rekotu-Bal-Tarn zarar ya da yararn grenler yazsn

Konusu 'Gebelik Öncesi ve Sonrası Alternatif Tıp' forumundadır ve badegul tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

5 Kasım 2009
    Konu Sahibi : badegul
  1. badegul

badegul bebişim geliyooooo Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bu ay çok heycenlendım çünkü adetim4 gün gecikmişti ama yine fos çıktı :1no2:çok üzgünüm yarın bu karışıma başlıycam ama kimisi kist yapıyo diyo doğrumu acaba kullananlar lütfen yazına.s

2. 5 Kasım 2009
  3. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yarın başlıyacağım canım ama ben de hangi balı kulanacağım bilmiyorum önce ki yaptığımda normal züzme bal kullanmıştım ama polen diyorlar onu bir türlü anlıyamadım

4. 5 Kasım 2009
  5. badegul

badegul bebişim geliyooooo Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kaç aydır çalışıyosun canım

6. 5 Kasım 2009
  7. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 5senedir uğraşıyorum

temmuzsogugu bunu beğendi.
  8. 6 Kasım 2009
  9. ceylinsude84

ceylinsude84 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çörek otu hamile kalma ihtimalini oldukça yükseltir. Hamilelikten önce 6-8 ay süreyle çörek otu kullanılır. Çörek otu rahim kaslarının kasılmasını uyardığı için düşük yapmamak için hamile kalındığı öğrenildiğinde çörek otu kullanımına ara verilir, doğuma 1 hafta kala tekrar başlanır, emzirme süresi boyunca kullanılır ve emzirme süresi mümkün olduğunca uzatılmalıdır. Böylece anne ve çocuk sağlığı korunmuş olur. Hamilelik ve emzirme döneminde ilaç kullanımı modern tıpta bir kural olarak istenmez. Çünkü çocuk gelişimi çok özel bir durumdur, her müdahale az veya çok zarar verir. Bu zarardan korunmak için hamileliğe hazırlık çok özel bir zorunluluktur, bu şekilde hamilelik ve emzirme dönemi çok daha rahat geçer.

Çörek otu doğum ve doğum sancısı, doğum sonrası anne sütünün artırılması ve bebek beslenmesi ve gelişimi için yaratılan en mükemmel şeydir. Çörek otu özellikle kadınlarda ovülasyon, menustrasyon ve hamilelikte üreme sistemlerinde fonksiyonel olup, rahim kaslarının kasılmasını teşvik eder. Bu sayede doğumu kolaylaştırır.

Macun yapılık tüketildiğin de anne sütünü artırır. Hamilelik süresince çörekotu kullanılmamalıdır, düşüğe sebeb olabilir. Macunun yapılışı aşağıdaki link te ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Bkz. Çörek Otu Macunu Nasıl Yapılır.

Hamile kalmak için Çörek otu Bal Tarçın Macunu

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu (30 gr.)
    10 çay kaşığı toz tarçın
    10 yemek kaşığı saf bal

Bu karışımdan her gün 1 yemek kaşığı adetin 2. günü başlanıp 12. güne kadar sabah akşam yenir. Bu karışım yumurtaları büyütüp hormonları düzenler. Dolayısıyla hamile kalma ihtimalini yükseltir.

insallah isinize yarar. ben basladim. bakalim hayirlisi. bunu 1 ay kullanan bir bayanin normalde 1 yumurtasi varken o ay 5e cikmis. devaminda fayda var derim. hem bir hadis=i serifte duymustum. corekotu olumden baska her derde devadir diye.hayirli haberlerle geliriz ins. bi de 6=8 ay diyor ama bunyeye gore farklilik gosteriyormus.yani daha once de olabilir.

10. 6 Kasım 2009
  11. muzurperi

muzurperi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    slm kızlar 18 aydır bebek için uğraşıyoruz 2 defa kullandım 1. kullanmamda kimyasal gebelik yaşadım neyse dedim hamile kaldım en azından. buay yine kullandım ve biraz önce test yaptım çift çizgi çıktı.. yani 2 defada hamile kalmama veile oldu rabbime şükürler olsun şükürler olsun o

12. 6 Kasım 2009
  13. ceylinsude84

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok sevindim tebrik ederim canim ya. Allah bizlere de nasip eder insallah:)

14. 6 Kasım 2009
  15. seyyal

seyyal Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gözün aydın cnm allah hayırlısıyla kucağına almayı nasıl etsin inş darısı bizim başımıza..

16. 6 Kasım 2009
  17. seyyal

seyyal Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızla bu karışıma bu ay bende başladım bakalım hayırlısı klomen+bal tarçın çöreotu+polen bal hepsini deneyecegim bakalım hayırlısı 5 senedir deniyorum olmuyor buay bunları hem ben hem eşim yiyecek hayırlısı olsun kızlar hepimiz için ... buarada sorunada cevap yazmak isterim kullanan ve hamile kalan çok insan var ben burdada çok insanın kullandığını gördüm inş sendede işe yarar tabiki hepimizde inş hepimiz en kısa zamanda hamişşş oluruz :Saruboceq: :Saruboceq:

18. 6 Kasım 2009
  19. ceylinsude84

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bir arkadasim kuru sogan kabugunu kaynatip sabah ve aksam birer bardak icerek hamile kaldi. iltihap varmis. sogan dogal antibiyotik biliyosunuz. kabuklarlada iltihap sokulmus ve hamilelik gerceklesmis. ben de idrar yolu iltihaplanmasinda denemistim gercekten sokuyor. bunu da bir ara dene istersen. neyin bizlere sifa olacagini bilemeyiz. sakin umidini kaybetme.opuyorumnanaktan