Reiki caiz midir?

Konusu 'Eski Kültürlerin Ruhsal ve Bedensel Tedavi Yöntemleri' forumundadır ve Sibel80 tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  7 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Sibel80
 1. Sibel80

  Sibel80 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.156
  Beğenildi:
  149
  Ödül Puanları:
  163
  kızlar acilen reikiye uyumlanmam gerekiyor.ama int.arattırdım ve dini yönden caiz olmadığı yönünde görüşler var.ama genelde yoga reiki ve transandantal meditasyon caizmidir diye sorulmuş.yoga ve transandantal .medi. üzerinde durulmuş.sizin fikirleriniz neler.be kesin kararlıydım hatta reikiyi anadoluda ocak denir bir hastalıkla ilgili o kişi ocak olur ve onun yapığı şeyle iyileşir insan.ben buna benzetiyordum ama aklım karıştı
   
 2. 7 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Sibel80
 3. Mune

  Mune Administrator Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  27.698
  Beğenildi:
  59.050
  Ödül Puanları:
  663
  Lütfen konunun dini boyutunu irdelemeyelim,sitemizde dini yorumlar yasaktır
   
 4. 21 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Sibel80
 5. xibalba

  xibalba Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Haziran 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  76
  Ben nacizane bir şeyler söylemek istiyorum.
  ınternet ne yazık ki bilgi çöplüğü haline gelmiş durumda. Bir konu hakkında yüzlerce farklı yorum elde etmek mümkün. Çünkü doğruluğunu ya da yanlışlığını denetleyen bir mekanizma yok.
  Bunun için güvenilir kaynaklara başvurmak en doğrusu. Reiki ile ilgilenmeyenler, hiç ilgilenmemiş olanlar nereden bilsinler de doğru yorum yapsınlar. Bir şey hissetmemişler ki, enerjinin maneviyatına varmamışlar ki. Nerden bilecekler?
  Reiki bir inanış tarzı, inanç ya da bir din değildir. Her dine ve inanışa mensup insanın reikiyle ilgilendiğini görebilirsiniz. Size verilen bedenin, ruhun hoş tutulması en çok yaratıcınızı mutlu etmez mi? Tıp teknolojisi ile bunu zaten gerçekleştiriyoruz, ameliyat oluyoruz, ilaç kullanıyoruz... Ama dinden çıkmıyoruz, değil mi? Reiki de yaradanın verdiği enerjiyi kullanmanın bir yöntemi. Kendinizi O'nun enerjisi ile şifalandırarak O'nu da mutlu ettiğinizi düşünürseniz içiniz rahatlayacaktır.
  Bu tür dedikodular, Dr. Usui'nin budist olmasından kaynaklanıyor. Olay bundan ibaret. Ama sizin dininiz herne ise onu kötülemiyor, size dinden çıkmanız için vaatlerde bulunmuyor.
  Mehmet Öz'ü tanırsınız, dünyaca ünlü kalp doktorudur. Zorlu ameliyatlarına bir reiki hocasıyla girdiğini söylüyor, siz de duymuşsunuzdur belki. Reiki Türkiye'de henüz gelişmekte olsa da, özellikle Amerika'da kanser tedavisi yapan kliniklerde reiki hocaları için ayrı odalar bile veriliyor.
  ıçiniz çok rahat bir şekilde Reiki uyumlamaları alabilirsiniz.
  Yolunuz açık olsun,
  Sevgiyle ve uyanık kalın. a.s.
   
 6. 7 Şubat 2011
  Konu Sahibi : Sibel80
 7. Pikadil

  Pikadil Yeni Üye Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2011
  Mesajlar:
  11
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ilim Cin'de bile olsa gidip aliniz! Baska soze gerek var mi?
   
 8. 17 Şubat 2011
  Konu Sahibi : Sibel80
 9. firuzeeee

  firuzeeee Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Şubat 2011
  Mesajlar:
  39
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  güzel arkadaşım epey olmuş sen yazalı ama cevap vermeden geçemeyeceğim, huyum kurusun yaaa:KK16:. bu tür takıntılar yüzünden hala ilerleyemedik biz aziz türk milleti - oysa ki biz osmanlıyız -
  zeki olmak kanımızda var ayol......:KK19::KK51:
   
 10. 3 Ocak 2013
  Konu Sahibi : Sibel80
 11. mayorka

  mayorka Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2012
  Mesajlar:
  129
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  63
  Hem turk, hemde osmanlı nasıl olunur ? Ikı kavram bırbırıne taban tabana zıt. Bence ılerlemeden (gercı ılerlemek ne demek onun da tam tanımı yapılmıs degıl) once dogru bılgı ıle su kafamız bır dolsa, herkes bırbırını bır anlayabılse!
   
 12. 30 Eylül 2013
  Konu Sahibi : Sibel80
 13. zuzumi

  zuzumi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  41
  reiki ya da yoga vs ruh tatmini sağlıyor. ben de meraklıyımdır, uyumlandım fakat dinin yerini alacak şekilde manevi dünyamıza girip yerleşmesi, o rahatlamayla dinden uzaklaşılması ihtimali yönünden sakıncalı olabilir...
   
 14. 30 Ekim 2013
  Konu Sahibi : Sibel80
 15. cgdmei23

  cgdmei23 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2013
  Mesajlar:
  89
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  26
  bende meraklıyım bu konuya ama kararsızım yani gerçekten işe yarıyormu ve nereden bu konuyla ilgili destek alabilirim ayrıca ücretleri bana cok yüksek geldi siz eğitim aldysanız nereden ve nekadara aldınız yardmcı olrmusunuz ?
   
 16. 30 Ekim 2013
  Konu Sahibi : Sibel80
 17. zuzumi

  zuzumi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  41
  ben ücretli bir destek almadım, komşumuz uyumlamıştı. o bu işin paraya bulaştırılmaması gerektiğine inanıyor, muhatap olduğu insanlar da kendisi gibiler.
  ayrıca maalesef benim bu konulardaki tüm düşüncelerim değişti, annem hastaydı, aylarca seanslar aldı vs. o dönemde psikolojik olarak iyi geldi elbette ama burada anlatmak istemeyeceğim tecrübelerim oldu, bu işin piyasası hep ticari, sahtekarlarla ve kendi nefsine tapan kibirli zavallılarla dolu. umarım doğru kişilerle karşılaşırsınız ama bana soruyorsanız boş verin, başka araçlar bulun ruhunuza nefes aldırmakta... dini yönelim durumunuzu bilmiyorum ama bol bol dua edin, ilk başlarda yoğun konsantrasyonla dua etmek, yönelmek zor gelecektir ama inanın bir zaman sonra dua ve tefekkür etmek için oturup daldığınızda aradığınız şifanın kaynağıyla baş başa bulacaksınız kendinizi. yakınlarınıza şifa ayetlerini gönülden inanarak okuyabilir, okuyamıyorsanız şifa ayetleri var : "rukye" onları dinleyebilirsiniz youtube'dan filan.
  bol bol inşirah suresini okuyun, gönlünüz genişlesin, bir taraftan da gönlü geniş insanları arayın işte, bulursunuz inşallah ama sakın çok para isteyen, güzel cümlelerle büyüleyen insanlara kanmayın.
  selamlar...
   
 18. 30 Ekim 2013
  Konu Sahibi : Sibel80
 19. Marjinaly

  Marjinaly GünBiterGülüşünKalırBende Pro Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.226
  Beğenildi:
  679
  Ödül Puanları:
  118
  cgdmei23 merhaba başka bir konuda da sormuşsun buradan cevap vereyim :)

  Reiki gerçekten işe yarıyor mu?
  Reiki bir tılsım, büyü, vs gibi bir şey değil.
  Evrensel şifa enerjisi..

  Şifa her şeye verilebilir. İnsana, hayvana, bitkiye, olaylara, geçmişe, geleceğe, dünyanın diğer ucundaki bir kişiye vs....
  Yani şifaya ihtiyacı olan her şey reiki ile şifalandırılabilir.

  Her zaman karşımıza çıkabilecek olan şarlatanlar bu olayda da çıkabiliyor.
  2004 yılından beri şifa enerjileriyle ilgileniyorum.
  İlk hocamla aramızda hiç bir bağ oluşamadı, uyumladı beni sağolsun ama ben sadece usui reiki istiyorken o "sanki kendini ispat etmeye çalışır gibi " farklı şifa enerjileri kullanmaya başladı... ben bunu hissettim anladım ve kendimi ondan gelecek bütün enerjilere kapattım... bitti gitti...
  Sonra başka biri ile tanıştım... Tekrar uyumlandım.usui reiki 2. seviyedeyim. şu aşamada master olmak gibi bir düşüncem yok.. en azından şimdilik böyle düşünüyorum. Kendimi şifalandırabiliyorum, başkalarını isteyen olursa reiki yapıyorum.. bazen uzaklaşıyorum unutuyorum, bazen daha sıkı fıkı ilişki içine giriyorum vs. bir kez uyumlandıktan sonra bir daha o enerji sende hep aktif oluyor...

  Mucize enerji diyorlar gerçekten öyle.. Herkesin deneyimleri çok farklı oluyor..
  Kimi enerjiye uyumlandığında hiç bir şey hissetmediğini söylüyor... kimi yoğun olarak hissettiğini söylüyor..
  ben hissedenlerdenim... hatta bulunduğum ortamda şifaya ihtiyacı olan biri olduğunda kendiliğinden aktive oluyor reiki... avuç içlerim yanmaya başlıyor... vs gibi...

  Bunun yanında çok farklı daha hızlı, usui gibi yumuşak değil de daha keskin şifa enerjilerine de uyumlandım...
  Kundalini reiki, gma, kristal piramit vs. hepsi farklı farklı ama hepsi Allahtan gelen şifalar...

  Eğer almak istiyorsan, usui reiki ile başlamanı öneririm. Zaten hocan da bunu önerecektir. Diğer enerji kanallarına yönlendirecek olursa orada dur ve düşün derim. Tavsiye etmem.
  Dediğim gibi usui bu aleme en yumuşak geçişi sağlayacaktır...
  Para mevzusuna gelince...
  Ben usui reikiye ücretle uyumlandım. Ve böyle olması beni hiç rahatsız etmedi.
  Hayatta her şeyin bir bedeli olduğuna inanıyorum.
  bedelini ödemediğimiz şeylere insanoğlu olarak fazla değer vermeyiz biz..
  Ve Reiki çok değerli bir ilim...

  vereceğin paradan ziyade (uçuk rakamlar olmamalı elbette) uyumlayan kişi ile iletişimine önem ver...