gündür sağ bacağımda kasığıma doğru kasılma oluyor, gaz şişkinlik ve bu da bir sebep mi bilmiyorum duymuştum ne kadar doğru ama kirpiklerim karışmaya başladı rimel sürdükçe daha çok karışıyor aynı zamanda nefes darlığım var hafif olarak... Bunlar gebelik belirtisi gibi geliyor bana ama emin değilim. regl günüme hemen hemen 7 gün var daha... Ama bu belirtileri ben 10 gündür yaşıyorum ilk olarak göğüs hassaslaşması ve baş dönmesi başladı. Sonucun negtif çıkacağını bile bile eczaneden test aldım dayanamadım tabiiki regl günüm geçmediği için negatif çıktı. Kan testi yaptırsam kesin çıkarmı sonuç 7 gün varken reglime? bir de 2,5 ay önce düşük yapmış olmam eğer bebişim varsa bir risk oluştururmu? birde benim eşimle aramda kan uyuşmazlığı var düşük sonrası 3.gün iğne oldum bu iğneyi 3.gün olmuş olmam geç sayılmaz dimi? 72 saat dolmak üzerekn olmuştum iğneyi... ama en önemlisi sizce boşunamı ümitleniyorum... Şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar....a.s.

2. 10 Mart 2008
  3. lifeisgood

lifeisgood Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım 1 haftada sende çok fazla belirti çıkmış. bebeğini düşüreli 2 ay olmuş. Canım inşallah bir daha böyle bir olay yaşamazsın. Bence psikolojik de olabilir gibi geliyor. Kafanı çok takmışsın sanki ha. Bence önce biraz rahatla. Sonra 3-5 gün sonra git kan testi yaptır derim. İnşallah hamişsindir.

4. 10 Mart 2008
  5. EU3

EU3 Guest

canım benim öncelikle büyük geçmiş olsun biliyorsun ki herşey Yaradandan verende ALLAH alanda Allah! inan ol sabrınıda veren Allah tır. daha adetine 7 gün olduğu için bence belirtiler için çok erken ama İnşallah hamilesindir kendini fazla kaptırıp sonra üzülmeyesin diye söylüyorum biraz sabret ve adet gününü bekle derim ben.diğer konu için inan bilgim yok umarım herşey gönlünce olur

6. 10 Mart 2008
  7. EU3

EU3 Guest

canım tuğbaya katılıyorum bende hamile kalmadan önce 2,5 yıldır senin yaşadığın belirtileri yaşadım ama hep sonu hüsran oldu psikolojik yada yalancı gebelik olabiliyor bence çok takma çünkü takdıkca dahada zorlaşıyor düşünmemeye çalış tabiki çok zor ama... adetini bekle

8. 10 Mart 2008
  9. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canim Bu Belirtile Başka Rahatsizliklarin Da Belirtisi Olabilir.ama Benim Tavsiyem Düşükten Sonra Keşke 3-4 Ay Vucudunu Dinlendirseydin.ard Arda Yaşanan Gebelikler Düşükle Sonuçlanabiliyo.keşke Rahmin 4 Ay Kadar (en Az) Dinlenmesine Firsat Verseydiniz..
    Hayirlisi Olsun Yinede

10. 10 Mart 2008
  11. EU3

EU3 Guest

canansa doktorun söylemedimi düşükten sonra en az 6 ay korunmak gerekiyormuş diye duydum ama

12. 10 Mart 2008
  13. canansa

canansa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dr.um 3 ay dedi düşükten sonra korunun diye aslında korunuyorduk ama son adetimin bittiği hafta korunmadık nasıl olsa birşey olmaz diye düşündük açıkcası. adetten bir hafta önce ve sonra risk olmuyor ya onu düşündük ama benim yaptığım hesapta şubat ayının 29 çektiğini düşünemedim bu yüzden tedirginim. Çünkü benim adetim düzenlidir 25 günde bir olurum hiç şaşmaz beklediğim gün gelir. bakalım hayırlısı ama ilk hamileliğimdeki belirtilerin aynısını yaşıyorum. Ben çok istiyorum bebeğim olmasını ama daha erken diye de korkuyorum düşükten sonra. kan testinde adeti beklemem mi lazım...

14. 10 Mart 2008
  15. lifeisgood

lifeisgood Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım kan testi adetten önce sonuç verir. Genelde adetten 1 hafta önce sonuç verebiliyomuş. Hayırlısı olsun inşallah.

16. 10 Mart 2008
  17. tuba06

tuba06 Zeynep ve Elif'in Annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde canasa'nın hikayesine benzer bir hikayem var,
    2,5 ay önce 3,5 aylık bebeğimi zorunlu olarak düşürdüm(drlar bu olaya doğum deselerde ben düşük diyebiliyorum. bebeğimin ensesinde çok büyük bir ödem vardı. 13. haftada hiçbişeyi olmaya bebeğimde 1 hafta sonra ödem oluştu. 5 farklı drun hepsi gebeliğin sonlandırılması gerektiğine karar verince 9 gün hastanede yattım ve 9. günün sonunda bebeğim düştü. Ondan önce 3 aşılama, 1 tüpbebek demesi geçirdim. düşen bebeğim kendiliğinde olmuştu.) düşükten sonra geçen ay adet oldum, şimdi adetime 1 hafta var ve sonucunu yarın akşam öğrenebileceğim kanda gebelik testi yaptırdım. ama çok akıntım var, 1 kere kustum, belim ağrıyor. umudum bu belirtilerin bebek belirtisi olmasıdır umarım hayırlısıysa bu bebiştir. :D

18. 10 Mart 2008
  19. canansa

canansa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tubacım sanada çok büyük geçmiş olsun umarm hayırlı sonuçları alırsın allah isteyen herkes bebiş sahibi yapar umarım sağlıklı bir şekilde bebişlerimizi kucağımıza alırız inşallah.... bende adet günümü bekleyeceğim ama karar değiştirirsem kan testi de yaptırabilirim :)