Reglimin düzensizleşmesi gebe kalmama engel midir?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve askbocugum tarafından 27 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Mart 2010
    Konu Sahibi : askbocugum
  1. askbocugum

askbocugum gomşumuz oluyoda bizim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba ben 25 yaşında ve 1.5 senelik evliyim ilk 6 ay doğum kontrol hapıyla korunduk şuan eşim korunuyor 2 kerede ertesi gün hapı kullanmak zorunda kaldım daha önce hep 29 günde bir regl oluyodum daha sonra bi ay 26 biay 31 günde bir olarak deişti reglim ensonda 14 şubat ve 14 martta regl oldum ve bu iki aydır sanırım yumurtlama günlerimde çünkü şeffaf akıntım artıyor sol yumurtalığımda bi ağrı oluyo yumurtalığımın ağrıması ve reglimin düzensizleşmesi kötü bişeymidir gebe kalmama engelmidir doktora gidicem fakat daha önce hiç vajinal muayene olmadığım için biraz çekiniyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim umarım çok kötü bişey deiildir

2. 27 Mart 2010
  3. zeynep87

zeynep87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dokyora mutlaka görün tabi adet düzensizligi yılda iki kere normalmiş bide muayene çok korkulacak bişey degil saglıgın önemli

4. 28 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba son iki adetinizin düzeni normal görünüyor, kullandığınız ertesi gün hapları o aya ait düzensizlikler yaratabilir, geçicidir. yumurtlamalarınızı hissettiğinizde ilişki sıklığınızı arttırırsanız gebelik ihtimaliniz artacaktır. vajinal muayeneden kormayınız bu sizin sağlığınız ve beklentileriniz için gereklidir. sevgiler.

6. 29 Mart 2010
  7. askbocugum

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    doktor aytun hanım mesajıma caevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim ama sanırım ben yeterince açıklayıcı yazamamışım kusura bakmayın biz şuan çocuk düşünmüyoruz bu sol yumurtalığımda olan ağrı kötü bi şeyinmi habercisidir yumurtalığımın ağrımasıbi hastalık belirtisimidir yani ilerde çocuk istediğimizde bi sorun yaratırmı onu merak etmiştim

8. 29 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar tabii doktorun tüp bebek uzmanı olunca her soruyu böyle algılayabiliyor:))kusura bakma. kasık ağrısının bir kaç sebebi olabilir, bir yumurtlama dışında yumurtalıkta kist, ya da vajinal, idrar yolunda enfeksiyon nedeniyle, kum dökme gibi durumlarda da olabilir. tavsiyem muayene olmanzı ve ayırıcı tanınızın yapılması yönünde olacaktır. sevgiler.

10. 29 Mart 2010
  11. askbocugum

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok teşekkür ederim doktor hanım en kısa zamanda bi doktora görüneceğim çok sağolun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.