Reglim düzensiz...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve dove tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

26 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dove
  1. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,
    14 yaşından beri 5 yıldır adet görüyorum. İlk 2 yıl yaklaşık 45 günde bir oluyordu, yeni başladığı için düzensizlikler olacağını biliyordum. Ama özellikle bu son sene düzene girip 30 günde bir olmaya başlamıştı. (yaklaşık 7-8 gün sürüyor regl dönemim, eskiden miktarı da çok olurdu ama şimdi öyle değil)

Ve şu son 3 aydır yine düzenli değil :KK43:

özellikle bu ay tam 45 gün vardı iki adetimin arasında! Bu da bende şişkinlik, sivilce vs. ve sinirlilik yapıyor. Üstelik her dakika acaba olacak mı? Dışarıda yakalanırsam ne yaparım diye stres sahibi oluyorum. çünkü başladığını da anlamıyorum.

Sizce jinekologa gideyim mi? Gidersem bunun bi tedavisi var mıdır? Yoksa daha düzenli olmaması normal mi?

2. 26 Eylül 2009
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    kuru soğan ye düzelir yemeklerin yanında

4. 26 Eylül 2009
  5. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım mide problemim var. midem soğana karşı çok hassas. Birazcık kuru soğan yesem bile bütün gece ya midem bulanıyor ya istifra ediyorum.. fisfisfis

ama soğanın işe yaradığını ilk kez duydum çok ilginç, akannehir aynı problemi yaşayan bir arkadaşım var ona söylüycem... teşekkürler yorumun için..

6. 26 Eylül 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    soğan suyu içsen..hem tatsız hemde içilmeyecek kadar kötü değil tadı..tatsız ,acı da değil..bence dene..2 bardak klorsuz su kaynadıktan sonra 4 e yada 6 ya kesilmiş ( dış kabuğu kahverengi olan orta boy soğan ) kuru soğanı soyup atıyorsun.kapağı kapatıyorsun ve 5-6 dk kaynıyor..altını kapat ve ılık olana kadar bekle sonra iç..ibrahim saraçoğlunun kürü soğan kürü..hem iltihabı söküyor hemde rahmi temizliyor hemde adetleri düzene sokuytor kistleri yok ediyor..15 gün devam et..öteki ay da adetinden 10 gün önce başla 10 gün iç
    birde hayıt suyu içebilirisn ama uzun zaman içmen gerekir..6 ay falan düzenli

ha bu arada arkadaşlar ben bunun ikisini içtim..geçen yıl makattan kan geliyordu ve çok ağrım oluyordu..sanki içeriden bişi batıyordu..1 yıldır kan olayı yok ama yine bişi batıyormuş hissi vardı ,tuvaletten sonrada biraz ağrım olurdu..hangisi iyi geldi bilmiyorum ama hayıtı 1 ay kullandım ve soğan suyuna başladım o ara( hayıtı hala içiyorum) bağırsaklarım acayip yumuşadı ,batma hisside ortadan kayboldu..artık hangisi fayda sağladı bilmiyorum:))ben ne için içtimmmmmmm neye iyi geldi.))işe bakın...soğan suyu ve hayıtı birlikte içtim

Son düzenleme: 26 Eylül 2009
  8. 26 Eylül 2009
  9. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bunu deneyebilirdim aslında. :KK43: yurtta yaşıyorum ben ve bu suyu hazırlama olanağım yok malesef. Ah keşke yaz tatilinde bilseydim :KK43:
    yine de denemeye çalışıcam. ilaç kullanmaktan iyidir sonuçta şakkıdı

10. 26 Eylül 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bu arada günde 2 defa içmen lazım..yazmayı unuttum

12. 18 Aralık 2010
  13. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kadın doğuma gitsen, hala düzensiz mi bilmiyorum ama...