Reiki Nedir?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve kraker kız tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 1. kraker kız

  kraker kız Guest

  REİKİ NEDİR?


  Reiki Japonca bir kelimedir ve “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelir. Rei; evrensel hayat enerjisi, ki; ise Rei’nin bir parçasıdır ve yaşayan her şeyin içinde akan güçtür. Akupunktur Meridyenlerinin içinde akmakta olan ve chi adı verilen enerji akımı ile aynı anlamı ifade etmektedir.
  Reiki tedavisi; vücutta dolaşan bu enerji akımının düzenlenmesi ve ana enerji merkezlerimiz olan çakraların normal fonksiyonlarını yapabilmelerini sağlar. Bunun için son derece doğal bir yöntem ortaya koyar. Şifacı veya Reiki eğitimi almış hasta sadece ellerini vücudun değişik bölgeleri üzerine koyarak bir süre bekler. Bekleme süresi vücudun o bölgesindeki enerji tıkanıklıklarının düzeyi ile kendiliğinden gelişen bir süreçtir. Eğer tıkanıklık fazla ve enerji seviyesi az ise ellerin tutulma süresi 20 dakikayı bulabilmektedir.

  Ellerin vücut üzerinde tutulması sırasında bir konsantrasyona ihtiyaç ihtiyaç yoktur. Eller kendiliğinden vücut ve el arasında hissedilen o farklı duyguda ustalaşılmaya başlanıldıkça vücut üzerinde dolaşmaya devam eder. Reiki enerjisi vücut üzerindeki elbiselerden, alçı, bandaj ve diğer metal gibi her türlü maddeden geçebilmek özelliğine sahiptir.

  Reiki tedavisini uygulayan şifacı evrensel yaşam enerjisini ihtiyacı olan kişiye aktarmakta ve sadece bir kanal görevi yapmaktadır. Onun enerjisinde bir azalma ve artma meydana gelmez. O sadece aracılık görevini yerine getirmektedir. Dikkat edilirse uzak doğu kökenli tüm tedavilerde dokunma duygusunun gücü kullanılmaktadır. Sevdiği kişiye insanın dokunması çoğu kez önemli ve farklı duygular meydana getirir. Beş duyumuzdan olan dokunsallığımızın meydana getirdiği rahatlama kişinin o anki ruh durumuyla da ilgilidir. Bu rahatlama görsel yada işitsel olanlarda sevdikleri için aynı etkiyi göstermeyebilir. Oysa ki tedavinin sonucu olarak dokunsal, işitsel ve görsel tüm insanlarda etkinlik itibarıyla Reiki tedavisi aynı olumlu sonuçları farklı derecelerle ortaya çıkarır.Buradan şu sonuca varmak mümkündür. Tedavisinin etkinliği kişisel farklılık gösterse de herkeste mutlaka azda olsa olumlu bir değişim meydana gelir. Dolayısıyla etkinliğinin sadece psikolojik şartlanmayla ilgili olduğu fikri gerçekle bağdaşmamaktadır.

  Din veya tarikat değildir ,
  Bir inanç sistemi değildir ,
  İnançla şifa yöntemi değildir ,
  Bir zihin kontrolü yada hipnoz yöntemi değildir ,
  Masaj tekniği değildir ,
  Reiki inanç sahibi olun yada olmayın etkilidir ,
  Reiki Evrensel enerjidir , herhangi bir zümre yada kişiye ait değildir ,
  Etkisi sadece hastalıklar ve şifa yöntemleri ile sınırlandırılmamalıdır .  ÇARESİZ seniz ÇARE “SİZ” siniz…

  Öfke; elimizde tuttuğumuz kızgın bir taş gibidir, onu taşımakla ancak ve ancak kendimize zarar veririz.
  REİKİ NASIL ÇALIŞIR?
  Tüm canlıların sahip olduğu bir yaşam enerjisi vardır ve bu enerji doğumla birlikte getirilmiştir. Yaşam enerjisi düşük olan insanlar daha kolay ve daha sık hasta olurlar. Yaşam enerjisi yüksek olanlar ise daha dayanıklıdırlar. Reiki insanın yaşam enerjisini arttırıcı bir yöntemdir. Reiki uygulayıcısı ister kendine ister bir başkasına reiki uygulasın kendinden bir enerji vermez O sadece reikiye kanal olur. Dolayısıyla enerjisi azalmaz aksine artar. Reiki kişinin vücut dengesini ve uyumunu korumasını sağlar. Eğer vücudunda herhangi bir yerde bozukluk yada sorun varsa bu tüm vücudu etkileyeceğinden bütüne yönelir. Günümüzde bir çok hastalığın altında zihinsel nedenlerin bulunduğu ve hastalığa yol açan zihinsel kalıplar değiştiğinde hastalığın da iyileştiği artık bilinmektedir. Reiki sadece fiziksel boyutta değil zihinsel ve ruhsal boyutta da şifa verici özelliklere sahiptir. Reiki tıpla birlikte çalışır ve tıbbi tedaviyi asla reddetmez. Dünyada yapılan araştırmalar tıbbi tedavi gören hastaların reiki kullanmaları durumunda iyileşme hızının %50 arttığı ve ilaçların yan etkilerinden çok daha az etkilendiklerini ortaya koymuştur. Reiki’yi düzenli olarak kullanmanın bir çok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır.;
   Kronik hastalıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır.
   Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur.
   Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir.
   Korku duygusunu yenmenize yardım eder.
   Kafanız karışık olduğunda düşüncelerinizi netleştirmenizi sağlar.
   Ağrı ve acılarınızı azaltır.
   Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder.
   Varolan hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur.
   Vücudunuzu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımını sağlar.
   Duygusal blokajları çözer ve duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım eder.
   Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır.
   Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar
   Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize yardım eder.
   İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.
   Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.
   Kin, nefret,öfke gibi zarar verici duygulardan sıyrılmanıza yardım eder.
   Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder.
   Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.
   Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.
   Cinsel sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olur.
   Psikolojik rahatsızlıklarda,fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar verir.
   Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur.
   Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine yardım eder.
  Fiziksel,psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir
   
 2. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 3. kraker kız

  kraker kız Guest

  Bir insanı, ancak gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür. Ama, eğer uyumuyor, uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarf etseniz, nafiledir.  REİKİ’NİN TARİHÇESİ
  Reiki, Dr. Mikao Usui (1865 - 1926)
  ile başlayan bir şifa ve ruhsal gelişme enerjisi sistemine verilen isimdir.
  Yakın zamana kadar Mikao Usui ve bu sistemin ortaya çıkmasıyla ilgili çok az şey biliniyordu. Son bir kaç yıldır Japonya'da yapılan araştırmalar sonucunda Usui'nin orijinal Reiki uygulamaları hakkında daha kesin bilgiler elde edilmiş ve böylece batıda öğretilen sistemi daha geniş bir perspektiften görme olanağı doğmuştur.
  Usui'nin ölümünden sonra onu izleyenlerce dikilen anıtta yazılanlara göre, Reiki sisteminin temelini oluşturan enerji, Mikao Usui'ye Kurama Dağında 21 günlüğüne inzivaya çekildiğinde gelmiştir. Bunun gerçekleştiği kesin tarih verilmiyor. Usui, 1922'de bu enerjiyle işleyen şifa tekniklerini uygulamak üzere Tokyo'da bir klinik açmıştır. Bu şifa yöntemlerini Usui yalnızca uygulamakla kalmamış, birçok kişiye de öğretmiştir. Yazılanlara göre Usui, 1923'te Tokyo'ya büyük zarar veren Kanto depremi sırasında insanlara yardım amacıyla çok yoğun çalışmıştır. Yeni klinikler kurmuş, ülkesinin diğer bölgelerine giderek Reiki sistemini tanıtmış ve uygulamıştır. Usui, bu seyahatlerinden biri esnasında, 62 yaşında yaşama veda etmiştir.
  Usui, Reiki şifa yöntemlerini uygulamak üzere kurduğu organizasyona Usui Reiki Ryoho Gakkai adını vermiştir.Ölümünden sonra bu organizasyonun liderliği devam ettirilmiştir ve halen Japonya'da işlevini sürdürmektedir. Bununla birlikte çağdaş araştırmacılar, Japon kültürünün kapalı gelenekleri nedeniyle, bu topluluğun günümüzdeki öğretileri ve uygulamaları hakkında bilgi edinmekte büyük güçlük çekmektedirler. Usui'nin öğrencilerinden biri, Fizik Profesörü Chujiro Hayashi, 1938 yılında bu sistemi Hawaii'ye götürerek buradaki öğrencisi Hawayo Takata'yı öğretmenliğe insiye etmiştir. Takata, Reiki'nin batıda yayılmasına neden olan kişidir. 1970'li yıllardan itibaren yirmi iki kişiyi öğretmen olarak yetiştirdikten sonra, 1980'de aramızdan ayrılmıştır. Batıdaki Reiki pratisyenlerinin büyük çoğunluğu bu yirmi iki kişinin öğrencileridir ve hepsi Takata'ya, Hayashi'ye ve Usui'ye bağlanırlar.Reiki Master'ları yıllar içinde kendi sezgilerini ve algılarını kullanarak; şifa bulmak isteyenlerin ve ruhsal gelişimlerini sürdürürken Reiki ile çalışanların gereksinimlerine cevap veren yeni teknikler geliştirmişlerdir. Buna ek olarak, günümüzde adının içinde "Reiki" sözcüğünü kullanan ve aracı olma yoluyla alınan ve deneyimlenen başka enerjilerle birlikte çalışan diğer sistemlerin de bulunduğunu belirtmek gerekir. Mikao Usui tarafından geliştirilen Reiki'ye dayanan sistemler, isimlerinde "Usui Reiki" veya "Geleneksel Japon Reiki" deyimlerini kullanırlar. Usui Reiki verdiğini söyleyen herkesin Usui'ye kadar uzanan tüm öğretmenlerini sırayla yazılı olarak gösterebilmesi gerekir. Usui Reiki'ye katı bir tarih yaklaşımının yanı sıra, bu enerji sisteminin tarihi ve kültürel bağlantıları ile ilgili birçok spekülasyon da yapılmaktadır. Genellikle bunlar ikiye ayrılıyor. Birincisi, Usui Reiki yaklaşımı ile Budizm, Şintoizm, Şamanik teknikler ve diğer şifa ve doğunun savaş sanatlarında uygulanan tekniklerin benzeştiği ve kıyas kabul edebildiği, Reiki'nin bu sistemler içinde var olduğu savı. İkincisi ise, Reiki'nin hakkında medyumlar aracılığı ile alınan bilgiler. Bu ikinci yolla alınan bilgiler Reiki'nin çok eskiden beri dünyada olduğunu, Usui'nin de bu on binlerce yıllık sistemi yeniden keşfeden kişi olduğunu söylüyorlar.
  Başarılı bir şekilde Reiki uygulamak için, araştırma konusu olarak ilginç bulsak da, enerjinin işlerliği ve etkinliği üzerinde bu tür bilgilerin hiçbir etkisi olmadığını biliyoruz.
  Bizler, geleneksel Usui Reiki'ye dayalı bir sistem öğrenmiş ve öğretiyor olsak da, Reiki'nin tüm diğer kollarını da tanıyor ve bu sistemleri uygulayan ve öğreten tüm insanlara saygı duyuyoruz. Bireylere, haklarına ve onurlarına saygı duymaya ve tüm varlıklara şefkat göstermeye dayalı ilkelerle çalışan tüm sistemlere; ruhsal gelişim ve olgunlaşma yolunda yürüyen herkese saygı duyuyoruz.
   
 4. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 5. kraker kız

  kraker kız Guest

  REİKİNİN DERECELERİ

  1. DERECE REİKİ

  Reiki’nin tarihini, özelliklerini ve çeşitli el pozisyonlarıyla uygulama yöntemlerini kapsar. Reiki’nin kişiye ve çevresindekilere nasıl uygulandığı öğretilir. Uyumlama yoluyla kişinin aurası ve çakraları Reiki enerjisine açılır.

  2. DERECE REİKİ

  Reiki’nin kişiye, çevresindekilere ve günlük yaşama uygulanması detaylı olarak öğretilir. Ayrıca enerjiyi çeşitli amaçlarla yönlendiren üç enerji sembolü ve kullanımları öğretilerek kişiye ikinci derece uyumlaması yapılır ve enerjinin frekansı yükseltilir.

  3. DERECE REİKİ

  *1. AŞAMA: 2. Derecenin belli bir süre (3 - 4 ay veya daha fazla) kullanımından sonra 3. derece uyumlaması yapılır ve bu derecenin sembolleri öğretilir.
  *2. AŞAMA: Reiki öğretmenliği yapmak isteyenler için master insiyasyonu ve bilgiler verilir.


  REİKİ KANALINA BAĞLANMAK
  *** Eller gaşo pozisyonuna getirilip “Kalbimi ve benliğimi Reiki’ye açıyorum. Reiki beni dolduruyor, ellerimden akıyor.” Diyerek Reiki kanalına bağlanılır.  REİKİ PRENSİPLERİ

   Yalnız bugün şükran dolu olacağım
   Yalnız bugün endişelenmeyeceğim
   Yalnız bugün sinirlenmeyeceğim
   Yalnız bugün dürüst çalışacağım
   Yalnız bugün yaşayan her şeye sevgi ve saygı göstereceğim.

  Reiki ve Hipnoterapi kişisel gelişiminizi hızlandırmak, korkularınızdan kurtulmak; kısacası sağlıklı, etkin ve başarılı yaşamak için kullanabileceğiniz araçlardır. Reiki, sizi evrensel Chi (Ki) enerjisi ile uyumlarken, Hipnoterapi zihinsel programlarınızı sağlıklı ve mükemmel çalışacak şekilde ayarlamanıza yardım eder. Aslında olgunlaşırken yaşadığımız bazı tatsız deneyimlerimiz ve yanlış öğrenimlerimiz olmasa hepimizin doğal hali sevgi, huzur ve mutluluk olurdu... İçimizdeki yaratıcılığının zevkine doyasıya vararak ve hep sağlıkla yaşardık... İşte Reiki ve Hipnoterapi gibi yöntemler zihnimizi ve bedenimizi dinlendirip huzur verirken; düşüncelerimizin ve bedensel fonksiyonlarımızın dengeli olmasını sağlarlar. Böylece bütün varlığımızda yeniden şifa yaratılmış olur. Her gün yenilenir ve özgürleşiriz. Sufi edebiyatı da bize içimizdeki güzel ve huzurlu özü hatırlatmayı amaçlayan eserlerle doludur.
  Bütün kutsal kitaplarda insanin yaratılışı benzer bir şekilde anlatılmaktadır. Yüce Yaratan insanı kendi sevgisinden yaratır ve bunu yaparken, onun (insanin) içine kendi ruhundan üfler. Yani içimizde, özümüzde, saf sevgi ve ışık vardır. Hipnoterapi bu öze ulaşmayı çok kolay ve kısa surede gerçekleştirmemizi sağlayan yöntemlerden biridir.
  Reiki akıllı bir enerjidir saf sevgi ve sezgiyle uygulanabilir
  Bazı kişiler bu görüşü yüzde yüz benimseyip uygulayıcının bilgisine,deneyimine veya sezgilerine kulak verip vermediğine bakmaksızın Reiki’nin zaten gitmesi gerektiği yere ve gitmesi gerektiği kadar aktığını kabul ederler. Bu görüşü pratiğe döktüğümüzde, bir Reiki seansında, hastanın sadece ellerini tutup enerjinin gereken yere kendiliğinden akmasını bekleyebiliriz, bir nevi izleyici gibi.. Bu konudaki ikinci görüşe göreyse Reiki’nin etkisini arttırmak için Reiki uygulayıcısında yapabileceği şeyler vardır. Mesela Reiki yi başka metotlarla birleştirmek, ellerimizi nereye koyacağımıza dair iç sesimizi dinlemek veya niyet ile enerjiyi yönlendirmek olabilir. Her iki görüşünde kendince doğru ve uygulanabilir tarafları olduğunu kabul etmekle birlikte ilk görüşün tutarsız tarafı şudur ki Reiki’nin zeki bir enerji olduğuna ve hastanın neye ihtiyacı varsa enerjinin ona göre akacağına inanan birçok kişi çakra dengeleme yöntemini kullanır. Eğer Reiki zeki bir enerji ise sadece Reiki vermekle çakralarin düzgün bir şekilde çalışması sağlanamaz mı veya eğer çakra dengelemesi yapılmazsa Reiki bu işlem olmadan çakraları dengeleyemez mi? Aslında Reiki uygulayıcısı sezgilerini dinlemeyi ve bu yeteneklerini geliştirmeyi öğrenebilir ve böylece kişiden kişiye değişiklik gösteren tedavilerde standart bir uygulama yerine, el pozisyonlarını hastanın ihtiyacına göre nasıl değiştirebileceklerini keşfedebilir. Tedavilerde, standart el pozisyonlarından ziyade sezgisel yönlendirilen el pozisyonlarının sağladığı faydaları çok gördüm.Eğer Reiki’nin orjinine ve Mikao Usui ’nin öğretilerine bakarsak , sezgilere dayanan çalışma, Reiki eğitiminin önemli bir parçasıdır.Eğer standart el pozisyonları yeterli olsaydı iç sesimizi dinlemeye bu kadar önem verilir miydi? Dr. Hayashi, sezgilerini dinlemeye henüz hazır olmayan öğrencilerin yararına, standart el pozisyonlarını gösteren uzun bir liste hazırlamıştır. Bu listeye göre ellerin belli şekillerde konulması spesifik bazı hastalıkların şifa bulmasında olumlu sonuçlar vermektedir. Benim kişisel görüşüme göre, bu konudaki doğru yaklaşım her iki görüşün orta noktasında yatmaktadır. Evet Reiki sonsuz kaynakta akan zeki bir enerjidir, gereken durumlarda bizim kanalımızla akan enerjiyi alıcının ihtiyacına göre yönlendirir. Ancak bizimde Reiki’nin etkisini arttırmak için yapabileceğimiz çok şey var:İç sesimizi dinleme yeteneğimizi geliştirmek, deneyimlerimizi çoğaltmak, araştırma yapmak..İnanıyorum ki biz enerjiyle ORTAK bir şekilde çalışıyoruz. Sadece enerjinin içimizden aktığı boş tüpler değiliz. Sezgilerimize kulak vermeyi öğrenebilirsek enerjinin bizim tarafımızdan nasıl yönlendirilebileceğini anlayıp hastalarımıza daha iyi yardımcı olabiliriz.
   
 6. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 7. kraker kız

  kraker kız Guest

  REİKİYLE YAŞAM
  Çevrenize sınırsız ve sonsuz evrensel sevgi ve şefkat yayın.
  Şükredin affedin
  Günlük yaşamınızda dürüst ve doğru olun
  Çakraların renklerini içeren taze meyve ve sebze yiyin
  Çakralarınızı dengelemek için müziğin dengeleyici frekansını kullanın
  Meditasyon yapın, yüksek frekanslı ve sevgi dolu sözler tekrarlayın
  Rahat bir pozisyonda oturun. Nefes alıp verirken havanın belirli bir çakradan bedeninize girip çıktığını düşünün. Bu teknik çakrayı şarj ederek o bölgede ki organları enerjiyle dolduracaktır bunu yedi çakraya da uygulayın.
  Çakraları açıcı ve hareketlendirici yoga ve nefes egzersizlerini deneyimli bir öğretmenden öğrenerek uygulayın.
  Nefesinizin farkına varın. Şuurlu nefes alıp verme bedeni, zihni ve ruhu dengeler
  Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanın. Düşünce gücü realitenizi yaratabileceğiniz en güçlü alettir.
  YİYECEK VE İÇECEKLERDE REİKİ KULLANIMI
  Arıtma ve besin gücünü destekleme açısından yararı vardır, iki elinizin arasında tutamayacağınız şeyleri üstten mümkün olduğunca ellerinizi yaklaştırırsak Reiki uygulayabiliriz. Aynı olumu sonuç eğer vitamin yada mineral kullanıyorsak şişeyi iki elimizin arasında tutmakla sağlanır.
  Bu işlem vitamin ünitesini değiştirmez. Fakat: Bazen zor olan absorbsyonu kolaylaştırır. Alkol, kafein ve nikotine reiki yapmak bunları değerli besin haline getirmez. Uyuşturucuları da dahil edersek bu dördünün de aşırı kullanımı enerji akışını kötü yönde etkiler.
  Bitkilere Reiki Uygulanırken
  Her ne kadar bitkinin bütün aurası alıcı ise de en tesirli bölge kökleridir, saksıyı iki elimiz arasına alarak yada toprak üzerinden gövde bitimi ve köklere doğru enerjiyi verebiliriz. Saksı değiştirirken köklere Reiki vermenin yararı olduğu gibi; çiçekçileri sularken mümkünse musluk suyu olmamalı, vereceğimiz suya da Reiki kullanabiliriz.

  REİKİ KULLANIM ALANLARI
  Reiki’nin birçok kullanım alanı vardır. Bu enerjinin özelliği sadece şifa vermek değildir. Günlük yaşamın hemen hemen her yönüne uygulanabilir.
  Avuçlarınızı yiyeceklerin üzerine tutarak Reiki ile gıdanızı kutsayıp, negatif tesirlerden arındırır ve besin değerini arttırabilirsiniz.
  Bir bardak suyu aynı şekilde ellerinizin arasında tutarak bir şifa iksirine dönüştürebilirsiniz
  İlaçları ki ile şarj edip etkilerini arttır ve yan tesirleri yok edebilirsiniz.
  Hayvanlarınıza ve bitkilerinize Reiki verebilirsiniz.
  Reiki’nin hemen kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır.
  Kaza sonrası herhangi bir organın kopup ameliyatla eklenmesi durumunda dokularda çok süratle iyileşme sağlayacağından Reiki’yi vermek için ameliyat sonrasına kadar beklemek yerinde olur. Kemik kırılmalarında Reiki kırık bir doktor tarafından düzeltildikten sonra iyileşmeyi hızlandırmak için verilebilir.
  Eğer bedene yabancı bir cisim girmişse bu da önce doktor tarafından tedavi edilmelidir.
  Yukarıda ki durumlarda Reiki hastanın ağrısını kesmek şokun atlatılması ve stresten kurtarmak amacıyla yönlendirilebilir. Ancak iyileşme sağlamak için doktor müdahalesinden sonra bütün bedene gönderilmelidir.


  Hayatın en büyük trajedisi çok çabuk yaşlanmamız, ama çok geç akıllanmamızdır
   
 8. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 9. kraker kız

  kraker kız Guest

  Dünyada hiçbir şey insanı kin besleme duygusu kadar yıpratmaz.


  REİKİ'NİN 5 ALTIN KURALI

  1. Bugün, özellikle bugün öfkelenme!
  2. Bugün özellikle bugün endişelenme!
  3. Var olan tüm canlılara iyi davran!
  4. Ekmeğini helal yollardan kazan!
  5. Tanrı’nın zengin hediyeleri için müteşekkir ol!


  HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR
   Sizin değil enerjinin şifa verdiğini daima hatırlayın.
   Eğer ki kişi fiziksel olarak iyileşmiyorsa bu enerjinin daha derin düzeylerde çalıştığını gösterir.
   Başlangıçta 3 veya 4 gün üst üste terapi uygulayın. Genellikle 3 terapide beden toksinlerden arınır.
   Enerji dengesi sağlanıncaya ve kişi kendisini sağlıklı ve dengeli hissedinceye kadar terapilere devam edin.
   Asla teşhis koymayın ve ilaç tavsiye etmeyin.
   Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal katmanlarda çalışır. Sinir, dolaşım ve endokrin sistemlerine , bütün organlara, nadi ve meridyenlere ve çarka sistemlerine etki eder.
   Reiki’nin sadece hastalıklar için olmadığını hatırlayın.
   Enerji, grup çalışmalarında grupta ki kişilerin sayılarıyla katlanır.
   Hiç vermemektense kısa süreli Reiki verin.
   Reiki bitkilere, hayvanlara, yiyeceklere ve her şeye verilebilir. Bütün varlıklar Reikiden faydalanır.
   Reiki elektronik aletlerde, araba akülerinde vs kullanılabilir ellerinizi kısa bir süre bunların üzerinde tutun daha iyi çalıştıklarını ve daha uzun dayandıklarını göreceksiniz.
   Her şey Reiki’yi alır ve tutar (kristaller, taşlar, su vs).
   Reiki kullanıldıkça enerji, planete yayılan sevgi ve ışık güçlenir.
   Reiki asla tükenmez, sonsuz ve sınırsızdır.


  Hayatınız kötü bir yola girmişse, unutmayın; direksiyondaki sizsiniz.


  Merhamet, sık sık söylenen, fakat pek az hissedilen nefret, sık sık hissedilen, fakat az söylenen bir histir.

  ÖNEMLİ UYARILAR
  Reiki, psikolojik yada fizik bedenle ilgili rahatsızlıklar sebebi ile geleneksel tıp tedavisi görmekte olan hastaların iyileşme süresini %50 hızlandırır.
  Diyabet problemi olan hastaları Reiki tedavisi boyunca muntazaman kontrole gitmeleri şart koşun. Vücudun, insülin ihtiyacı seviyesi değişebilir. Homeopatik tedavi görenlere Reiki başarı ile uygulanabilir. Fakat vücuda alınmadan önce Homeopatik ilaçlara kesinlikle Reiki uygulanmamalıdır.
  Kırık, çıkık vakalarında, kemikler bir yetkili tarafından yerleştirilene dek lokal Reiki verilmemelidir.
  Hamilelikte karına, Reiki ek olarak verilmelidir. Bu bebeğin güven ve huzur ile hayata bağlar. Fakat, kanamalı hamilelikte Reiki vermemek yararlıdır. Doğum öncesi ve doğumdan sonra "bıngıldak" diye tabir edilen TAÇ ÇAKRASI kapanmadan ruhun vücuda gelmeyi kabul etme süreci devam etmektedir. Bebeklere Reiki verirken, güven ve şefkat mevhumları en üst seviyede tutulmalıdır.
  Reiki 1 aşamasında tedavi tek başına olduğu gibi aroma terapi yada kristal tedavisi ile birleştirilerek uygulanabilir.


  ÇAKRA GÖRÜNMÜ  CHAKRA NEDİR?
  İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana aura denir. İnsanin duygusal , fiziksel yada zihinsel olarak oluşan tüm enerji durumunu onun bütün gelişimini ortaya koyar. Fizik beden dışındaki enerji alanı yüksek frekans ile titreştiğinden eğitimsiz yada yüksek farkındalığa sahip olmayan kişilerce çıplak gözle görülemez . İnsan aurası evrensel enerjiden beslenir ve süreli olarak evrensel enerjiyle iletişimdedir. Aura da 7 tane ana enerji merkezi bulunur (sekiz ya da dokuz tane olduğunu söyleyenlerde mevcuttur ama genel görüş 7 tane olduğu yönündedir) bu enerji merkezlerine CHAKRA (okunuşu şakra) denir. Chakra Sanskritçede tekerlek anlamına gelmektedir. İnsanda bulunan bu enerji merkezleri girdap şeklinde dönen enerji alanından oluştuğu için onlara bu isim verilmiştir.
  Chakraları vücudumuza evrensel enerjinin giriş merkezleri olarak düşünebiliriz. Günlük yaşantımızdaki stres, mutsuzluk, negatif enerjide boğulmak, kendimizi ifade edememek, üzerimizdeki ailevi ve toplumsal baskılar dış dünyayla iletişimimizi sağlayan enerji merkezlerinin tıkanmasına yol açar. Dolayısıyla chakraların sağlıksız çalışması enerjilerin vücudumuza yeterince girememesi sonucu doğurur bu da vücudumuzdaki hastalıkların sebebidir.
  Chakra'lara, içinde bulunan enerjilerden daha yüksek ve saf frekansa sahip enerjiler aktığında, titreşimler de artar ve tıkanıklıklardan kaynaklanan düşük frekanslar yok olmaya başlar. Bu da Reiki, ra-sheeba, renklerle tedavi, taşlarla tedavi, aromatik tedavi gibi bir sürü tedavi çeşidiyle sağlanabilir.Bunu yapabilmek için özel bir yeteneğe gerek yoktur.Herkes kendi çakralarını açıp onları dengeleyebilir.Sadece nasıl yapacağınızı bilmeniz ve belki yöntemini birisinin size öğretmesi yada el vermesi gerekebilir.
  Sizlere Chakra’larınızı dengelemeniz ve açmanıza yardımcı olacak bazı yöntemlerden bahsedeceğim. Öncelikle Çakraları biraz tanıyalım.
  KÖK CHAKRA
  Renk:Kırmızı
  Element:Toprak
  Bu Chakra kuyruk sokumu kemiğinin sonunda yer alır, Chakra sisteminin temelini oluşturur ve dünyayla olan bağımızı simgeler.Ana enerji kaynağıdır diyebiliriz.Kök Çakramız adı üzerinde bir ağaçtaki kök gibi işlev görür, bizi toprağa bağlar, köklerimiz ne kadar güçlüyse kendimizi o kadar sarsılmaz ve emniyette hissederiz.Yıkılmamız o kadar kolay olmaz, güçlü fırtınalara karşı direnebiliriz.Bu kök Chakra diğer Chakralarında sağlıklı çalışmasında önemli bir role sahiptir.
  Kök Chakra bedende bacaklar, ayaklar, kemikler, kalın bağırsaklar, omurga ve sinir sistemini kontrol eder. Aynı zamanda cinsellikle de ilgisi vardır. Yasama içgüdüsü, bedene ve fizik plana bağlılık eğilimi ile alakalıdır. Başlıca niteliği masumiyettir. Masumiyet, önyargıların ve şartlanmaların getirdiği sınırlar olmaksızın, saf ve çocuksu neşeyi deneyimlediğimiz bir niteliktir. Masumiyet bize haysiyet, denge ve son derece kuvvetli bir yön duygusu ve yaşama amacı verir.
  Kök chakra kötü çalıştığında, sonuçlarını düşünmeden her şeye sahip olmak istersiniz. Maddi değerlere olan tutku ve bağımlılığınız artar. Aynı zamanda kişinin zorluklarla mücadele edememesini,kendini güvende hissetmemesini ve dünyayla arasında uyumsuzluklar oluşmasına yol açacaktır.
  SAKRAL CHAKRA :
  Renk:Turuncu
  Element :Su
  Bu chakra karın bölgesinin alt kısmında cinsel organların iki parmak kadar üzerinde bulunur.Cinsel enerjiyi ve zihinsel üretkenliği simgeler. Heyecan duyma, isteme, imajinasyon yeteneği, aile kurma ve maddiyat bu chakra ile bağlantılıdır.
  Yaratıcılığın, saf dikkatin ve saf bilginin çakrasıdır. Bizi ruhani ilham kaynağına bağlar ve etrafımızdaki güzellikleri deneyimlememizi sağlar. Bu çakra tarafından verilen saf bilgi akla ait değildir, fakat avuçlarımızın içinde hissedilebilen ve gizli bedenimizdeki tıkanıklıkları ortaya çıkartan Gerçek’in birebir idrakıdır. Bu çakra ayrıca saf, istikrarlı dikkatin ve konsantrasyon gücünün de merkezidir.
  Dengeli çalışması, duyumsal yoğunluk, cinsel doyum ve değişimi kabul etme becerisi olarak tezahür eder. 2.chakranın düzgün çalışması yaşamsal tıkanıklıkları da çözecektir. Ayrıca sanatsal yetenekler ve zihinsel üretkenlik, düzgün çalışan sakral chakra ile söz konusu olabilecektir.
  Fiziksel boyutta Swadhistan Çakra karaciğer, böbrekler ve karnın alt bölümünü kontrol eder. Çok fazla düşündüğümüz zaman, bu merkezin tüm enerjisi tükenir, ve bu çakra tamamen dengeden çıktığında şeker veya kan kanseri gibi hastalıklar ortaya çıkabilir.Böbrekler, idrar torbası, dolaşım sistemi,lenfatik sistem,üreme organları,anne sütü 2.chakranın etkisi altındadır. Kan hastalıklarına düzgün çalışmayan sakral chakran yol açar. Cinsel sorunların çoğunun nedeni de 2.Chakradaki enerji dengesizlikleridir.Uyumsuz çalışması sonucunda, kaba tutkularınızı ve cinsel arzularınızı bastırma yoluna gidebilir, hatta seksi bir ilaç gibi kullanabilirsiniz
   
 10. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 11. kraker kız

  kraker kız Guest

  MİDE CHAKRASI :
  Renk:Sarı
  Element:Ateş
  Güç çakrasi olarak da bilinen üçüncü çakra, göbeğin iki parmak kadar üstünde yer alır.Bedenimizin duygusal enerji yaydığı bölgesidir.Kişisel güç, irade ve otonomi prensiplerinin merkezidir.
  Dengeli çalışması, enerji, verimlilik, çabuk karar verebilme ve güç faktörünü baskıcı olmadan kullanabilme yetisi olarak tezahür eder. Başkalarıyla ilişkilerimiz, hoşlanıp hoşlanmadıklarımız, uzun süreli bir ilişkiye girme yeteneğini, irademizi ve amaçlarımıza ulaşmaktaki kararlılığımızı, kendini kontrol etme ve başarı isteği hep bu chakramız aracılığıyla olur.
  Bedende ise karaciğeri, sindirim sistemini, pankreası, onikiparmak bağırsağını ve dalağı etkiler. Göz ve görme ile ilgili fonksiyonlarda bu chakranın etkisindedir. 3.chakranın düzenli çalışması insan hayatı için oldukça önemlidir.
  Uyumsuz çalıştığında, her şeyi ve herkesi kendi istediğiniz gibi idare etmek istersiniz. Bir iç huzursuzluk ve tatminsizlik yaşarsınız.Düzensiz çalışan bir 3.chakra sadece karaciğer, mide, bağırsak sorunlarına yol açmakla kalmaz, aynı zamanda amaçlarımıza ulaşmamızda çok büyük engeller çıkartır. Yetersiz çalışan chakra yaşamsal istekleri dışlamak, otoriteye boyun eğmek, mücadelelerden kaçmak, bireyselleşmeyi reddetmek, sosyal yaşamdan kaçmak ve depresyon gibi sorunları da beraberinde getirecektir. Düzgün çalışan 3.chakra ise uyumluluk, hedefleri iyi belirleme ve bunları takip etme, davranışları kontrol altında tutma, bağımsız hareket edebilme ve başarıya ulaşmayı sağlayacaktır.
  KALP CHAKRASI :
  Renk:Yeşil ve Pembe
  Element:Hava
  Kalp chakrası göğsün tam ortasında, kalp hizasında yer alır. Sevgi, şefkat, fedakarlık, duygusal bütünlük, kendini adayabilme, derin mutluluk gibi özellikleri simgeler. Bu chakra direk duygularla ilgilidir. Timüs bezi bu chakranın etkisindedir ve ürettiği hormon mutluluk hormonudur.
  Vücutta kalp, sırtın üst kısmı, ciğerlerin alt kısmı, kan ve dolaşım sistemi fonksiyonları bu chakranın etkisindedir. Eğer vücudunuzda bu bölgelerde herhangi bir sağlık sorununuz varsa 4. chakranızda bir enerji blokesi, düzensizliği yada bu chakranın aşırı çalışması söz konusudur. Ayrıca dokunma duyumuzda bu chakranın etkisindedir. Bir çok kültürde dokunmanın sevgi ifadesi olarak yer alması bu duyunun kalp chakrası tarafından etkilenmesindendir. İnsanlar ellerinde olmadan sevdikleri insana dokunmak isterler. Kalp diğer chakralarıda da önemli ölçüde etkilemektedir.
  Düzensiz çalışan 4. chakra duygusal sorunlar, bencillik, yalnızlık eğilimi yada sevgiye bağımlılık, soğukluk hatta kalpsizlik dediğimiz merhametsiz ve sevgisiz davranışlar oluşturacaktır. Bir çok hastalık sevgisizlik ile başlamakta ve sevgi ile bitmektedir. Sevgi görmeden büyüyen çocuklar iler ki yaşlarda alkol, uyuşturucu bağımlılığından, şiddet eğilimine kadar bir çok negatif durum yaşamaktadırlar. Aslında tüm bağımlılıklarda kaybedilen yada asla bulunmayan katıksız sevgi arayışı vardır. Kişi sigarayı, alkolü yada uyuşturucuyu aradığı, eksikliğini duyduğu sevginin yerine koymuştur daha doğrusu içindeki boşluğu böyle dolduruyordur. Bağımlılıkları olan insanların kalp chakralarında sorunlar bulunmaktadır. Uyumsuz çalıştığında, verdiğiniz sevginin karşılığında her zaman takdir ve destek bekleyebilir, çabalarınız yeteri kadar takdir görmediğinde derin bir hayal kırıklığına sürüklenirsiniz.


  BOĞAZ CHAKRASI
  Renk:Açık Mavi
  Element:Ses
  Boyun ve Boğaz arasındaki çukur bölgede bulunun boğaz chakrası, bulunduğu bölgeyle ilgili olarak konuşma yeteneğimizi, ses tellerimizi, dürüstlüğü, düşünce ve duygularımızı doğru ve açık olarak anlatma yeteneğimizi simgeler.
  İnsan vücudunda boyun, boğaz, çene, ses telleri, bronşlar, ciğerlerin üst kısmı ve kollar bu chakranın etkisindedir. Tiroit bezi de bu chakra ile ilgilidir. Tiroit bezinin vücudun gelişiminde oynadığı önemli rol ve yiyeceklerin enerjiye dönüşüm hızını düzenlemekteki işlevi göz önüne alınırsa 5.Chakrada ki bir enerji dengesizliğinin ne gibi sonuçlar oluşturacağı daha iyi anlaşılabilir. Eğer bu bölgelerde yada konularda bir sağlık sorunu yaşıyorsanız 5.Chakranız da bir enerji blokajı, dengesizliği yada aşırı çalışması gibi bir sorun var demektir. Aynı zamanda işitme duyusu da bu chakra ile ilgilidir. Duygularımızı, düşüncelerimizi, isteklerimizi kısacası kendimizi doğru ve cesur bir şekilde ifade etmemiz düzgün çalışan bir 5.chakra ile mümkün olacaktır.
  Eğer 5. chakrada herhangi bir enerji dengesizliği varsa kişinin ifade etme yeteneği gelişmemiştir, kekeleme olabilir, yalan söyleme alışkanlığı gelişebilir, konuşma esnasında ses zorlukla çıkabilir veya utangaçlık gelişebilir.
  ALIN CHAKRASI :
  Renk:Çivit Mavi
  Element:Işık
  Ayni zamanda "üçüncü göz çakrasi" olarak da bilinen bu çakra, iki kaşın ortasında yer alır. Hem fiziksel, hem de sezgisel boyutta "görme" duyumu ile alakalıdır. Bu çakranin açılmasıyla arsetip elemanların yorumlanmasına yönelik psişik yetiler devreye girer. Dengeli çalışması, "manzaranın tümünü" görebilme olarak tezahür eder..
  Yüksek zihinsel güçlerimizin, entellektüel kapasitemizin, hafızamızın ve irademizin merkezidir. Sezgi gücü, altıncı his gibi duyu dışı algılamalarımızı etkileyen bu chakradır. Vücutta ise duyu organlarını kontrol eder ve beyinle direk bağlantılıdır. Bu chakranın kontrol ettiği içsalgı bezi hipofizdir. Hipofiz temel salgı bezidir çünkü endokrin sistemindeki diğer salgı bezlerinin çalışmalarını kontrol eder. Diğer bezlerin uyumlu çalışması için hipofizde bir sorun olmaması gerekir.
  Uyumsuz çalıştığında, entellektüel kibir tuzağına düşebilir, yaşamınızı tamamen akıl ve düşüncelerle idare eder, duygularınızı bastırabilirsiniz. Yorgunluk, sinirsel hastalıklar, migren ve sinirsel iltihaplar 6. chakrada oluşmuş enerji düzensizliklerinden kaynaklanır. Bu chakranın enerjisinin bloke olması, düzensiz çalışması yada aşırı olması kişide sadece akıl ve mantıkla yaşama durumunu meydana getirir. Sezgiler ve iç görüler kaybolur. Yaşam sadece maddi istekler çerçevesinde döner, ruhsal gelişme reddedilir. Zihinsel olarak da belli bir konuya yada düşünceye saplanıp kalma ve esnek olamama gibi durumlar ortaya çıkar. Düzenli çalışan 6. chakra sezgi gücünü arttırır, içten gelen sesler mesajlar haline gelir ve düşünceler gerçekleşmeye başlar.
  TAÇ CHAKRA :
  Renk: Mor ve Beyaz
  Element: Düşünce
  Taç chakra, saf farkındalık olarak bilinen bilinç seviyesine karşı gelir. Tepe çakrasi, beş duyunun algılayamadığı, zaman - mekan ötesi birlik alemiyle bağlantı noktamızdır. Bu chakranın açılmasıyla kozmik bilginin, bilgeliğin, birlik bilincinin tezahürü olarak vecd hali deneyimlenir.
  Başın ortasında, en yüksek noktadadır. Chakra enerjilerinin hepsinin kaynağı ve başlama noktasıdır. Yedinci Chakra açıldığında, diğer altısında meydana gelen bütün tıkanıklıklar çözülür ve enerjileri en yüksek frekanslarda titreşir.
  Sahip olduğumuz dinsel inançların gücü ve Yaradan'a teslimiyet bu Chakra ile ilgilidir. Tepe Chakra vücutta Epifiz bezini etkiler. Epifiz bezinin tam olarak işlevleri bilim adamlarınca kesin olarak açıklanamamıştır ancak vücudun doğal dengesinin korunması konusunda çok önemli olduğu bilinmektedir. Düzgün çalışmayan 7. Chakra korkular, kaygılar ve bütünlükten kopma duygusu verecektir. Yaşamda amaçsız olma ve kendini gerçekleştirememe de taç chakrasıyla ilintilidir. Uyumlu çalışan taç chakrası ile evrenle olan uyum sağlanır, kişi kendi içinde bütünlüğe ulaşır, ruhsal aydınlanma yaşanır.
  Eğer herhangi bir chakranızda blokaj, travma yada tıkanıklılıklar varsa bunların mutlaka temizlenmesi gerekir. Aksi halde ilgili chakranın etkilediği alanlarda fiziksel, duygusal, zihinsel yada ruhsal sorunlar yaşarsınız. Chakraların sorunlardan arındırılması ve temizlenmesi için yapılan bu işleme Chakra terapi denir.
  CHAKRALARIN AÇILMASI:
  Bütün bu açıklamaları okuduysanız “ Bu Chakraları nerede? “,”Bende varda neden hissetmiyorum?” diyebilirsiniz.Unutmayın her insanda bu Chakraları mevcuttur ve bu Chakraların yerlerini öğrenip farkına varmanız bile bir adım teşkil eder.Bir takım çalışmalarla bu chakralarınızı daha iyi hisseder hale gelebilirsiniz.
  Sizlere kendi üzerimde denediğim ve olumlu sonuçlar verdiğini düşündüğüm bazı yöntemlerden bahsetmek istiyorum.Bu yöntemler arasında çeşitli Internet sitelerinden yada Reiki masterımın bana bahsettiği yöntemler olduğu gibi benim tarafımdan biraz hayal gücü eklenerek geliştirilmiş bir yöntemde mevcut.
   
 12. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 13. kraker kız

  kraker kız Guest

  Bu yöntemlere bir göz atalım;
  Ekmek kırma yöntemi:
  Bu yöntem benim Internet’te bir sitede rastladığım bir yöntem olup chakralarımı açmayı ilk bu yöntemle denemiştim.Faydası olduğunu söyleyebilirim.
  Öncelikle gözlerinizi kapatıp hayali ellerinizi imgelemelisiniz.Bu ellerinizin, ayak uçlarınızdan yukarı doğru, ayaklarınızın içinden geçerek, enerjiyi yukarı kök chakranızın olduğu yere kadar çektiğinizi düşünüp, tam kök chakranızın olduğu yerde bir ekmeğin çıtırdayarak ikiye ayrılmasını imgeleyerek, chakranızın da bununla beraber açıldığını imgelemeniz gerekiyor.Bu işlemi Kök chakranız için 7 kez tekrarlamalısınız.Sonra 2. Chakraya geçiyorsunuz ama 3. Chakraya geçerken hayali ellerinizle enerjiyi ayaklarınızdan yukarı doğru önce kök chakranızdan geçirip sonra 2. Chakranıza getirip 3 kez de bu chakrada aynı işlemi tekrarlıyorsunuz.Bu chakrada ve diğer chakralarda bu işlemi 3’er kere yapmanız gerekiyor.Sadece kök chakrada 7 kez çünkü oradaki tıkanıklık diğer chakralarınızı açmanızı engelleyebilir.
  Zamanla chakralarınızı daha iyi hissetmeye başlıyorsunuz ve daha az hissettiğiniz chakralarda bir tıkanıklık olduğunu düşünebiliriz ve bu chakralara daha yoğun çalışma uygulayabiliriz. Maksadımız tüm chakraları eşit şekilde hissetmektir.Hepsini dengelemeliyiz.Az ya da fazla çalışması bir düzensizlik olduğunu gösterir.
  Boya Kutusu Yöntemi:
  Bu yöntemi de sırayla bütün chakralarımıza uyguluyoruz.Her chakranın renginde çok canlı renklerde boya kutuları imgeleyelim ve elimize hayali fırçamızı alalım.Bu fırçamızı boya kutusunu daldıralım ve chakramızın olduğu yeri dairesel olarak saat yönünde boyamaya başlayalım.Bu boyama işlemini sürekli saat yönünde ve uyum içinde dairesel hareketler yaparak bir süre uygulayabiliriz ve sırayla tüm chakralarımıza bunu uygulayabiliriz.
  ÇAKRA DENGELEMESİ:
  Çakraların birbirine uyumlu olarak çalışabilmesine yardımcı olan bir yöntemdir.
  Her gün yapılması önerilir.Son derece etkili ve rahatlatıcı bir uygulamadır.
  Çakralar toplamları 7 sayısını verecek şekilde dengelenir.
  1.Çakra ile 6.Çakra
  2.Çakra ile 5.Çakra
  3.Çakra ile 4.Çakra
  El teması kesilmeden yapılması salık verilen bu uygulamayı kendinize uygulayabileceğiniz gibi başkasında da tatbik edebilirsiniz.
  Çakralarda en az 5 dakika kalınması sureti ile gerçekleştirilecek bu uygulama peki neden yapılıyor? Reiki’nin en önemli anahtar sözcüğü “denge”dir.Denge bizi doğruya, güzele ve gerçek sevgiye götürür.Çakraları sırasıyla hangi konuların merkezleri oldukları bilgileriyle hatırlarsak sorumuzun cevabı da ortaya çıkacaktır.
  1.Çakra (maddi dünya bağlantımız, dürtülerimiz, içgüdülerimiz,hayatta kalma güdümüz)
  6.Çakra (sezgilerimiz, maneviyatımız, spiritüel, ruhani kimliğimiz)
  1 - 6 Çakra Dengesi = Maddiyat ve maneviyat dengemiz
  2. Çakra (yaratıcılık,üretim merkezimiz)
  5. Çakra (ifade merkezimiz)
  2 - 5 Çakra Dengesi = Ürettiklerimizin ifadelenebilmesi ve sunulabilmesi dengesi
  3. Çakra (Toplumsal, duygusal alışveriş merkezi, biz kimliğimiz)
  4. Çakra (Sevgi ve şifa merkezi, ben kimliğimiz)
  3 - 4 Çakra dengesi = Ben - Biz dengesi
  Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bugünün gücünü tüketir.

  İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: Kendisi

  ALINTIDIR.
   
 14. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 15. kraker kız

  kraker kız Guest

  KENDİMİZE ŞİFA UYGULAMASI


  Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasından, bir çok sistemik hastalığın şifasına, zihinsel kalıpların şifasından rahat bir uykuya kadar çok geniş yelpazede fayda sağlayacak olan kendine Reiki uygulaması, kişinin kendine vakit ayırabilmesi gibi çok önemli bir unsuru da mümkün kılar.

  Reiki uygulamasını vücudumuzla, organlarımızla tekrar tanışmak, onları ve sıkıntılarını dinlemek, geldiğimiz yaşa kadar olan çabalarından dolayı belki de onlara teşekkür edebilecek bir imkan olarak görebilmek çok faydalı olacaktır. Bedenimizle barışmak bu sayede mümkündür. Farkındalığımız ve kendimize olan sevgimiz bu şekilde artar.


  KENDİMİZE REİKİ UYGULAMASI (TEMEL POZİSYONLAR )


  1. GÖZLER: Göz problemleri,katarakt ve glokom, burun boşlukları, nezle, sinüsler, allerjiler, astım,hipofiz, epifiz bezi, stress, baş ağrıları  2. ŞAKAKLAR: Stress, beynin sağ -sol lob dengelemesi (sağ beyin= sezgi, estetik, bilgelik ve sol beyin= rasyonel akıl, matematik), kulak ağrıları, göz sinirleri, soğuk algınlıkları, yüksek ateş  3. KULAKLAR: Kulaklarla birlikte akupunktur noktaları ile kalp, bağırsaklar, böbrekler, akciğerler, mide, karaciğer, safra kesesi..soğuk algınlığı ve grip, işitme problemleri, kulak uğuldaması ve çınlaması, denge bozuklukları  4. ART KAFA: Gözler, görme, baş ağrıları, burun kanaması, sindirim sorunları, korku, şok, endişe. Sakinleştirir, düşünceleri düzenler
  5. BAŞIN ÜSTÜ ( VEREV ŞEKİLDE): Baş ağrıları, göz problemleri, ateş, sindirim problemleri, stress, multpl sklerozis


  6. BOYUNDA V TUTUŞ: Konuşma problemleri, bronşit, grip, üşütme, iletişimsizlik, kendini ifade edememe, fazla veye eksik kilo, kalp çarpıntısı, yüksek veya düşük tansiyon, öfke, hayal kırıklığı  7. GÖBEK DELİĞİNİN ALTI VE ÜSTÜ ( 2. VE 3.ÇAKRALAR): Mide, bağırsaklar, sindirim, lenfler, şok duygular, depresyon, şeker, yağ metabolizması  8. SAĞ TARAF (KARACİĞER TARAFI): Karaciğer, safra kesesi, sarılık, safra taşları, toksin atımı, kızgınlık, depresyon, bastırılmış kronik şikayetler, lösemi, aids, kanser, bağışıklık sistemi, enfeksiyonlar  9. SOL TARAF ( MİDE TARAFI ) : Mide, pankreas, dalak, kalın bağırsak, ince bağırsak, anemi, lösemi, bağışıklık sistemi, diabet, (düşük şeker, yüksek şeker), grip, enfeksiyonlar, aids, kanser  10. KASIKLARDA V TUTUŞ: Bağırsaklar, yumurtalıklar, mesane, idrar yolları, dolaşım, sindirim sistemi, göğüs tümörleri, menapoz- adet şikayetleri, rahim tümörleri, rahim, prostat  11. KALP-TİMUS TUTUŞU: Kalp, timus bezi, bağışıklık sistemi, akciğer, kalp rahatsızlıkları, bronşit, anjin, lenfler, duygular, stress  12. Pozisyon: sağ-sol beyin loblarının dengelenmesi, baş ağrıları ,streste rahatlatıcı, konsantrasyon için  13. Pozisyon: odaklanma, baş ağrıları, streste rahatlatıcı


  KENDİMİZE REİKİ VERİRKEN ÖZEL TUTUŞ POZİSYONLARI


  1. KALÇALARIN DIŞ KISMI : Bacak ağrıları, varis, yorgunluk  2. DİZLER : Eklem, romatizma ağrıları, kireçlenme, menisküs, eklem iltihapları, varis, yorgunluk, bacak ağrıları  3. KALÇA – AYAK TABANI : Siyatik ağrılarında ( El parmakları, ayak parmakları ile birebir örtüşecek şekilde )  4. AYAK TABANLARI : Her türlü ayak sorunları, yorgunluk, varis, romatizmal ağrılar ve enerjiyi topraklamak için ( kapanış pozisyonu)  5. OMUZLARDA (SAĞLI SOLLU) : Stress ve gerginliklerde, kırıklık ve soğuk algınlıklarında  6. BOYUNDA (SAĞLI-SOLLU) : Boyun ağrıları, tutulmalar, kireçlenme, boyun fıtık ve ağrılarında  7. ENSE VE 7.BOYUN OMURU : Ense problemleri, travma, şok, kalp, omurga, sinirler, boyun problemleri  8. BOYUN-KUYRUK SOKUMU: Bir el medulla oblongata’da diğer el kök çakrada, tüm omurga boyunca etkilidir.Boyun, sırt, bel ağrı ve rahatsızlıklarında  9. SIRTTA (SAĞLI-SOLLU) : Akciğerler, öksürük, bronşit, stress, boyun, omuz, sırt ağrı ve rahatsızlıkları  10. BELDE (SAĞLI-SOLLU) : Böbrekler, allerjiler, stress, şok, toksin atılması, bel ağrı ve rahatsızlıkları


  11. KALÇALARDA (SAĞLI-SOLLU): Sırt ve bel ağrıları, siyatik, kalça ağrı ve rahatsızlıkları


  12. KALÇADA T POZİSYONU : Siyatik, bacak ağrıları, prostat, cinsel organ şikayetleri, mesane, hemoroid, adet sancıları, bel fıtığı
   
 16. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 17. kraker kız

  kraker kız Guest

  Reiki ile meditasyon uygulaması

  Meditasyon, çok basitçe ifade etmek gerekirse, zihnimize doğru şeyleri düşünmeyi öğretmenin bir yoludur. Meditasyon ruhun içsel sakinliğini deneyimlemek için, içimize doğru yaptığımız bir yolculuktur. Meditasyon, hedefimizi gerçekleştirmek üzere, içsel gücümüzün yetişip gelişmesini sağlar. Meditasyon yoluyla, kendi içimizdeki o olağanüstü enerjiden yararlanmayı öğreniriz. Bunu, amaca yönelik, güçlü ve odaklanmış düşüncelerle yaparız. Meditasyon, iç huzurumuz ve sakinliğimizle beslenip güçlenerek, , istediğimiz her an, zihnimizi sakinleştirebilmemizi sağlayan bir alıştırmadır/uygulamadır.


  * Huzurlu bir zihni, öz saygıyı ve mutluluğu geliştirir.

  * Zihninizin berrak ve odaklanmış olmasını sağlar.

  * Hafızayı ve konstrasyon gücünü artırır.

  * Yaşamdaki zorlukları soğukkanlılıkla karşılayabilir, yüzleşebilirsiniz.

  * Potansiyelinizin tam olarak ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  * Düşüncelerinizi daha iyi kontrol edebilirsiniz.

  * Kararlarınızı çok daha kolay alabilirsiniz.

  * Uyku kaliteniz artar.


  Meditasyon düşüncesiz farkındalık konumudur. O konumdayken dikkatinizi geçmişe ya da geleceğe, yani gerçekten uzağa götürecek hiçbir düşünce yoktur. Kişi düşünmediğinde dikkati sadece şu anı deneyimler. Şu an tek gerçektir çünkü oradane bitmiş olan geçmiş vardır ne de gelecek. Fakat meditasyon uyku ya da trans konumu değildir çünkü meditasyon'da kişi kendi yaşadığı deneyimlerin tamamen farkındadır. Ve o saf farkındalık konumunda kişi içindeki sonsuz huzur, neşe ve sevgi kaynağı olan ruhunu hissetmeye başlar. Meditasyon konumunda kişinin dikkati sürekli yedinci chakranın -- Sahasrara'nın -- yer aldığı başın üstündedir. Hafiflik ve barış konumunu hissetmeye başladığınızda sadece gözlerinizi kapatın ve düşüncelerinizi seyredin. Düşüncelerinizi kontrol etmeye ya da onları durdurmaya çalışmayın.
   
 18. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 19. kraker kız

  kraker kız Guest

  Evrende iki büyük enerji mevcuttur. Biri “ Korku ” diğeri ise “ Sevgi ”. Sevgi ifadesi olmayan her şey bir korku ifadesidir. Eğer kendinizi ya da başkalarını affetmiyorsanız ya da huylarınızı “ben böyleyim” diyerek dönüştürmeye yanaşmıyorsanız altıda yatan mutlaka bir korkudur. “Güçsüzlük korkusu, Suçlanma korkusu, Reddedilme korkusu vs. ”Kendinizi korkunun alevlendirdiği durumlar içinde bulduğunuzda, ki bu öfke ve düşmanlık duygular yaratacatır, yapılacak tek şey korku'yu kucaklamaktır. Hissetiğiniz korkuyu geçersiz kılmaya, inkar etmeye ve bastırmaya kalkışırsanız, kesinlikle onun gücüne güç katarsınız. Aynı şekilde düşmanlığı ve öfkeyi geçersiz kılacak olursanız, eğer sabırsızlığı ya da acımasızlığı geçersiz kılmaya kalkarsanız siz onu güçlendirirsiniz. Öyleyse amaç bastırmak, defetmek, itmek değil onu kucaklamaktır. Eğer korkuyu kucaklamak istemezseniz ve onu güçlendirirseniz, korkmakta olduğunuz her şeyi kendinize çekersiniz. Unutmayın düşünceleriniz bir güçtür, düşünceleriniz elektromanyetik enerjidir. Düşünceleriniz realitenizi yaratır.


  AFFETME MEDİTASYONU

  Affetmemekle kendinize ne kadar büyük zararlar verdiğinizin farkında mısınız? Affetmediğiniz zaman negatif enerji üretmeye başlarsınız, bu enerji tüm bedeninizi sarar ve sizin sağlığınızı tehdit etmeye başlar ve asla özgür olamazsınız. Dünyanın neresine giderseniz gidin o affedemediğiniz kişileri ve olayları sırtınızdaki küfede taşırsınız.

  Bırakın onları, affedin gitsin. Atın sırtınızdan onları ve hafifletin yaşamınızı ve özgürlüğünüzün tadına varın.


  KENDİNİ AFFETME


  Gözlerinizi kapayınız, burnunuzdan derin bir nefes alın ve sonra ağzınızdan verin. Kendi görüntünüzü imgeleyerek gözünüzün önüne getirin. Ona bakarak yüksek sesle aşağıdaki cümleleri tekrarlayınız.


  * Ben seni affettim

  * Sen zaten affedildin.

  * Yaşadığın ve yaptığın her şey için ben seni onaylıyorum.

  * Seni bir başkasının onaylaması gerekmiyor.

  * Ben seni onaylıyorum

  * Seni affediyorum.


  Şimdi kalbinizden çıkaracağınız pembe sevgi ışığını yine kendi kalbinize yollayın. Işıkların en güzel pembelerden oluşması için gayret gösterin. Işıklar kalbinize doğru gittikçe yüzünüzdeki değişimleri takip edebileceksiniz.  BAŞKASINI AFFETME


  Affetmeye karar verdiğiniz ve affetmeye niyet ettiğiniz kişinin görüntüsünü gözleriniz kapalı olarak imgeleyin. Derin bir nefes alıp vererek aşağıdaki cümleleri yüksek sesle söyleyin.


  * Ben seni affettim

  * Ben kendimi affettim

  * Sen özgürsün, ben özgürüm

  * Sana en güzel düşüncelerimi yolluyorum

  * Seni serbest bırakıyorum

  * Seni affediyorum.


  Kalbinizden çıkardığınız pembe sevgi ışığını onun kalbine yollayın ve o kişinin yüzünde oluşacak değişimleri gözlemleyin. Bu meditasyon değişim-dönüşüm meditasyonudur. İçinizde duyduğunuz nefreti, sevgiye dönüştürerek sizin özgür kalmanızı, sırtınızda taşıdığınız yüklerden kurtulmanızı en önemlisi nefret ve affetmeme duygularının sizde oluşturduğu hastalıkları gidermenizi sağlar. Her gün tamamen affedene kadar tekrar edilmelidir.


  OLUMSUZ HUYLARI TEMİZLEME MEDİTASYONU


  Hepimizin kusurları vardır. Kusursuz kul olmaz. Önemli olan bu kusurlarımızı bulup bunlardan kurtulmaya çalışmaktır.

  Bunu yapmanın en güzel yolu aşağıdaki meditasyonu uygulamaktır ve mümkünse bunu yüksek sesle yapmaktır.


  * Ben ………………

  * Ben ………………olduğumu kabul ediyorum

  * Ben ………………sevgiye dönüştürmeyi niyet ettim.

  * Ben ………………seviyorum


  Kalbinizden dışarıya imgeleyeceğiniz en güzel pembeliği çıkarın.


  Örnek:
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.