Regl sancısına E vitamini

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Angelinaozlem tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Angelinaozlem
  1. Angelinaozlem

Angelinaozlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bilim adamlarının araştırmaları, mensturasyon (regl) döneminde E vitamini almanın özellikle genç kızlarda sıkça görülen sancıları azalttığını ortaya koydu.

Mensturasyon öncesi ve ilk günlerinde günde 200 mg E vitamini kullandırılan genç kızlarda sancıların azaldığı tespit edildi. Özellikle çok ağrı çekenlerde ağrıların azalma olasılığının çok daha yüksek olduğu vurgulandı.

İngiltere’de yayınlanan British Journal of Obstetrics’de yer alan makalede, mensturasyon (regl) sancılarının çok sayıda kadının günlük hayatını etkileyebildiği, iş kayıplarına yol açabildiğine dikkat çekildi. Makalede, mensturasyon öncesi ve ilk günlerinde günde 200 mg E vitamini kullandırılan genç kızlarda sancıların azaldığının tespit edildiği bildirildi.

E vitamini kürü yaptırılan genç kızlarda mensturasyon döneminde kanamaların da azaldığını belirten bilim adamları, E vitamini alan kadınların, regl sancıları yüzünden kullandıkları ağrı kesicilerin sayısında da azalma kaydedildiğini bildirdi.

Özellikle çok ağrı çekenlerde ağrıların azalma olasılığının çok daha yüksek olduğunu vurgulayan bilim adamlarından Peter Bowen-Simpkins, “Bu yüz binlerce genç kızı etkileyen bir rahatsızlık konusunda sağlanmış önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir” dedi.

Ekolay

Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
  2. 25 Mayıs 2009
  3. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    agrım öyle bi oluyoki kafamı duvara vurcak dereceye geliyorum..200mg E vitamini deil 20000 mg alsam etki etmez heralde bana:)günde 6-7 tane majezik alıyorum az bşy geçio:KK43:

4. 25 Mayıs 2009
  5. Angelinaozlem

Angelinaozlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşımda majezik kullanıyo..Allah sabır wersin canım walla ne diyim:teselli:..Bende ağrı falan olmuyo niyeyse:kahve:

6. 25 Mayıs 2009
  7. EU3

EU3 Guest

bende ölüyorumm ertesı gunn yenıden dırılmıs gıbı oluorum çok kötu bı sancı

8. 26 Mayıs 2009
  9. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende fazla agri olmuyor.olunca da bi agrikesici aliyorum geciyor

10. 26 Mayıs 2009
  11. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben buscopan kullanıyorum hiç bişeyim kalmıyo hem mide ağrısına da iyi geliyo.

12. 26 Mayıs 2009
  13. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    benimkide hic belli olmuyo bi agriyo bi agrimiyo, e-vit denicem. tsk

14. 26 Mayıs 2009
  15. EU2

EU2 Guest

benımde heran gunum ve ılk gun sancılı gecer kıvranır dururm mjezık 550 mg kullanıyorum sımdı 100 mg ındırdım ama mumkun mertebe dısımı sıkıoyurm hap kullanmıym dıyeee

16. 26 Mayıs 2009
  17. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benımde cok agrım oluyor ılk gun gercektende cekılecek gıbı degıl.ben 4-5 aydır e vıtamını kullanıyorum zaten bayagı bı etkılı oluyor bende.regl olmama 1 hafta kala kullanmaya baslıyorum bırazda olsa rahatlatıyor benı.ama tamamıyla gecmıyor tabıı :1no2:

18. 26 Mayıs 2009
  19. o.m.a.y.r.a

o.m.a.y.r.a Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar XEFORAPıD diye bi ağrı kesici var inanılmaz iyi geliyor regl ağrılarına ve daha nicesine...bel ağrısı olsun baş ağrısı olsun ve hiçbir yan etkisi yok araştırmanızı tavsiye ediyorum.çok rahat günler sizi bekliyor..gerçkten ben bu ilaçla tanıştıktan sonra bir tanesiyle regl günlerimi rahat rahat atlatabiliyorum kii mjzk kullanırken bile 3 taneyle atlatıyordum