Rekabet..İki dünür.

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İKİ DÜNÜR
    Gelin iki ara bir derede. Annesi sol apartmanda, kayınvalidesi sağ apartmanda. Birine uğrasa diğeri darılıp sitem ediyor, diğerine uğrasa bir başka türlü.
    Arada kalmak zordu

Ama çok haz aldığı taraflar da oluyor hınzır kızın.
    Annesinden canının çektiği bir şeyi istiyor, kayınvalideyi arıyor. Annesinden isediklerini söylüyor.
    Kayınvalide durur mu, o da gelininin sevdiği şeyleri yapıp yolluyor. Oh! Birkaç günlük yemek işi oldu ve reçeller yapılıyor Tezgahın üzerinde sıra sıra renkli inciler gibi.

Akşamları koca ile börekleri, yemekleri yerken gülümsemeleri duysa dünürler, çat diye çatlarlar herhalde.
    Ama rekabet etmekten “ Ben bugün sarma yolladım “ “ Ben de yarın börek yapacağım”

Akıllı gelin iki ara bir derede kaldı derken, dereleri nasıl geçeceğini çoktan öğrenmiş.

Gözlemlerim

2. 25 Haziran 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ah ablacım ah keşke benimde bir tarafımda annem olsaydı bir tarafımda kayınvalidem...
    sevgiler...

4. 25 Haziran 2008
  5. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Böylesi güzel oluyor Songül değil mi? :):):) Akıllı gelin.

6. 25 Haziran 2008
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    vallahi hem akıllı gelin hemde akıllı anneler...tabi burada karlı çıkan gelin oluyor...keşke diyorum keşke aynı durumda olsam da yemek problemim olmasa...

8. 25 Haziran 2008
  9. ffcamdankalp

ffcamdankalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Şahane fikir jeyyar Ama benim annem yemez bu numaraları Kadın kaç yıldır evlen evin olsun hergün sendeyim der durur. Kayınvalidemde yakın olur rekabet yaparlarsa :eek: Hep beraber geçer sanırım günlerimiz kafamçokkarıştı:1ninca:

10. 25 Haziran 2008
  11. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ah ah süpermiş valla benim annem şehir dışında ancak kışlık hazırlayabiliyor , kayınvalidem de benim canımın çektiği şöyle dursun artık oğlunun sevdiklerini bile yapmıyor :KK43:(Eğer bu durum bizde olsaydı ikiside bir şey yapmamada rekabet ederlerdi .

12. 25 Haziran 2008
  13. Gunicen

Gunicen Ve aşk,eş anlamlı adınla! Pro Üye

Beğenildi:
    1.118
    Ödül Puanları:
    188
    Hihihihihihi Bayıldım jeyyar Bende İlerde Böyle mi Yapsam Ne tatlicadiarzu

14. 26 Haziran 2008
  15. ebuuuxsx

ebuuuxsx keşkelerim olmasa... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım bu yazıyla ilgili en canlı örnek benim.eşimle aynı apartmanda kapı komşu iken evlendik ve şimdi yukardaki durum mevcut.ama bişey söyleyeyim mi.çok çok zor...kimse özenmesin.evet iyi tarafları var ama mesela anneme uğramak istiyorum mecburen onada uğruyorum.annemle bi yere gezmeye gitcem çekiniyorum.eşimle aileye gelindiğinde önce kvalideye uğranıyor annemlere sonra bayramlarda çok komik oluyor özellikle anneler gününde.gerçi ilk zamanlarda daha çekinendim ama şimdi boşveriyorum.anneme öğle yemeğine gidiyorum.bakıyorum kvalidem gözüküyor kapıda diyorki bende yemek var bana gel.ama ben annemde kalmayı istiyorum haydeeee kimseyi kırmamak adına e hadi seninde yemeğinden tadayım diyorum.çocuk bakımında da sorun oldu.annem baktı kvalidem ilgili davranmayınca çoook sorun yaşadım.valla annemlere diyorum yaşlandınız bu evi satıp daha küçük az katlı bi yere taşının diye.maksat uzaklaşsınlar.ay valla daral geliyo bazen...

16. 26 Haziran 2008
  17. yorgunum

yorgunum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Valla çok sanslıymışsın.Bizde kadermi var öyle olsa belkide kaynana benim işime evime az geldi der. Annemde kendi gönlüne kırılır..tabii sende bu arada mahvolursun.Tabii bu arada bide kocayı ikne etmek var.Allah yardımcımız olsunbenneyaptımki

18. 26 Haziran 2008
  19. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Evet kızlar çok çok zor durum. Ya aşırı gamsız olmak lâzım, ya çok hoşgörülü.İnsanın bir günü bir gününe uymuyor ki .Allah kolaylık versin