reklam hataları

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve kalemkitap2 tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  19 Ocak 2008
  Konu Sahibi : kalemkitap2
 1. kalemkitap2

  kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.004
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  MERİNOS Halı


  Reklamın şarkısından bir bölüm: "Türkiye'nin yarısı Merinos" Yani Türkiye'nin yarısı koyun.

  ARIA


  Yeni GSM operatörü ARIA'nın logosu çalıntı çıktı. Amerika'daki bir bankanın kredi kartı markasıyla ismi ve logosu aynı. Aria ise yaptığı basın açıklamasında bu konuyu geçiştirdi.

  Petit DANONE


  Çocuk: "3. sınıftan bir çocuk bana bücür" dedi.
  Anne: "Sen bücür değilsin, daha büyüyeceksin"
  Not: Bücür değilse niye büyüsün ki...

  BURGER KING Whooper

  İki atlet yarışın sonuna doğru yaklaşırken, arkadan gelip Burger King'i gören bir seyirci her ikisini de geçiyor. Yarışa yeni başlayan birinin kilometrelerce koşan iki atleti geçmesi normal. Whooper'ın bir önemi yok.

  YAPI KREDİ Taksit Kart

  Eski etiketi söküp yenisini boydan boya cam olan vitrine yapıştırıyorlar. Sonra kazayla camı kırıyorlar. Ancak vitrinin kırılmasına ve etiketin vitrinde olmasına rağmen neden kapı kırık ve etiket cam kapıya yapışık.
  FALIM  Traktörüyle sahile gelen ve sarı VW'si olan kızı ayarlayan köylünün olduğu reklamda 3 araç, 3 kere yer değiştiriyor. Birbirlerine yaklaşıp uzaklaşıyorlar.  HÜRRİYET SERİ İLANLAR


  İki örümcek bir arabaya ağ kurmaya başlıyor. Ancak büyük olanı Hürriyet'e bakarak "Aaa bu araba Hürriyet Seri İlanlarda çıkmış. Buraya ağ kurulmaz" diyor ve arabayı terk ediyorlar. Ancak ilandaki arabanın o olduğunu nasıl anlıyor?

  SABAH


  SABAH, okuyucularına vereceği Kuran-ı Kerim'in reklamında Arap alfabesini "Eski Yazı" olarak niteliyor.

  BİR DİŞ MACUNU REKLAMI

  Diş macunu reklamında içeriğe eklenen yeni bir maddeden bahsederek kutuya zoom yapılıyor ama yazıları dişçilerin ağzın içini iyice görmek için kullandıkları bir çubuğu yaklaştırarak okuyorlar. Kutudan yansıyan yazı aynadan bize aktarılırken yine düz, halbuki ters olması gerekiyor.


  TELSİM Ajda Pekkan


  Ajda Pekkan kendisini arayanı kandırmak için telefonu kulağına götürüp "Aradığınız aboneye şu anda ulaşılamıyor" diyor. Ama bunları telefonu cevaplamadan söylüyor.

  Telefon 3-5 kere çalıyor ve Ajda Pekkan, telefonu cevaplayıp kapalıymış gibi yapıyor. Telefon önce çalıp sonra kapalı mesajı vermez, meşgule düşer.

  TELSiM Cep Voice

  Sinemada adamlar tam kalkarken kimse alkışlamıyor ama hala alkış sesi var. Kamera değişir değişmez seyirciler alkışlamaya başlıyor.

  TELSİM In

  Telsim'in reklamlarından biri de "Şimdi Telsim In" Yani 6 senedir "Out" olduklarını kabul ediyorlar.  SABAH Pokemon

  Pokemon oyunları ile oynayan çocuklar birer birer ekrana geliyor ve ekranın altında isimleriyle, bulundukları iller yazıyor. İstanbul, Ankara, Afyon gibi. Reklamın sonunda ise aynı çocuklar hep beraber Pokemon oynuyorlar. Demek ki Pokemon, Türkiye'nin dört bir yanından gelip oynanacak kadar önemli bir oyun.

  HÜRRİYET Dijital Kamera

  Dijital kameraya kaydedilen görüntü kablo yardımıyla TV'ye aktarılıyor fakat daha kabloyu takmadan görüntü TV'de beliriyor.

  NISSAN ALMERA

  Almera'nın dönme çapının çok az olduğundan bahsediliyor ve dar bir yolda aracın sadece bir manevrayla nasıl "U" dönüşü yaptığı gösteriliyor. Ancak araba tam dönerken araya "Almera'ya bakan bir adam"ın görüntüsü geliyor ve biz aracı tam olarak dönmüş bir şekilde görüyoruz. Aslında o arabanın oradan dönmesi imkansız.

  RENAULT SCENIC

  Reklamda el freni kendi kendine inen ve şarkı eşliğinde yokuştan aşağı kayan bir Scenic var. Ama el freni boşalan arabayı ben ne yapıyım

  VAKIFBANK

  Yağmurda ıslanan reklamın kahramanı mesai bitimine 15 dakika kala içeri giriyor ve vakıfbank.com.tr şarkısını söylemeye başlıyor.
  1-15 dakikalık şarkı olur mu? Çünkü şarkı bittiğinde saat 17:00 oluyor.
  2-Mutlaka bir işlem yaptırmak zorunda değil ki, niye oturmuyor?
  3-Ayrıca reklam, Güven Kıraç'ın oynadığı "Garanti Şubesiz Bankacılık" reklamına çok benziyor.  GARANTİ

  Reklamda Güven Kıraç bir banka şubesine gelerek "Alo Garanti"nin reklamını yapıyor.
  1-Cep telefonundan "Alo Garanti"yi aradıktan sonra "YES" diyerek arıyor. Ancak Panasonic cep telefonlarında "YES" diye bir tuş yok.
  2-Reklamdaki şube oldukça boş. Keşke öyle olsa.  AKBANK

  Ofis Boy, şirketinin işlemlerini internet şubesinden halledip bol bol zaman kazanıyor. Ancak şirketin banka hesabının internet şifresini patronundan habersiz nasıl alabiliyor?

  ŞEKERBANK

  Bankadan kredi alan bayan, bir ürünü peşin fiyatına taksitle alma imkanı varken neden tık para kaç para diye soruyor?

  PAMUKBANK

  Şener Şen, bir internet cafe'ye gelip bankacılık işlemlerine başlıyor.
  1-Öncelikle bilgisayara sertifika yüklemesi lazım. Bunu yapmıyor.
  2-Mouse yerine klavyeyi kullanıyor. Üstelik çok hızlı.
  3-Banka şifresini arkasındaki herkes görüyor.

  MİGROS

  Migros'a giren Kanguru raflara indirim kartı takıyor ama onları koymakla fiyat değişmez ki... Barkodların değişmesi lazım.

  Slogan: "Dürüst Satıcı" Satıcı, satıcıdır ya hiç dürüstü olur mu?

  TELEFUNKEN

  "TV taşıyan bir adam"ı trafik levhası yaparak yol kenarına koymuşlar. İlk şoför "Aaa bu ne ya" diyerek duruyor ve önünden insanlar geçiyor. Reklamın sonunda ise başka bir şoför levhayı görüyor ve durarak önündeki insanları seyrediyor. Ancak her iki şoförün gördüğü insanlar aynı. Her iki yerde de aynı çekim kullanılmış
  KOSLA HALI

  Kosla'yı halıya sıkmak için dolabı biraz itiyorlar ama bir sonraki çekimde itilen dolap çok uzakta.

  CALGON 1

  Calgonit kullandığını söyleyen kadın: "Ben yıllardır kullanıyorum ve makinem hala tıkır tıkır çalışıyor" diyor. Ama arkasında görülen çamaşır makinesi son model ve yepyeni duruyor.  CALGON 2

  Bir uzman sudaki kirecin çamaşır makinesine ne kadar zararlı olduğunu anlatıyor ve arkada bir kadın beliriyor. Ev hanımı bu işi o kadar iyi biliyor ki makinesinin arızasını bulmuş, parçasını sökmüş ve getirmiş. O kadar işi yapmış ama parçanın yenisini takamamış.  REJOICE

  Bir alışveriş merkezindeki banka genç çift oturuyor. Kızın saçını okşarken erkeğin eli takılıyor ve bir türlü çıkmıyor. Sonra bir çift daha geliyor. Rejoice kullanan kızın saçını okşarken erkeğin eli takılmıyor. İyi de oradaki banka oturup saç okşamak zorunlu mu?

  GILETTE Mach 3

  Mach 3, 3 bıçağıyla tüm sakalı temizliyor. Önceki reklamlarda da 2 bıçaklı Sensor tüm sakalı temizliyordu. Eee ne oldu peki? Acaba bunun 4'lüsü ne zaman çıkıyor?  CLIO SYMBOL

  Arkadaşı araba sahibine soruyor: "Ne yaptın. Para biriktirdin mi bari"
  Cevap: "Merak etme. Hayatın emniyette"
  Ne alaka?

  Sonra araç lastiği sağa dönük bir şekilde duruyor. Ama iki arkadaş arabadan indiğinde ön lastik dümdüz.

  DESI ALARM

  Aracının çalınmaması için sahibi arabayı parmağına bir iple bağlıyor.
  1-İp kesilmez, onun için çok güvenli bir yol.
  2-Hırsız arabayı çalıp götürürken arkadaşımız hayatına arabanın arkasında sürünerek devam edecek.

  "Şu olay da bir yerde başıma geldi: Form doldururken kullanılmak üzere masaya bir makas bırakılmış. Ancak çalınmaması için makası iple bağlamışlar. Tabii o makasla, bağlı olduğu ip kesilmez

  JACOBS

  Apartman toplantısı kavgalı bitiyor ve herkes evine gidiyor. Ev sahibi ise bir fincan kahve yaparak penceresinin kenarına koyuyor. Kahve kokusuyla beraber üst katlardaki dairelerin ışıkları bir bir yanıyor.
  1-Daha önceden yukarı çıkan komşular karanlıkta mı oturuyor?
  2-Kahve kokusu, kapalı olan pencerelerden dairelerin içine nasıl giriyor?

  TANG

  Nine ile torun bir sürahi Tang yapıyor ve hepsini içiyorlar. Sonra evin annesi geliyor ve "Aaa hazır vardı, niye yaptınız?" diyerek buzdolabından bir sürahi daha Tang çıkarıyor. İyi de anne dolaptaki Tang'i içmediklerini nereden biliyor.

  PEPSI

  Ramazan ayı'nda yayınlanan reklamda genç çocuk Pepsi'yi isteyene kadar imsak vakti geliyor. Ancak imsak vaktinde hava aydınlık.

  KOMİLİ SIRMA

  Evin hanımı kocasına yemekleri yasaklıyor ve yaptığı böreğin üstüne bir kafes koyuyor.
  1-Adam, çatalını kafesin üstünden içeri sokarak börekten almaya çalışıyor ve doğal olarak başarısız oluyor. Kafesin en altından çatalını soksa rahatlıkla böreği alabilecek.
  2-Karısı, adama eziyet çektirmek için mi yemek yapıp önüne koyuyor ve kafes geçiriyor:icecream:
  alıntı