reglinin 12.günü regli şeklinde ara kanama

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve dejavu_one tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : dejavu_one
  1. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    Merhaba.. Biz bu ay içerisinde bebek düşünüyorduk. Ben 35 günde bir regli oluyorum ve 21. günü de yumurtlamam oluyor. Ancak bu ay reglimin 12. gününde aynı regli gibi ara kanama oldu 3-4 gün devam etti. reglimin 13. gününe de doktoruma randevum vardı zaten gittim ama birşey çıkmadı ancak yumurtlamam olmamış. Bir ay önce 13. günü gittiğimde folikülüm 2 cm büyümüştü sorun yok demişti bu sefer ara kanamdan dolayı olmamış dedi. Ben 1 hafta geç yumurtluyorum belki ondandır dedim ama öyle olsa da folikül gelişmeye başlardı dedi. Biz yine de bu ay eşimle denemek istedik tutma ihtimali olur mu. Bir de doktorum reglini olunca 3. günü gel hormon testi yapalım değerlerin düşmüşse yumurtlama ilacı veririm dedi. Benim sınavım vardı stresleysim çok nitekim bir gün sonrada böyle kanamam oldu stresten mi olmuştur. Ara kanama olunca yine gününde reglimi olabilirmiyim yoksa günümü geciktirir mi... Mayısa yumurtlama olmasını engellermi bu ay ki ara kanamam merak ediyorum...

Son düzenleme: 13 Nisan 2010
  2. 14 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam çok endişelenme yılda bir iki kez adet düzenlerindeki sapmalar önemli değildir. zaten doktor takibindesin o da sana adetin 3. günü gerekli testkleri yapacak anladığım kadarıyla. sakin ol ve takiplerine düzenli git. sevgiler, bol şans

4. 22 Nisan 2010
  5. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    Tekrar birşey sormak istiyorum. 12. günü ara kanamam olmuştu yazdığım gibi.. Dün 27. gününde yine kanamam oldu. Birkaç aydır 35 günde bir olduğum için 29 nisanda bekliyordum reglimi acaba şimdi olan kanama reglim mi yoksa ara kanama mı yine anlamadım. Aynen regli gibi oluyorum ara kanamam da böyleydi ama.. Doktoruma şehir dışında olduğum için gidemiyorum reglinin 3.günü gel demişti hormon testi için ancak 3 mayısa alabildim. Eğer bu reglimse 29 nisanda regli olmam ve dr gittiimde 12.günü olacak yumurtlama varsa görebilirmi.. Mayısta bebek düşünüyorum ama taeihlerim şaşacağı için dr un yumurtlamam söylemesi gerekiyor. 29 nisanda beklediim reglimi olursam o normal reglim olacak sanırım...

6. 23 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam çok şey yazmışsınız ama düzensiz adetlerde yumutrlama zamanını doğtru tespit etmek zaten en büyük sorundur. bunu da doktorunuz döndüğünde ultrason takiplerinizde anlayacaktır. eğer bu kanamanız adet gibi başladı ise 3.gün hormonlarınızı bu ay verebilirsiniz. sonuçlarla ultrason bulguları karsılastırılarak değerlendirme yapar doktorunuz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.