Regl sancısı

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Zuzu tarafından 7 Nisan 2008 başlatılmıştır.

7 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Zuzu
  1. Zuzu

Zuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya hanımlar benim regl donemim cok agrılı geciyor.. ayaklarımı sıcak tutmamla falan alakası yok ne yaparsam yapıyım hep aynı ilk gun hele kabsum oluyor karnımda sıcak su torbasıyla geziyorum 2 tane majezik iciyorum en az..
    evlenince gecer demeyin herkes oyle diyor ne alakası var bilmioru birde evli arkadaslarda gecmiyor valla demişler okumustum :)

ne yapmam lazım doktora soyledim ilgilenmedi pek :KK70: bi yardımda bulunmadı o konuyla ilgili yani..

2. 8 Nisan 2008
  3. DOGA6

DOGA6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bide hayıtotu adçayını dene adetöncesi semptomlara birebirmiş.benimde gençkızken öyleydi.şimdi geçti ama sen acil çözüm istiyorsan bitkileri tercih et

4. 8 Nisan 2008
  5. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benimde evlenmeden önce çok kötü olurdu ağrılarım.3 tane fala hap yutmak zorunda kalırdım. banada velenince geçer diyorlardı. evlenidim. eskisi kadar çok ağrımıyor. ama bazen oluyor ki hiç halim dermanım olmuyor.şimdi ise çocuk doğurursan geçer diyorlar. bence ne evlilikle nede çocukla ilgisi var
    doktoruma söyledim bana apraxsin isimli bir ilaç verdi bakalım bu ay aetimde kullanıcam..

6. 8 Nisan 2008
  7. Zuzu

Zuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    adacayını bide hayır otunu duydum aslnda denemekte yarar var
    bitkisel seyler istiyorum bende cnku midem ilac torbasına doncek yoksa!

8. 8 Nisan 2008
  9. atikus

atikus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim de böyle bir sorunum var maalesef.
    Benim belim ağırır hep hatta evlenmeden önce bazen bayılırdım o kadar fena yani.
    Bana da evlenince geçer dediler nispeten hafiflediyse de hala çok şiddetli.
    Doğumdan sonra ancak geçiyormuş.
    Bir de ben evlendikten sonra öğrendim ki rahmim tersmiş bir etken de buymuş yani.
    Belki sendeki problem de bu olabilir.
    Bir tavsiyem daha termofor çok kullanma zararlı olduğunu duymuştum...
    Kanamayı da çoğaltıyor hem.

10. 9 Nisan 2008
  11. EU1

EU1 Guest

kızlar bu sorunlarınız için önce bir jinekologa gitmelisiniz çünkü adetleirn sancılı olması kist belirtisi olabiliyor dogum kontrol hapı vererek hallediyorlar tabikide illa kist olacak diye bir kanun yok ama önce dr a gitmelisiniz

12. 9 Nisan 2008
  13. txuxrlxux txuxrlxux

txuxrlxux txuxrlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benimde adetlerim çok sancılı geçiyordu hatta bazen bayılacak oluyordum. dr. agittim ve çikolata kistimin old. öğrendim. bence dr. agitmenizde fayda var. ciddi bir sorun olabilir

14. 9 Nisan 2008
  15. siyah ve beyazxixm

siyah ve beyazxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar evlenince geçer lafı hikaye,ben evlendim ama hala sancılarım çok fazla her ay kabusum oluyor.ama en etkili ağrı kesici apranax.ben bugüne kadar denemediğm ağrı kesici kalmadı.adet olmadan iki gün önce başlıyorum ağrı kesici içmeye öyle yapınca daha hafif geçiyor doktorumda zaten öyle demişti olmadan iki gün önce içmeye başla diye sizde öyle yapın.

16. 9 Nisan 2008
  17. Yaxsxama Dair

Yaxsxama Dair Hercai hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Malesef bendede aynı sorun mevcut,her ay aynı problem bazen ağrı kesici bile etki etmiyor ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum ağrıdan, bazen yerleri tırmalayacak derecede ağrı oluyor,çeken bilir çok zor! dediğiniz gibi kist kaynaklı ağrıda olabilir ama nedense jinekoloğa gitmekten korkuyoruz.

18. 9 Nisan 2008
  19. EU1

EU1 Guest

sende başka dr a git hayatım bu konuda en iyi hekmler tup bebek dr ları onlar bu işi iyi bilioyrlar